Tüm zamanların en büyük komplosu, şeytanın Amerika’yı kurması.

“Amerika mı düştü? Asla!” Bu en sık görülen yanıttır. Ama bu çok mantıksız. Yukarı çıkanlar aşağı inmelidir. Er ya da geç her imparatorluk sona erer.

“Kendi ülkenize geri dönün!” başka bir yanıttır. Birisi sizi bir trenin önüne adım atmak üzere olduğunuz konusunda uyarmaya çalışırsa, koştuğunuzu görmek ister misiniz? Bu ülkeyi, Amerikalıların çoğunun göremediği şeyleri uyarmaya geldim, çünkü sorunlara çok yakınlar.

ABD için sorun yaşayabilecekler, ülkenin barışçıl bir şekilde ele geçirileceği konusunda ikna etmeye çalışıyorlar ve düşüşü sadece ideolojik olacak. Ancak Mukaddes Kitap bu şekilde tarif etmez.

Tüm dünya ağlarken “Barış! Barış!” Moskova’daki aşırılık yanlısı unsurlar Amerika’ya çok şiddetli bir son vermek için zorlanıyor.

Amerikalıların çoğu, Tanrı’nın Rusya ordularını sileceği Armagedon Savaşı’nı duydu. Ancak çok azı, bunun Rusya’nın tüm dünya üzerindeki zalim diktatörlüğünün ve aynı zamanda ABD’yi bu diktatörlüğe giderken yıkımının cezası olarak gerçekleştiğinin farkında.

AMERİKA’NIN GÜZÜ

1. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Birleşik Devletler, Sovyetler Birliği’nin sürpriz bir askeri saldırısında aniden ve neredeyse tamamen yok olacak.

2. Rusya savaştan sonra ABD’yi işgal etmeyecek (muhtemelen nükleer kontaminasyon nedeniyle).

3. Soykırımdan kurtulanlar mülteci olarak ülkeden kaçacak ya da diğer ülkelere mahkum olarak alınacak.

Basit bir açıklama, ruhsal durumuna bağlı olarak Amerika’nın yıkımının kesinliğini gösterebilir:

İsa Mesih bize düşmanlarımızı sevmeyi, diğer yanağını çevirmeyi ve geri dönmeden önce uysalca ölmeyi öğretti.

ABD nominal olarak Hristiyan olduğu için, Rusya’nın yaptığı gibi dünyanın kontrolünü ele geçirmek için askeri avantajlar kullanarak açıkça saldırgan olmaya cesaret edemez. Ancak askeri güçle de tamamen ortadan kalkmaya cesaret edemez. İsa’nın geri adım atmadan yaptığı gibi ölmek, çoğu ABD Hıristiyanına saf bir ahmaklıktır. (1 Korintliler 1:23)

Yani ABD aslında söylemek zorunda olduğu her şeyi takip etmeden Mesih’in ismini almış olmaktan rahatsızlık duyuyor. Onu sefil edecek kadar dine sahip, ama Tanrı’nın mucizevi korumasını garanti etmek için yeterli değil. Tanrı şöyle diyor, “Çünkü ılıksın ve ne soğuk ne de sıcaksın, seni ağzımdan çıkaracağım.” (Vahiy 3: 15-16)

Askeri olarak, ABD’nin saldırgan bir savaş planı yoktur (çünkü bu “Hıristiyan olmayan” olacaktır), ancak savunma amaçlı çok büyük (ve büyüyen) bir nükleer silah stoğuna sahiptir (çünkü Tanrı’ya tamamen güvenmek “aptalca olacaktır”) . Kazananlar gibi bir pozisyondan çıkmak imkansız: Savunma ordusu asla dünyayı fethetmeyecek, ama er ya da geç kendisini fethedecek. Bu ılık kaderin kaderi!

Onunla düşecek misin?

Ayrıca bkz. Kaynak: https://www.jesuschristians.com/jc-books/127-the-fall-of-america/945-the-fall-of-america

“Tüm zamanların en büyük komplosu, şeytanın Amerika’yı kurması.” üzerine 21 yorum

1. Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 04-08-2020 07:14:34

2. Siirt merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım 13-08-2020 00:51:18

3. Karaman merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 26-08-2020 18:59:11

4. Siirt merkezden ben Aylin. Slm web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 07-10-2020 23:12:32

Yorum yapın