Kategoriler
Genel

Vaccine Shill Brent Taylor (Taylor B.) adlı kullanıcının genel profili hakkında konuşalım.

Çalışmalarda MMR aşısını savunmak için bir isim ortaya çıkıyor. İyi, istatistiksel olarak desteklenmiş bilim yapıp yapmadıklarını öğrenmek için bu çalışmaların birçoğunun yazarını araştırmaya karar verdim. Onlar değil.

(Şub 2002) Brent Taylor, Elizabeth Miller, Raghu Lingam, Nick Andrews, Andrea Simmons, Julia Stowe-Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşılama ve bağırsak problemleri veya otizmli çocuklarda gelişimsel gerileme: nüfus çalışması

"Açıktır ki ders çalışma MMR aşısı ve otizm arasında bir ilişki olabileceği hipotezini reddetmekle görevlendirildi. Gerçekte, çalışma ölümcül kusurlu ve istatistiksel olarak yetersizdir. İlişki hipotezini destekleyen açık bulgulara rağmen, yazarlar kendi beklenmedik, istatistiksel bulgularını ve kendi önceden var olan hipotezlerini 'kanıtlamak' için sonuçları manipüle ediyorlar.

"İlaç Kontrol Ajansı'ndan gelen bu yaklaşım, halkın MMR aşısı ve otizm arasındaki potansiyel ilişki algısını saptırmak için çirkin bir girişimdir."

"Organizasyonumuz tarafından temsil edilen çocukların ve yetişkinlerin ilgi alanlarına devam eden AiA, Çalışma Grubunun tüm kilit üyelerinin istifa ederek kamusal arenaya çarpık ve zayıf bir çalışma yapmaya hazır oldukları gerekçesiyle istifasını istiyor. MMR aşısını savunmak için. "-Alerjiye Bağlı Otizm Örgütü Basın Bülteni

–______________________________________________________________________________________

" Taylor çalışması The Lancet'in editörüne bir dizi mektupta ve konuyla ilgili internette yayınlanan bir dizi ek mektupta belirtildiği gibi, birçok yönden ciddi şekilde kusurludur. İngiliz İstatistik Kurumu'nun yakın tarihli bir toplantısında güçlü bir saldırıya maruz kaldı. Neredeyse 50 yıldır tüm profesyonel hayatım boyunca tam zamanlı bir araştırmacı oldum ve Dr. Taylor'dan bunları yeniden değerlendirebilmem için verilerin bir kopyasını saygıyla istedim. Bu sıradan profesyonel nezaketi reddetti, ve daha sonra Lancet'in editörüne tarafsız bir komitenin Dr. Taylor’ın istatistiksel yöntemlerini yeniden incelemesi istenmesini talep ettim. Tekrar reddederse Lancet'i gazetesini geri çekmeye çağırdım. "-Dr Rimland

(Biraz önemsiz bilim teşhis değişikliği yalan, hangisi Steven Novella onun içinde kullanılmış Otizm Tanılarındaki Artış: İki Hipotez parça.)

Taylor B. Aşılar ve otizmin değişen epidemiyolojisi. Çocuk Bakımı Sağlık Dev. 2006 Eylül; 32 (5): 511-9.
Toplum Çocuk Sağlığı, Royal Free ve University College Tıp Fakültesi, UCL Hampstead Kampüsü, Londra, İngiltere. brent.taylor@medschool.ucl.ac.uk

AMAÇ: Otizmin epidemiyolojisi oldukça kafa karıştırıcıdır, çok değişken yayınlanmış yaygınlık rakamları ve net insidans verileri yoktur. Otizmin nedeni belirsiz; aşılar suçlandı. YÖNTEMLER: Literatür inceleme ve yorumlama. BULGULAR: Otizmin kaydedilen yaygınlığı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Bu, daha eğitimli tanılayıcılarla ilişkili tanı uygulamalarındaki değişikliklerle daha fazla tanınmayı yansıtır; tanı ölçütlerinin bir bozukluk spektrumunu içerecek şekilde genişletilmesi; ebeveynlerin ve eğitimcilerin etiketi kabul etme istekleri daha fazladır (kısmen hizmetlere erişim hakkı nedeniyle); ve diğer faktörlerin yanı sıra daha iyi kayıt sistemleri. Otizmin nedenleri belirsizliğini koruyor. Doğum öncesi belirlenen nöro-anatomik / biyokimyasal değişikliklerle birlikte doğum sonrası herhangi bir 'nedeni' mümkün olmayan güçlü bir genetik bileşen vardır. SONUÇLAR: Otizm insidansında (muhtemelen) gerçek bir artış olmamıştır. Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık (MMR) aşısının veya bazı aşılarda kullanılan civa koruyucunun, durumu olan bir alt grupta bile, otizmin etiyolojisinde veya tetiklenmesinde herhangi bir rol oynadığına dair bilimsel bir kanıt yoktur.

"Tereddüt etmeden, Dr Taylor hariç herkes evet dedi. Dr Taylor reddetti. Eğer bilimi tamamen sağlam olduğu için diğerleri kadar kesin olsaydı, tereddüt olmazdı. Ama bu konuda, biz Tıp ya da çocukların yaşamları hakkında konuşmak – siyasetten bahsediyoruz ve daha ileri gideceğim ve bence MMR ve otizm arasındaki herhangi bir ilişkiyi şiddetle inkar edenlerin ilgili çocuklara çok az saygı duyduklarını söylüyorlar – sadece aşılanan yüzdelere sabitlenmiş gibi görünüyorlar ve kendi kendini savunma – negatif makalelerin daha önce yayınlanan yorumların itibarı, saygınlığı ve geçerliliği ve Wall Street hisseleri üzerindeki etkisi. "Hilary Butler

“Vaccine Shill Brent Taylor (Taylor B.) adlı kullanıcının genel profili hakkında konuşalım.” için 15 yanıt

Çanakkale merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 19-02-2020 07:03:22

İstanbul merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz mükemmel, linkedinde paylaştım 01-03-2020 10:27:33

Muş merkezden ben ziya. Merhabalar sayfa gerçekten dikkat çekici, saolun 06-03-2020 04:52:08

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanki hayran edici, twitter da paylaştım 18-03-2020 16:53:25

Erzurum merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz gerçekten iyi, teşekkürler 05-04-2020 21:05:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir