Kategoriler
Genel

Virüsler herkesin düşündüğü gibi kötü bir şey değil. Virüsler bizi evrimle yaratmamıza yardımcı oldu ve her zaman yanımızdalar. Kızamık kanser hücrelerini öldürebilir.

Yaklaşık 20 yıl önce insanlar bakterilerin virüslerle olduğu gibi kötü olduğunu düşünürlerdi. Her yerde dezenfeksiyon ve şeker gibi antibiyotikleri yutuyorlardı. Şimdi bilim temelde mikrobiyomumuz tarafından yönetildiğimizi ve kontrol ettiğimizi biliyor ve aslında bizim için kararları ortağımızı bile seçerken, sadece kendi seçimimiz olduğuna inanıyor.

Kızamığın kanser hücrelerini öldürebildiği bulundu. Dang humması olan çocuklar zika virüsüne karşı korunur. Covid19 olan anneler bebeklerine dokunulmazlık verecektir. Bilim hala hayat hakkında çok şey bilmiyor, hala karanlık maddeyi kanıtlayamıyor veya göremiyor, ancak evrenin% 90’ı.

Bazı aşıların virüsleri korumaya yardımcı olduğu bulunmuştur. Zika gibi diğer virüsler kendi başlarına ortadan kayboldu çünkü hiçbir aşı onu yapay olarak canlı tutmadı.

Virüsler, milyarlarca yıllık evrim boyunca bizimle birlikteydi ve DNA’mızı yarattı. Bu zamanın% 99,999’u arasında maskemiz veya aşımız yoktu ve hala hayatta. Vahşi hayvanlar maske takmaz veya aşı yapmaz ve hiçbiri yok olmaz.

Aslında bir ekosistemde, virüsler aşırı nüfusları düzenler ve kontrol eder, böylece ekosistem sağlıklı kalır ve hiçbir hayvan tüm ağaçları yemez ve bu nedenle yırtıcı hayvanların hiçbirini yemez. Virüs olmasaydı hepimiz ölürdük.

“Virüsler herkesin düşündüğü gibi kötü bir şey değil. Virüsler bizi evrimle yaratmamıza yardımcı oldu ve her zaman yanımızdalar. Kızamık kanser hücrelerini öldürebilir.” için 26 yanıt

Diyarbakır merkezden ben ali. Merhaba herkese bu web sitesi süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım 28-06-2020 22:55:01

Bursa merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşım inanki dikkatimi çekti, tebrikler 07-07-2020 01:06:16

Karaman merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 08-08-2020 05:18:08

Kırıkkale merkezden ben doruk. Merhaba siten valla çok iyi, facebookta paylaştım 06-09-2020 10:58:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir