Görünüşe göre aşıların güvenliği konusunda her gün yeni bir gündem oluşturuluyor. Aşağıda, çürütülen son propagandalardan bazılarını listeleyeceğim. Sorum şu ki, özellikle bu özel aşıya karşı neden böyle bir tepki var. Yeni bir yöntemle bir aşının geliştirilmesi ilk kez değil ve bu sadece ABD’nin sorunu değil. Tüm dünya kendi propaganda versiyonlarına sahipken, aşılanmamış bir nüfustan kim yararlanacak?

Grafen oksit:

Aşının %99 Grafen Oksit olduğu iddiaları vardı. Bu iddialar desteklenmedi ve FDA ve CDC, halkın görmesi için içerik listesini yayınladı. Bu iddia, aşının 5G ile etkileşime girdiğini ve insanları manyetik hale getirdiğini de içeriyor. Her ikisinin de argümanı destekleyecek ilgili verileri veya çalışmaları yoktu.

https://www.google.com/amp/s/www.forbes.com/sites/brucelee/2021/07/10/graphene-oxide-in-pfizer-covid-19-vaccines-here-are-the- en son-desteklenmeyen talepler/amp/

VAERS ve EudraVigiliance:

Listelenen iki siteden alınan verilerin aşı almanın Covid-19’un kendisinden daha ölümcül olduğunu gösterdiğine dair iddialar vardı. Bu iddialar, sağlanan verileri hesapladı ve sitenin toplam vakaların yalnızca %1-15’ini bildirdiğini varsayarak ham sayıları kullandı. Bununla birlikte, her iki site de verilerin bir belirleme yapmak için kullanılamayacağını ve eğilimlere karşı dikkatli olmanız gerektiğini, ancak söz konusu aşının etkileri hakkında uygun bir çalışma yapmak için bilgileri rasyonel olarak kullanmanız gerektiğini açıkça belirtmektedir.

VAERS pasif bir raporlama sistemidir, yani bireylerin deneyimleriyle ilgili raporları CDC ve FDA’ya göndermesine dayanır. VAERS, bir aşının bir sağlık sorununa neden olup olmadığını belirlemek için tasarlanmamıştır, ancak özellikle bir aşıyla ilgili olası bir güvenlik sorununa işaret edebilecek olağandışı veya beklenmedik advers olay raporlama modellerini tespit etmek için yararlıdır. Bu şekilde, VAERS, CDC ve FDA’ya, olası bir güvenlik sorununu daha fazla değerlendirmek için ek çalışma ve değerlendirmenin gerekli olduğu konusunda değerli bilgiler sağlayabilir.

Bu web sitesindeki bilgiler, şüpheli yan etkilerle, yani bir ilacın kullanımından sonra gözlemlenen, ancak ilaçla ilgili veya ilaçtan kaynaklanmayan tıbbi olaylarla ilgilidir. bullet Şüpheli yan etkilere ilişkin bilgiler, ilacın veya etkin maddenin gözlenen etkiye neden olduğu veya kullanımının güvenli olmadığı şeklinde yorumlanmamalıdır. Yalnızca mevcut tüm verilerin ayrıntılı bir değerlendirmesi ve bilimsel değerlendirmesi, bir ilacın yararları ve riskleri hakkında sağlam sonuçlara varılmasına izin verir. Avrupa İlaç Ajansı, bu verileri, genel halk da dahil olmak üzere paydaşlarının, Avrupa düzenleyici makamlarının bir ilacın veya aktif maddenin güvenliğini gözden geçirmek için kullandığı bilgilere erişebilmesi için yayınlar. Şeffaflık, Ajansın temel yol gösterici ilkesidir.

https://www.adrreports.eu/en/index.html

https://www.openvaers.com/covid-data

Deneysel Gen Tedavisi:

Aşı, mRNA teknolojisinin kullanılması nedeniyle birçok kişi tarafından “deneysel gen tedavisi” olarak adlandırılmıştır. Ancak ABD’de şu anda Covid-19’a karşı onaylanmış dört aşıdan sadece üçü mRNA kullanıyor. Pfizer, Moderna ve Johnson & Johnson mRna’yı kullanırken AstraZeneca kullanmaz. Hepsi, farklı iletim sistemlerinin kullanılmasına rağmen hala benzer etkinlik derecelerine sahiptir. Etkinlik derecelendirmeleri ve klinik araştırma sonuçlarının tümü, CDC’lerin web sitesinde okunabilir ve incelenebilir.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/index.html

35 Comments

1. Amasya dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Merhabalar sayfanız cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , memo – 194

2. Batman dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Merhaba herkese siteniz ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 347

3. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selamlar web siteniz inanılmaz güzel, teşekkürler , doruk – 122

4. Bingöl dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Selamlar sayfan ciddiyim çok iyi, face de paylaştım , memo – 168

5. Kastamonu dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Selam herkese sayfa süper ötesi dikkat çekici, saolun , – 196

6. Diyarbakır dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Mrb siteniz inanki dikkatimi çekti, saolun , doruk – 133

7. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , ziya – 42

8. Van merkezden ben ahmet. Mrb sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler 20-07-2021 02:58:02

9. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

10. Malatya merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 24-07-2021 10:54:24

11. Bitlis dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . selamun aleyküm web siten cidden güzel, twitter da paylaştım , hatice – 477

12. Kocaeli dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Selamlar web siten cidden dikkatimi çekti, teşekkürler , hatice – 204

13. Mardin merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfa inan ki çok iyi, teşekkürler 30-07-2021 02:41:25

14. Giresun dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Merhaba herkese bu web sitesi yeminle güzel, linkedinde paylaştım , hatice – 105

15. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selam paylaşımın valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 499

16. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi inanki güzel, teşekkürler , emin – 197

17. Erzurum dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . Selam herkese paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 411

18. elif yılmaz Reply

Merhabalar sayfan valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

19. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha güzel, linkedinde paylaştım , hatice – 333

20. Kırklareli dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 210

21. Samsun merkezden ben gaye. Mrb paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 14-08-2021 14:36:18

22. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ali – 389

23. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selam sayfanız valla hayran edici, teraziye tıkladım , gaye – 197

24. Merhaba herkese sayfan ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım

25. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , doruk – 481

26. elif yılmaz Reply

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımınız inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 01-09-2021 00:32:24

27. Ardahan merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız yeminle iyi, face de paylaştım 01-09-2021 20:46:45

28. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan yeminle çok iyi, teşekkürler , ali – 165

29. Mardin merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden çok hoşuma gitti, saolun 09-09-2021 03:15:56

30. Samsun merkezden ben hatice. Selamlar sayfa harbiden iyi, sosyal medyada paylaştım 10-09-2021 23:45:14

31. Bu konu : ” Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? ” çok güzel. Selam paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 418

32. Edirne dan kimler var. Tüm Anti-Vax propagandasının arkasında bir organizasyon var mı yoksa sadece uzun vadeli etkilerin sonuçları mı? . selam arkadaşlar sayfa yeminle iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 199

33. Kars merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 26-09-2021 14:49:51

Write A Comment