Ocak ayında, Twitch’teki her topluluğu daha iyi koruyabilmek için güncellenmiş Nefret Dolu Davranış ve Taciz politikamızı uygulamaya başladık. Bugün, odak noktasını değiştiriyor ve Twitch’te meydana gelen suistimalle nasıl mücadele ettiğimiz hakkında daha fazla konuşuyoruz.

Harekete geçeceğimiz iki hizmet dışı suistimal kategorisi vardır (açık olmak gerekirse, bu Twitch dışında meydana gelen olayları ifade eder):

1. Twitch’te meydana gelen bir olayla ilgili hizmet dışı taciz. Örneğin: Twitch’ten kaynaklanan bir taciz raporunu incelerken (örneğin: sohbette uygunsuz yorumlar), bize bildirildikleri takdirde diğer sosyal medya hizmetlerinde yapılan doğrulanmış, ilgili ifadeleri de dikkate alacağız.

2) Twitch topluluğu için önemli bir risk oluşturan, Twitch’teki herhangi bir özel olay ile ilgisi olmayan hizmet dışı davranış. Bu, kitlesel şiddet tehditleri, çocuk tımarlama, liderlik veya bir nefret grubuna üyelik ve daha fazlası dahil olmak üzere korkunç nefret ve zarar eylemlerini içerir.

Hizmet dışı soruşturmalar önemli ölçüde daha karmaşıktır, bu nedenle Twitch dışı soruşturmalarımızın olabildiğince kapsamlı ve hızlı olmasını sağlamak için bu alanda engin deneyime sahip bir üçüncü taraf soruşturma hukuk bürosu ile ortaklık kurduk. Bu, Twitch’i herkes için daha güvenli hale getirme yolunda büyük bir adımdır.

Hizmet dışı suistimali gizli olarak OSIT@twitch.tv adresine bildirebilirsiniz. Hizmetimizde nefret dolu davranış ve taciz için, Twitch aracılığıyla normal şekilde bildirimde bulunmak hâlâ en iyi seçenektir.

Tamamen hizmetimizin dışında meydana gelen suistimallere karşı önlem almak, hem Twitch hem de genel olarak sektör için yeni ve alışılmadık bir yaklaşımdır, ancak doğru yapmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz ve sizden duyuyoruz. Bu yinelemeli, devam eden bir süreçtir ve geri bildirimlerinizle birlikte bu politikayı değerlendirecek ve ileriye dönük iyileştirmenin yollarını belirleyeceğiz.

Toplum sağlığıyla ilgili birçok konu gibi, bu da oldukça karmaşık ve incelikli bir konudur. Bu e-posta temel bilgileri kapsar, ancak tüm ayrıntılar için blogu veya Topluluk Kurallarını okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Seğirme

Author

11 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Twitch’ten geçen hafta gönderilen mesaj: ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa inanılmaz iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 313

2. Merhabalar siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım

3. Karabük merkezden ben Aylin. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 10-04-2021 11:45:59

4. Eskişehir merkezden ben gaye. Selam herkese web siten cidden mükemmel, twitter da paylaştım 14-04-2021 17:56:10

5. Kastamonu dan kimler var. Twitch’ten geçen hafta gönderilen mesaj: . Merhaba herkese siten valla iyi, teraziye tıkladım , doruk – 212

6. Bu konu : ” Twitch’ten geçen hafta gönderilen mesaj: ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Hasan – 65

7. Bu konu : ” Twitch’ten geçen hafta gönderilen mesaj: ” çok güzel. Selam herkese sayfa ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , ali – 439

8. Bu konu : ” Twitch’ten geçen hafta gönderilen mesaj: ” çok güzel. Merhabalar siten ciddiyim çok iyi, saolun , Aylin – 286

9. Selam sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

10. Bayburt merkezden ben ahmet. Selam sayfanız harbiden iyi, teraziye tıkladım 06-05-2021 22:04:08

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link