Makale: “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını Nasıl Ehlileştirebilir?, ‘”Euromaidan Press (9 Şubat 2021).

Uluslararası paralellik, Birleşik Devletlerin mahkeme idare sistemindeki incelenmemiş güç dinamiklerini göstermektedir. Burada da oluyor:

“Yargı mafyası”, Ukrayna yargıçları ve yargı özyönetim organları ile bağlantılı olarak bu günlerde sıklıkla duyulan bir ifadedir. İfade, şüpheli mahkeme kararlarının istisnadan çok kural haline gelmesi nedeniyle ortaya çıktı. Belirli kuvvetler ve mahkemeler arasındaki işbirliği rastgele olmaktan çok sistematik bir yapıya sahiptir ve personel kararlarından sorumlu olanlar, tıpkı mafyanın kendi için yaptığı gibi yozlaşmış yargıçları örtbas eder.

Ukrayna’da yargı reformu ile ilgilenen STK’lar, uzun zaman önce bu duruma bir çözüm buldular: yargı özerk yönetim organları oluşturma ilkelerini değiştirmek ve kökten değiştirmek. Ancak çözümler her seferinde sabote edilir ve ertelenir. . . .

Kyiv Bölge İdare Mahkemesi (KDAC), üretim yapan bir tür karargahtır. [court] tüm ülkeyi etkileyen kararlar. . . . · Mahkemenin ve özellikle de başkanı Pavlo Vovk’un etki düzeyi geçen yıl ortaya çıkarıldı.

Soruşturmaya göre Vovk, devlet iktidarını ele geçirmek için bir suç örgütünün başına geçti. Bunu, üzerinde kontrol tesis ederek yapılması planlandı. [ High Qualification Commission of Judges] (HQCJ) ve yargıçlarla ilgili nihai kişisel kararları veren Yüksek Adalet Konseyi (HCJ). Soruşturma ayrıca Vovk’un meydan okuyan hakimler üzerindeki baskısını ve sadıklara verdiği desteği ortaya çıkardı.

Vovk sonbahardan beri duruşmaları görmezden geldi ve şüpheli olmadığını iddia etti, zira şüpheli bildirim kendisine uygun şekilde tebliğ edilmedi. HCJ, tutuklanmasına izin vermeyerek sırayla onu örttü.

Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Mahkemesi sadece 3 Şubat’ta memnun Ulusal Yolsuzlukla Mücadele Bürosu dedektiflerinin Vovk’u zorla mahkemeye getirme talebi.

… ThirdPartyMechanic tarafından gönderildi
[comments]

Author

11 Comments

1. Bu konu : ” “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını’ nasıl evcilleştirebilir” (Euromaidan Press tarafından): Neden ABD’nin “Yargı Mafyasını” Açığa Çıkarmak İçin Benzer Bir Çaba Yok? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , banu – 130

2. Aydın dan kimler var. “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını’ nasıl evcilleştirebilir” (Euromaidan Press tarafından): Neden ABD’nin “Yargı Mafyasını” Açığa Çıkarmak İçin Benzer Bir Çaba Yok? . merhaba arkadaşlar web siten valla ilgi uyandırıcı, şukuladım , emin – 326

3. Selamlar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım

4. selamun aleyküm sayfan inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

5. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha hayran edici, şukuladım

6. Selam web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

7. Şırnak merkezden ben memo. Selam paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 08-04-2021 22:43:18

8. Afyon dan kimler var. “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını’ nasıl evcilleştirebilir” (Euromaidan Press tarafından): Neden ABD’nin “Yargı Mafyasını” Açığa Çıkarmak İçin Benzer Bir Çaba Yok? . Mrb paylaşımın inan ki dikkat çekici, şukuladım , doruk – 307

9. elif yılmaz Reply

Uşak dan kimler var. “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını’ nasıl evcilleştirebilir” (Euromaidan Press tarafından): Neden ABD’nin “Yargı Mafyasını” Açığa Çıkarmak İçin Benzer Bir Çaba Yok? . Merhabalar web sitesi harbiden iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 186

10. Merhaba paylaşım gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım

11. Bu konu : ” “Ukrayna ‘Yargı Mafyasını’ nasıl evcilleştirebilir” (Euromaidan Press tarafından): Neden ABD’nin “Yargı Mafyasını” Açığa Çıkarmak İçin Benzer Bir Çaba Yok? ” çok güzel. Slm siten inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 62

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link