Kategoriler
Genel

Uzmanların COVID-19 hakkında bir şeyler sakladığından gerçekten korkuyorum. Umarım yanılıyorum …

Benim endişem, hastalığın ölümden ziyade uzun süreli sağlık sorunları açısından kabul ettiklerinden daha kötü olmasıdır. Mortalite oranı kuşkusuz düşüktür, ancak belki de hastalık insanlık için istikrarsızlaştırabilecek uzun süreli sağlık sorunlarına neden olur. Hastaneye yatış oranı oldukça düşük olduğunda neden kilitlenme konusunda ısrar ediyorlar?

Uzmanlar hala 0-40 kalabalığı korumaya çalışıyorlar, ancak mantık ve temel matematik, bu yaş grubundaki çok az kişinin ciddi şekilde hastalanacağını veya öleceğini söylüyor. Peki neden evde kalmaları ve sosyal olarak tecrit edilmeleri söyleniyor? Teoride, virüsün sağlıklı insanlar arasında yayılmasına izin verirsek, sürü bağışıklığını çok daha hızlı geliştiririz ve uzun vadede daha fazla yaşlı ve sağlıksız insanı kurtarabiliriz.

FYI, sanırım hafif bir virüs vakası vardı. Yaklaşık bir hafta boyunca hafif göğüs ağrısı ve ateşi yaşadım. Ayrıca birkaç gün boyunca sanrılar, uykusuzluk ve şiddetli cinsel işlev bozukluğu var. Şimdi temel olarak normale döndüm, ancak böbreklerim biraz dağınık hissediyor. İdrarım oldukça bulutlu.

“Uzmanların COVID-19 hakkında bir şeyler sakladığından gerçekten korkuyorum. Umarım yanılıyorum …” için 24 yanıt

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım 10-04-2020 10:39:17

Elazığ merkezden ben gaye. Selam herkese sayfan cidden mükemmel, face de paylaştım 15-04-2020 10:32:36

Iğdır merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşım yeminle güzel, şukuladım 20-04-2020 23:30:24

Iğdır merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, sağolun 22-04-2020 06:57:18

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Mrb bu web sitesi inanki güzel, facebookta paylaştım 22-04-2020 13:23:28

Iğdır merkezden ben mehmet. Mrb paylaşım cidden dikkatimi çekti, şukuladım 30-04-2020 17:26:16

Giresun merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siteniz gerçekten güzel, saolun 05-05-2020 11:49:07

Kırklareli merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 06-05-2020 21:10:48

Zonguldak merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfan inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 10-05-2020 15:24:01

Bartın merkezden ben Aylin. Merhaba web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-05-2020 15:38:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir