Uzun Menzilli Akustik Cihaz

YouTube’da LRAD (uzun menzilli akustik cihaz) teknolojisiyle ilgili bir video izledim ve makinenin neye benzediğini görmek, bana ağır deja vu verdiği için neredeyse bağırsaklarım için bir yumruk gibiydi, ama sadece kaybolan tür değil ve siz biraz kafam karıştı. Cihazı görmek beni anında ruhumun düştüğünü hissettirdi. Cihazın yakınında (belki 40 metre uzakta) durup, birinin cihazın kullanımını başka bir kişiye anlattığını izlerken tam olarak sahneyi hatırlayabiliyorum. Cihaz, sağında bir sıra uçak askısı olan bir yoldaydı. Sahneyi o kadar net hatırlıyorum ki, gerçekten acayip. Onu tarif etmenin en iyi yolu, bir rüyadan uyanıp 1 kısım hariç hepsini unuttuğunuz zamandır. Neredeyse televizyonda veya bir filmde görmüş gibiyim ama arıyordum ve buna yönelik hiçbir şey bulamıyorum. Çok uzun zaman önce olduğunu hatırlıyorum.

Birinin bana yardım edip edemeyeceğini veya bunu açıklayıp açıklayamayacağını merak ettim ya da belki daha yeni duymuş olmama rağmen neden LRAD’ın bu canlı anısına sahip olduğuma dair bir tür komplo ile beni ürkütebilir.

Lütfen beni çürüt. Ben korktum.

“Uzun Menzilli Akustik Cihaz” üzerine 18 yorum

1. Bingöl merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha mükemmel, tebrikler 22-08-2020 17:52:55

2. Niğde merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım 26-08-2020 18:53:13

3. Uşak merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar siten cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 05-09-2020 12:52:29

4. Adıyaman merkezden ben gaye. Mrb siten vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 20-09-2020 20:40:58

5. Balıkesir merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfa vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:22:06

Yorum yapın