https://www.geertvandenbossche.org/post/a-last-word-of-caution-to-all-those-pretending-the-covid-19-pandemic-is-toning-down

Öte yandan, toplu aşılama, nüfusun aşılanmış kısmında giderek artan aşı bağışıklığından (VI) kaçan varyantların doğal seçimini teşvik eder. Birlikte ele alındığında, yüksek enfektivite oranlarının arka planında gerçekleştirilen toplu aşılama, daha bulaşıcı, giderek VI’dan kaçan varyantların prevalansının artmasını sağlar. Bu evrim kaçınılmaz olarak hem aşılanmamış hem de aşılanmış popülasyonda morbidite oranlarının artmasıyla sonuçlanır ve sonunda aşı aracılı bağışıklığa (VMI) tamamen direnecek dolaşımdaki viral varyantların ortaya çıkmasını hızlandırır.

Sars-CoV-2’nin devam eden evriminin daha zararlı sonuçlarını önlemek için, aşılanmamış bireylerde doğal, Coronavirüs (CoV)-spesifik olmayan bağışıklığın aşınmasını ve immünodominant aşı epitopları üzerinde güçlü immün seçim baskısı uygulamaktan başka seçeneğimiz yok. aşılı bireylerde.

Bu, toplu aşılamayı durdurmamız ve viral enfeksiyon oranlarını derhal düşürmemiz gerektiği anlamına gelir. Devam eden toplu aşılama, yalnızca morbidite ve hastaneye yatış oranlarında daha fazla artışa yol açacaktır, bu da daha bulaşıcı, aşıya dirençli varyantların genişlemesi patladığında büyük bir vaka ölüm dalgasıyla sonuçlanacaktır.

24 Comments

1. Nevşehir merkezden ben memo. Slm paylaşım harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 31-07-2021 21:59:43

2. elif yılmaz Reply

Aksaray merkezden ben elif yılmaz. Merhaba web siteniz valla mükemmel, sağolun 31-07-2021 22:00:30

3. Gürbüz Reply

Kayseri dan kimler var. Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral . merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten iyi, saolun , Gürbüz – 386

4. Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz harbiden hayran edici, tebrikler , hatice – 481

5. Merhaba paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

6. Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. Selam herkese paylaşım valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 299

7. Bingöl merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım 01-08-2021 08:40:20

8. Kastamonu merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım 02-08-2021 16:53:53

9. Bartın merkezden ben emin. Selamlar paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 03-08-2021 11:45:54

10. Giresun merkezden ben memo. Mrb siteniz vallaha billaha çok güzel, şukuladım 04-08-2021 01:24:33

11. Bolu merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımınız valla dikkat çekici, facebookta paylaştım 04-08-2021 21:07:49

12. Selamlar web siteniz cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım

13. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 192

14. Antalya merkezden ben hatice. Mrb web siteniz inan ki hayran bıraktı, şukuladım 13-08-2021 09:01:09

15. Selamlar sayfanız valla hayran bıraktı, face de paylaştım

16. Afyon merkezden ben memo. Merhaba sayfa vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2021 21:03:56

17. Ardahan merkezden ben emin. selamun aleyküm siteniz valla hayran bıraktı, saolun 31-08-2021 18:42:19

18. Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler , doruk – 407

19. Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız gerçekten çok güzel, şukuladım , ahmet – 146

20. Bu konu : ” Virolog ve aşı uzmanı Geert Vanden Bossche: “Toplu aşılamayı durdurmalı ve viral ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 143

21. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

22. Tunceli merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım 16-09-2021 14:16:41

23. Yozgat merkezden ben ahmet. Selam sayfan harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 17-09-2021 04:26:48

Write A Comment