Az önce aşılanmış birinin virüs testinin pozitif çıktığı bir gönderi gördüm. Aşıyı daha hafif semptomlara sahip olduklarına inandılar ve aşılanmasalardı şu anda hastanede olacaklarını düşündüler.

Ve şu anki mesajın şu olduğunu anlıyorum: aşı virüse yakalanmanızı engellemese de, üzerinizdeki etkisini azaltacaktır.

Delta varyantı etrafındaki mevcut anlatı, enfeksiyonlardaki artışın ölümlerdeki artışla henüz ilişkili olmamasına rağmen, önceki varyantlara kıyasla “daha ​​tehlikeli” olduğu yönünde. Geçen gün, “nadir” kelimesinin tıbbi doğruluğunu tartışan yazı gibi, “tehlikeli” kelimesinin ne anlama geldiğinin tartışılmasını da hak ediyor, özellikle de daha ölümcül anlamına gelmiyorsa.

Ve kendimi şu soruyu sorarken buluyorum: aşı gerçekten etkili mi? Delta varyantı daha mı “tehlikeli?”

Doğal viroloji, virüsler mutasyona uğradığında mutasyona uğrayarak daha bulaşıcı, ancak daha az ölümcül hale geleceklerini söylüyor. Çünkü ölü bir konak, yaşayan bir konak kadar etkili bir şekilde virüsü yayamaz. Ve eğer bu takip ederse, bu delta varyantının daha bulaşıcı olduğu (aşılananlar da dahil olmak üzere vakalardaki artış) ancak daha az ölümcül olduğu (ölümlerde buna tekabül eden bir artış olmadığı) anlamına gelmez mi?

Daha önce hiç bir aşı duymadığım için, virüsün etkisini önlemek yerine azaltıyor (biliyorsunuz, o hafif tüberküloz vakası), aşının bizim kadar etkili olmaması tamamen akla yatkın değil mi? ve virüsün aşılanmış kişilere tamamen bulaştığını söylediniz mi?

68 Comments

1. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Merhabalar siteniz vallaha mükemmel, facebookta paylaştım , Emine – 15

2. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese siteniz vallaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

3. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Slm paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım

5. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Mrb web sitesi harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 47

6. Slm siteniz harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

7. Slm siteniz ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Bartın merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 23-07-2021 22:22:15

9. Eskişehir dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selam sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 353

10. Aydın merkezden ben emin. Mrb siteniz gerçekten çok iyi, sağolun 23-07-2021 22:23:49

11. Gaziantep merkezden ben doruk. Merhabalar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler 23-07-2021 22:23:54

12. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 407

13. elif yılmaz Reply

Selam herkese sayfa yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım

14. Kırıkkale merkezden ben . Merhaba herkese sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 23-07-2021 22:29:40

15. Aydın merkezden ben mehmet. Selam herkese web siteniz süper ötesi iyi, facebookta paylaştım 23-07-2021 22:29:58

16. Gürbüz Reply

Muş merkezden ben Gürbüz. Slm bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 23-07-2021 22:30:06

17. Şırnak merkezden ben Aylin. Merhabalar bu web sitesi vallaha dikkat çekici, sağolun 23-07-2021 22:30:58

18. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Mrb paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Aylin – 385

19. Rize merkezden ben memo. Merhaba herkese sayfa vallaha güzel, teraziye tıkladım 23-07-2021 22:35:04

20. Artvin dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Merhaba herkese web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım , ali – 379

21. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 272

22. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Selamlar paylaşım vallaha billaha çok güzel, teşekkürler , Hasan – 446

23. Sinop merkezden ben Emine. Merhaba sayfan ciddiyim iyi, face de paylaştım 23-07-2021 22:41:03

24. Bursa dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Merhaba web siteniz süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 234

25. Burdur dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selamlar bu web sitesi valla güzel, sağolun , ziya – 150

26. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim çok iyi, tebrikler

27. Artvin dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Mrb paylaşımın ciddiyim iyi, saolun , emin – 15

28. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten güzel, facebookta paylaştım , ali – 481

29. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha çok güzel, face de paylaştım

30. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Slm web sitesi inanki güzel, sağolun , ahmet – 392

31. Denizli merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımın valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım 23-07-2021 22:49:54

32. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Selam web siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 188

33. Ardahan dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Merhaba paylaşımın valla çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 255

34. Gümüşhane merkezden ben hatice. Merhabalar siteniz ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım 23-07-2021 22:56:58

35. Muğla dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selam web sitesi harbiden güzel, şukuladım , doruk – 264

36. Gümüşhane dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Merhabalar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 240

37. Sakarya dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Mrb paylaşım cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , banu – 292

38. Balıkesir dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Mrb paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler , doruk – 135

39. Batman dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . selamun aleyküm web sitesi inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Hasan – 431

40. Gümüşhane merkezden ben ahmet. Selam herkese web siten yeminle mükemmel, sağolun 24-07-2021 03:28:17

41. Artvin dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . merhaba arkadaşlar siten harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 405

42. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 341

43. elif yılmaz Reply

Muş dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . selamun aleyküm sayfanız ciddiyim güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 227

44. Merhaba herkese siten valla güzel, face de paylaştım

45. Gaziantep dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selamın aleyküm sayfan inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , hatice – 336

46. Selamlar paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler

47. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın inanki dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 83

48. Merhabalar web siteniz yeminle çok güzel, teşekkürler

49. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden çok iyi, şukuladım , elif yılmaz – 433

50. Çorum merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 09-08-2021 16:06:03

51. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden iyi, sosyal medyada paylaştım , emin – 409

52. Gürbüz Reply

İstanbul dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selamlar sayfanız cidden mükemmel, teşekkürler , Gürbüz – 192

53. Merhabalar siten valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

54. Erzincan merkezden ben memo. Selam herkese sayfan vallaha mükemmel, face de paylaştım 15-08-2021 21:25:21

55. elif yılmaz Reply

Karaman dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Merhaba herkese web siteniz süper ötesi çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 65

56. Bu konu : ” Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? ” çok güzel. Selamlar sayfanız gerçekten güzel, teşekkürler , – 323

57. Osmaniye merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-08-2021 21:42:13

58. Merhaba herkese web siteniz inanki dikkat çekici, sağolun

59. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim güzel, facebookta paylaştım

60. Bilecik dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , memo – 135

61. Aksaray dan kimler var. Virüs hakkında gaz mı yakıyorlar? . selamun aleyküm web siten gerçekten güzel, tebrikler , emin – 227

62. Selam bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

63. Kırklareli merkezden ben Aylin. Slm paylaşımın cidden çok güzel, face de paylaştım 12-09-2021 13:54:41

64. Selam web siteniz süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım

Write A Comment