Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı.

Harvard Study 21 Mayıs 2020’de New England Journal of Medicine’de yayınlandı

“Sağlık tesislerinin dışında maske takmanın enfeksiyona karşı çok az koruma sağladığını biliyoruz. Halk sağlığı yetkilileri, Covid-19’a önemli bir maruziyeti semptomatik Covid-19 hastasıyla 6 fit içinde yüz yüze temas olarak tanımlıyor. Bu, en az birkaç dakika sürdürülür (ve bazıları 10 dakikadan, hatta 30 dakikadan fazla der). Kamusal bir alandaki geçici bir etkileşimden Covid-19’u yakalama şansı bu nedenle minimumdur. Çoğu durumda, yaygın olma arzusu maskeleme, pandemiye karşı anksiyeteye refleks bir tepkidir. ” https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp2006372?utm_source=share&utm_medium=ios_app

Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı.

Cerrahi tip yüz maskelerinin, ya enfekte kişiler tarafından giyildiğinde (kaynak kontrolü) ya da genel toplumdaki kişiler tarafından duyarlılıklarını azaltmak için laboratuar onaylı influenza bulaşmasını azaltmada etkili olduğuna dair kanıt bulamadık.

https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article

Yüz maskeleri ve Covid-19 hakkındaki bilimsel verilerin gözden geçirilmesi https://www.rcreader.com/commentary/masks-dont-work-covid-a-review-of-science-relevant-to-covide-19-social-policy?utm_source=share&utm_medium=ios_app

Maskeler, diğer insanları kullanıcıdan korumak içindir, tersi değil.

Virüs partikülleri, maskelerin gözeneklerinden daha küçüktür, yani maskeye nüfuz ettikleri ve virüsün havadan gelmediği anlamına gelir, bu nedenle tüm önlemler anlamsızdır ve yalnızca yanlış bir güvenlik duygusu …

Ancak bu “diğerlerini koru” anlatısına kaç kişinin düştüğünü görmek harika … sözde “adı verilen” uzmanlar tarafından size söylenebilir ve buna inanabilirsiniz.

“Maskeler işe yaramıyor, Covid-19 Sosyal Politikası ile ilgili bilimin bir incelemesi” https://www.researchgate.net/publication/340570735_Masks_Don%27t_Work_A_review_of_science_relevant_to_COVID-19_social_policy?enrichId=rgreq-2e4b5f13cf77fb1a6cf858f1e46cd498-XXX&enrichSource=Y292ZXJQYWdlOzM0MDU3MDczNTtBUzo4NzkxNzY5Nzg1NTQ4ODBAMTU4NjYyMzUzNDUxNQ%3D%3D&el=1_x_3&_esc=publicationCoverPdf

“Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı.” üzerine 12 yorum

1. Iğdır merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşım vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 04-10-2020 01:05:58

2. Osmaniye merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın valla iyi, twitter da paylaştım 04-10-2020 06:45:15

3. Diyarbakır dan kimler var. Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı. . Selam herkese sayfan valla çok hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 57

4. Bitlis dan kimler var. Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı. . Selam sayfanız gerçekten iyi, saolun , Hasan – 151

5. İstanbul dan kimler var. Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı. . Merhabalar web siten harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 146

6. Bu konu : ” Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 382

7. Artvin dan kimler var. Viral influenza bulaşmasına karşı kişisel koruyucu yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili CDC çalışması, enfekte olmuş ve enfekte olmamış kişiler arasında influenzanın viral bulaşmasına karşı önemli bir koruma veya azalma bulamadı. . selamun aleyküm sayfa inanki iyi, twitter da paylaştım , hatice – 280

8. Iğdır merkezden ben hatice. Selamlar sayfa ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım 30-10-2020 01:01:07

Yorum yapın