YouTube’da LRAD (uzun menzilli akustik cihaz) teknolojisiyle ilgili bir video izledim ve makinenin neye benzediğini görmek, bana ağır deja vu verdiği için neredeyse bağırsaklarım için bir yumruk gibiydi, ama sadece kaybolan tür değil ve siz biraz kafam karıştı. Cihazı görmek beni anında ruhumun düştüğünü hissettirdi. Cihazın yakınında (belki 40 metre uzakta) durup, birinin cihazın kullanımını başka bir kişiye anlattığını izlerken tam olarak sahneyi hatırlayabiliyorum. Cihaz, sağında bir sıra uçak askısı olan bir yoldaydı. Sahneyi o kadar net hatırlıyorum ki, gerçekten acayip. Onu tarif etmenin en iyi yolu, bir rüyadan uyanıp 1 kısım hariç hepsini unuttuğunuz zamandır. Neredeyse televizyonda veya bir filmde görmüş gibiyim ama arıyordum ve buna yönelik hiçbir şey bulamıyorum. Çok uzun zaman önce olduğunu hatırlıyorum.

Birinin bana yardım edip edemeyeceğini veya bunu açıklayıp açıklayamayacağını merak ettim ya da belki daha yeni duymuş olmama rağmen neden LRAD’ın bu canlı anısına sahip olduğuma dair bir tür komplo ile beni ürkütebilir.

Lütfen beni çürüt. Ben korktum.

Author

101 Comments

1. Nevşehir merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi valla hoşuma gitti, sağolun 14-08-2020 10:52:21

2. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar web siten inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım

3. elif yılmaz Reply

Mrb bu web sitesi inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım

4. Nevşehir merkezden ben banu. Selamlar paylaşımınız valla hoşuma gitti, teşekkürler 15-08-2020 11:50:06

5. Selamlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım

6. Mrb web sitesi gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım

7. selam arkadaşlar paylaşımınız valla hayran edici, facebookta paylaştım

8. Bingöl merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha mükemmel, tebrikler 22-08-2020 17:52:55

9. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz güzel, tebrikler

10. Niğde merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım 26-08-2020 18:53:13

11. Selamlar sayfan gerçekten hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

12. Uşak merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar siten cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 05-09-2020 12:52:29

13. Aydın merkezden ben doruk. Slm web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım 11-09-2020 21:28:26

14. Adıyaman merkezden ben gaye. Mrb siten vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 20-09-2020 20:40:58

15. Hakkari merkezden ben Emine. Selamlar web siten cidden güzel, face de paylaştım 27-09-2020 00:52:53

16. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler

17. Balıkesir merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfa vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:22:06

18. Eskişehir dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba herkese paylaşımın harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 164

19. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selamlar sayfa gerçekten hayran bıraktı, saolun , Emine – 149

20. Mrb web siteniz ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

21. Uşak dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhabalar web siteniz harbiden hoşuma gitti, tebrikler , banu – 22

22. elif yılmaz Reply

Kilis merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 13-11-2020 15:30:43

23. Kayseri merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 23-11-2020 22:42:02

24. Kahramanmaraş merkezden ben . Mrb web sitesi inanki hayran edici, twitter da paylaştım 30-11-2020 05:54:26

25. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz iyi, şukuladım , mehmet – 353

26. Artvin dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selamın aleyküm siten inanki hayran edici, tebrikler , mehmet – 241

27. Gürbüz Reply

Muş dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . selamun aleyküm paylaşımın inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 106

28. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Mrb siten inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ziya – 384

29. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 315

30. Mrb paylaşımınız cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

31. Gürbüz Reply

Trabzon merkezden ben Gürbüz. Slm sayfa inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım 15-12-2020 22:48:01

32. elif yılmaz Reply

Merhaba web sitesi süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım

33. Tekirdağ dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . selamun aleyküm siteniz ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Emine – 489

34. Gürbüz Reply

Samsun merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfa yeminle iyi, şukuladım 27-12-2020 08:38:47

35. Adana merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 29-12-2020 03:23:39

36. Merhaba siteniz süper ötesi hayran edici, teşekkürler

37. Tunceli dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . selamun aleyküm web siten yeminle çok güzel, twitter da paylaştım , mehmet – 413

38. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ziya – 84

39. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selam sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , memo – 385

40. Ardahan merkezden ben ali. Mrb sayfa cidden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2021 14:44:52

41. Denizli merkezden ben . selam arkadaşlar siten ciddiyim mükemmel, sağolun 21-01-2021 19:08:46

42. Ardahan merkezden ben emin. Merhaba web siten vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 22-01-2021 01:37:05

43. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhaba web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 435

44. Slm sayfanız valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım

45. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, tebrikler , Aylin – 382

46. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhabalar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 315

47. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selam sayfan cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 45

48. merhaba arkadaşlar paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, şukuladım

49. Gürbüz Reply

Sakarya dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selamlar sayfan inan ki hayran bıraktı, şukuladım , Gürbüz – 423

50. Selamın aleyküm web siten vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

51. Şanlıurfa merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden mükemmel, saolun 27-02-2021 03:22:55

52. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhabalar web siten yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun , elif yılmaz – 417

53. Merhaba sayfan vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım

54. Aksaray dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selamın aleyküm paylaşımın cidden iyi, twitter da paylaştım , mehmet – 37

55. elif yılmaz Reply

Selam herkese sayfanız inanki hoşuma gitti, şukuladım

56. Bartın merkezden ben hatice. Merhabalar siten vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 30-03-2021 19:48:02

57. Aydın merkezden ben banu. Merhabalar siten inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun 07-04-2021 21:13:14

58. selamun aleyküm sayfanız cidden dikkatimi çekti, şukuladım

59. Bartın merkezden ben hatice. Selam paylaşımınız yeminle hayran edici, teraziye tıkladım 15-04-2021 22:53:36

60. Kocaeli dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selamın aleyküm sayfa yeminle iyi, şukuladım , ali – 340

61. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim dikkat çekici, şukuladım

62. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Mrb web sitesi cidden çok hoşuma gitti, saolun , ali – 12

63. Malatya dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . selamun aleyküm sayfan gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ali – 403

64. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden güzel, tebrikler

65. Isparta dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selamın aleyküm web siten valla çok hoşuma gitti, saolun , Hasan – 486

66. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selam siten inanılmaz güzel, teşekkürler , ali – 347

67. elif yılmaz Reply

Aydın dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba herkese web sitesi inan ki çok güzel, face de paylaştım , elif yılmaz – 180

68. selamun aleyküm sayfa ciddiyim hayran edici, sağolun

69. Sinop merkezden ben memo. Selam herkese sayfan yeminle hayran edici, twitter da paylaştım 13-05-2021 19:32:59

70. Selamlar sayfan ciddiyim mükemmel, face de paylaştım

71. Mrb bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

72. Diyarbakır dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım , emin – 292

73. Isparta merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 03-06-2021 07:49:52

74. Tekirdağ merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha çok iyi, sağolun 06-06-2021 11:21:28

75. Uşak dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler , Hasan – 37

76. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Slm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım , doruk – 171

77. Tekirdağ dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Mrb paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, teşekkürler , doruk – 491

78. Slm sayfa süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım

79. Ağrı dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Slm siteniz süper ötesi çok iyi, tebrikler , gaye – 250

80. Karabük dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selam herkese siten harbiden dikkatimi çekti, şukuladım , doruk – 302

81. Artvin merkezden ben banu. Merhaba siteniz cidden dikkat çekici, face de paylaştım 24-06-2021 11:17:33

82. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha iyi, sağolun , – 418

83. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Merhaba siten inanki çok iyi, tebrikler , hatice – 178

84. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selamlar sayfanız harbiden güzel, twitter da paylaştım , emin – 239

85. Karabük dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Selam paylaşımınız cidden mükemmel, facebookta paylaştım , emin – 33

86. Osmaniye dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba web sitesi süper ötesi çok iyi, teşekkürler , mehmet – 392

87. Malatya dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Mrb sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , – 322

88. Burdur merkezden ben ali. Merhaba herkese siten inan ki çok iyi, teraziye tıkladım 15-07-2021 06:07:44

89. Bayburt dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba herkese web siten valla dikkatimi çekti, saolun , hatice – 183

90. Merhaba herkese sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım

91. Niğde dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba herkese siteniz ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ali – 140

92. elif yılmaz Reply

Sinop merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfa ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım 23-07-2021 07:52:48

93. Kütahya merkezden ben Aylin. Merhaba web siteniz ciddiyim dikkat çekici, saolun 24-07-2021 16:43:04

94. Ağrı dan kimler var. Uzun Menzilli Akustik Cihaz . Merhaba bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler , mehmet – 452

95. elif yılmaz Reply

Batman merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfanız valla çok güzel, şukuladım 25-07-2021 19:11:42

96. Bu konu : ” Uzun Menzilli Akustik Cihaz ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 149

97. Merhabalar bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link