Vizonlar ve patojenik hazırlama?

Bilgili biri, çiftlik vizon popülasyonlarında tanık olunan şeyin patojenik astarlama ile ilişkili olup olmadığını doğrulayabilir mi? Medya tarafından CV-19 virüsünün olası bir mutasyonu olarak çerçeveleniyor, ancak bunun gerçekten neler olup bittiğinin doğru bir açıklaması olduğundan şüpheliyim. Görünüşe göre çiftçilik yapılan minkler, maalesef endüstri için normal olduğu gibi, çeşitli antibiyotikler ve aşılarla rutin olarak dozlanıyor. Anladığım kadarıyla (yanılıyorsam düzeltin), diğer solunum yolu patojenlerine karşı aşılanan vizonlarda patojenik astarlanma gözlemlendi.

Ek olarak, aşı etkinliğinin hedefin uygun antikor üretimiyle belirlendiği, ancak gerçek CV-19 maruziyetine karşı etkinlik açısından test edilmediği görülmektedir. Ama bu büyük bir sorun olabilir. Örneğin RSV aşılarını ele alalım. Wikipedia; Maalesef bu aşı, daha önce RSV’ye maruz kalmamış ve daha sonra aşılanmış çocukların ciddi bir RSV hastalığı geliştireceği “aşı ile ilişkili gelişmiş solunum hastalığı” (VAERD) olarak bilinen bir fenomeni tetikledi. virüsün kendisine maruz kaldı “.

Gerçek bir profesyonelden biraz açıklık veya en azından daha fazla okumak için doğru yönü belirtmek istiyorum.

“Vizonlar ve patojenik hazırlama?” üzerine 16 yorum

1. Bu konu : ” Vizonlar ve patojenik hazırlama? ” çok güzel. Merhaba sayfanız inanki güzel, face de paylaştım , emin – 315

2. Şırnak dan kimler var. Vizonlar ve patojenik hazırlama? . Slm web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun , Hasan – 404

3. Nevşehir dan kimler var. Vizonlar ve patojenik hazırlama? . Selam herkese paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 106

4. Bursa merkezden ben Aylin. Selam web siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 06-01-2021 20:09:58

5. Afyon merkezden ben Emine. Mrb bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler 19-01-2021 23:18:40

6. Bu konu : ” Vizonlar ve patojenik hazırlama? ” çok güzel. Mrb sayfanız gerçekten iyi, teşekkürler , ali – 18

7. Afyon merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm web siteniz yeminle hayran edici, şukuladım 10-02-2021 14:26:08

8. Bu konu : ” Vizonlar ve patojenik hazırlama? ” çok güzel. Merhaba web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun , gaye – 248

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link