TPandemi yeni bir aşamaya girdi. Dünya çapında milyonlarca insan şu anda her gün ilk doz COVID-19 aşısı alıyor. İngiltere de dahil olmak üzere birkaç ülkede milyonlarca kişi ikinci dozlarını almadan önce 12 haftaya kadar bekleyecek. İkinci doza geçmeden önce mümkün olduğu kadar çok insanı ilk dozlarla aşılamak, popülasyonda iyi bir koruma düzeyi sağlamanın en hızlı yolu olarak düşünülmüştür. Ancak bazı uzmanlar, bunun viral evrimde potansiyel sonuçların rahatsız edici bir şekilde belirsiz kaldığı dev bir deney oluşturduğundan endişe duyduklarını söylüyorlar.

İlgili kişiler arasında Rockefeller Üniversitesi’nde virolog olan Paul Bieniasz da var. “Hedeflerinizden biri aşı direncinden kaçınmaksa, oldukça yaygın bir viral salgının zirvesinde kısmen etkili bir aşı rejimi uygulamak pek de iyi bir fikir değil” diyor.

Bieniasz, ikinci dozlarını bekleyen kişilerin virüse seçici baskı uygulayan optimal olmayan bir bağışıklık seviyesine sahip olma şansı olduğunu açıklıyor. Eğer biri aşılar arasındaki aralıkta enfekte olursa, bu basınç, bir kişinin bağışıklık tepkisini sarsabilen SARS-CoV-2’nin mutant bir versiyonunun – sözde bir kaçış varyantının – ortaya çıkmasına izin verebilir. Ciddi hastalığa neden olabileceği kanıtlanan bu tür herhangi bir varyant, potansiyel olarak tamamen yeni, yıkıcı bir enfeksiyon ve ölüm dalgasını ateşleyebilir.

Author

10 Comments

1. elif yılmaz Reply

Ağrı dan kimler var. Vaxxines mutant suşları mı yaratıyor? Bu yüzden mi, 2. dalganın başladığı zamandan ziyade 3. dalganın şimdi başlıyor? Bu her seferinde giderek daha bulaşıcı ve tehlikeli hale mi geliyor? . Selamın aleyküm bu web sitesi inanki hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 380

2. İstanbul merkezden ben ali. selam arkadaşlar siteniz harbiden hayran edici, teraziye tıkladım 22-03-2021 15:31:57

3. Bilecik merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, tebrikler 22-03-2021 15:32:13

4. Hatay dan kimler var. Vaxxines mutant suşları mı yaratıyor? Bu yüzden mi, 2. dalganın başladığı zamandan ziyade 3. dalganın şimdi başlıyor? Bu her seferinde giderek daha bulaşıcı ve tehlikeli hale mi geliyor? . Mrb sayfa cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 375

5. Bu konu : ” Vaxxines mutant suşları mı yaratıyor? Bu yüzden mi, 2. dalganın başladığı zamandan ziyade 3. dalganın şimdi başlıyor? Bu her seferinde giderek daha bulaşıcı ve tehlikeli hale mi geliyor? ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 144

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Vaxxines mutant suşları mı yaratıyor? Bu yüzden mi, 2. dalganın başladığı zamandan ziyade 3. dalganın şimdi başlıyor? Bu her seferinde giderek daha bulaşıcı ve tehlikeli hale mi geliyor? ” çok güzel. Mrb web siten yeminle hayran edici, tebrikler , elif yılmaz – 382

7. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

8. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, tebrikler

9. Bu konu : ” Vaxxines mutant suşları mı yaratıyor? Bu yüzden mi, 2. dalganın başladığı zamandan ziyade 3. dalganın şimdi başlıyor? Bu her seferinde giderek daha bulaşıcı ve tehlikeli hale mi geliyor? ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım , banu – 88

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link