Kategoriler
Genel

Tüm Çin propagandası ve şilini ile, altını hatırlatmak istedim, Fuck China

Burada Nixon Çin’de Yeni Bir Dünya Düzeni İstiyor. İşte Nixons Çin ziyareti. https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Nixon’s_1972_visit_to_China

Bu, NWO’nun Çin’e ulaştığı ve bir sonraki dünya para birimi olacağı açıklandı. Bu, bankacıların Çin’i desteklemeye başladığı ve yavaş ama emin bir değişiklik olmaya başladı. Operasyon üslerini ABD’den Çin’e taşıyorlar.

Çin ABD’den daha kötü yolsuzluk için. Yani Çinli yetkililer, yakalanmadığınız sürece her şeyin yasal olduğu kuralı altında çalışırlar. Çin kötü ve kirli. Yani iğrenç ve vatandaşlarının sağlığını önemsemiyor. Burada çevre düzenlemeleri gerekiyor. Çin Vatandaşları kaba ve iğrenç insanlar. Reddit hakkındaki bariz Çince soğuk yorumları anlatabilirsiniz. Onlar kötü, kötü insanlar. Hiçbir şekilde bir şey çalıştırmamaları gerekir.

Çin insan hakları ihlallerinde dünya lideridir. Çin’in şu anda halkına karşı soykırım yaptığını ve onlarla aynı fikirde olmayan insanların organlarını topladığını unutmayın.

Yetkililer, sosyal medya sitelerini engelleyerek ve haber yayınlarını kısıtlayarak vatandaşların internet kullanımını kontrol ediyorlar. “Ülkenin siyasi sistemini iftira ettiğini” bildiren haberler genellikle kapatılır. Hükümet ayrıca kullanıcılar tarafından ziyaret edilen web sitelerini belgelemek için Blue Shield filtreleme yazılımını benimsedi. Haziran 2017’de, Çin’de çalışan tüm internet şirketlerinin Çin vatandaşları için içeriği düzenlemelerini gerektiren bir Siber Güvenlik Yasası uygulanmıştır.

Hükümet, onaylanmış dini sitelerde resmi olarak tanınan beş dine izin vermektedir. Şubat 2018’de gözden geçirilmiş Diyanet İşleri Yönetmeliği oluşturuldu. Değişiklik, mali faaliyetler, personel atamaları ve yayınlar da dahil olmak üzere hükümete dini faaliyetler üzerindeki tüm kontrolü yatırıyor. Yasa ayrıca, Tibet Budistleri ve Uygur Müslümanları için dini özgürlük konusunda bir sınırlama getirebilecek “sızma ve aşırıcılığı” kısıtlama amacını da ifade ediyor.

İş kanunları sendika örgütlenmesine ve sendika komitelerinin seçimine izin verse de, hükümet bu hakları hala kontrol etmektedir. İşçi sendikaları için oy kullanamazken, grev hakkı genellikle kabul edilmez. Çeşitli insan hakları gruplarına göre Çin, işçilerin örgütlenme özgürlüğünü ihlal ediyor. Bunun nedeni Çin’in bağımsız sendika örgütlenmesi ve Sendikalar Yasasını yasaklamasıdır. Bu yasa, Komünist liderliği sürdürmek için Tüm Çin Sendikalar Federasyonu’nu gerektiriyor.

2017 yılında Çin, arka arkaya dokuzuncu yıl boyunca cinsiyet paritesi için 144 ülke arasında 100. sırada yer aldı. Parti Kongresi’ne göre, başlıca siyasi pozisyonlarda kadınların önemli bir yokluğu var. Çin’deki kadınların yoksullaşma şanslarını artırabilecek aile içi şiddet, cinsel saldırı ve taciz ve işyeri ayrımcılığı yaşama olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, hükümet kadın hakları aktivizmini desteklemediğinden, kadınların bu tür engelleri aşması zordur.

Uygurlar, Tibet ve Tibet nüfusu daha yüksek yoksulluk oranları, yerinden edilme, ayrımcılık ve önemli insan hakları sorunlarına dayanıyor. BM Özel Raportörü’ne göre, Tibet ve Uygurların durumları çok sorunlu. Çoğu Çinli vatandaşa benzer şekilde, etnik azınlıkların din, ifade ve barışçıl toplantı özgürlüğü hakları yoktur. 150’den fazla Tibet, kendini immolasyon yoluyla baskıcı yasaları protesto etmeye devam ediyor.

Yetkililer politik olarak motive edilmiş kovuşturmalara devam ediyorlar. Temmuz 2015’teki ulusal bir baskıdan sonra, dokuzunun “devlet iktidarını yıkmaktan” hüküm giymiş 250’den fazla insan hakları protestosu gözaltına alındı. Bazı tutuklular işkence gördüklerini veya itiraf etmeye zorlandıklarını itiraf ediyor. Birçoğu piyasaya sürülmesine rağmen izole edilmeye ve izlenmeye devam ediyor. Protestocuların avukatları genellikle yetkililer tarafından taciz edilmekte ve korkutulmaktadır.

Şu anda yaklaşık 500.000 kişi yargılamadan, suçlamadan veya adli yardıma erişmeden gözaltında tutulmaktadır. Hükümet, bireyleri yargılamadan tutuklamak için İşçi Yoluyla Yeniden Eğitimi (RTL) kullanıyor. RTL’nin olağan hedefleri arasında dilekçe sahipleri, protestocular ve tanınmayan bir din uygulayanlar sayılabilir. “Kara hapishaneler” ve akıl sağlığı kurumları, yetkililer tarafından kullanılan yasadışı gözaltı türleridir.

Çin şu anda dünyanın önde gelen cellatlarından biridir. Çin onlarca yıldır şiddetsiz suçlar ve haksız yargılamalar için ölüm cezası verdi. Mart 2017’de, Yüksek Halk Mahkemesi Başkanı, ölüm cezasının sadece “son derece ağır suçlar nedeniyle çok az sayıda suçluya” uygulandığını söyledi. Ancak, Çin’in ölüm cezasıyla ilgili istatistikleri gizli tutuluyor ve yetkililer sayısal veriler yayınlamıyor.

Çin, insan hakları sorunlarıyla ilgili olarak BM’den yardım kabul ediyor. 2016 yılında hükümet, Çin’de İnsan Haklarının Yargısal Korunmasında Yeni Gelişme adlı politika belgesini oluşturdu. Politika belgesi ülkenin insan hakları konularını ele alıyor ve potansiyel gelişmeler olduğunu gösteriyor. BM’yi girişimi desteklemeye davet ettikten sonra, BM kabul etti ve Çin’i ziyaret etti.

Çin’deki İnsan Hakları (HRIC), insan haklarını geliştirmek ve hükümeti sorumlu tutmak için çalışıyor. HRIC, vatandaşlara ses vermek ve insan haklarının korunmasını geliştirmek için savunuculuk ve politika katılımı kullanan bir STK’dır. Savunuculuk programı bireysel çalışmalara ve uzun vadeli reformlara yardımcı olmaktadır. Hem yurtiçinde hem de küresel anlamda savunuculuk yapan HRIC, uluslararası STK’ları, iş dünyasını, çok paydaşlı grupları ve sonuç odaklı hükümet katılımlarını desteklemektedir.

Temel olarak, Çin lanet.

“Tüm Çin propagandası ve şilini ile, altını hatırlatmak istedim, Fuck China” için 23 yanıt

Aksaray merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, saolun 02-05-2020 22:34:26

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siten yeminle hayran edici, teşekkürler 06-05-2020 08:13:12

Hatay merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-05-2020 23:18:08

Karabük merkezden ben gaye. Mrb paylaşımınız gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 09-05-2020 13:58:00

Bitlis merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi gerçekten mükemmel, face de paylaştım 11-05-2020 15:59:10

Düzce merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web siten yeminle iyi, sosyal medyada paylaştım 12-05-2020 01:53:31

Çanakkale merkezden ben banu. Selam sayfanız valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım 14-05-2020 10:15:39

Bingöl merkezden ben banu. Selamlar paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 14-05-2020 10:16:23

Sakarya merkezden ben gaye. Selam web siten cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 22-05-2020 15:57:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir