Kategoriler
Genel

Wall Street’e Karşı Siyah Yaşamlar Meselesi – Üretilen bir hareketin aksine organik bir hareketin analizi.

Polis vahşetine karşı olduğumu ve polis tarafından yapılan gücün kötüye kullanılmasının altını çizdiğimi ve hiçbir şekilde polisin hayranı olmadığımı ve orantısız olarak siyah insanları hedeflediğine inanmadığımı söyleyerek başlamak istiyorum. Bununla birlikte, bunun ırksal bir meseleden çok bir sınıf meselesi olduğuna ve polisin mali felaketten 1 cevapsız maaş çeken normal Amerikalılarla uğraşırken korkmadığına inanıyorum ve bunu daha sonra daha ayrıntılı olarak açıklayacağım .

Gururla katıldığım Occupy Wall Street protesto hareketi, 2011’de 2008 Wall Street kazasına bir tepki olarak başladı. Mısır’da son zamanlarda despotik hükümeti deviren protestoculardan esinlenen düzenli işçi sınıfı Amerikalıları, çarpışma sonucu daha fakir olduklarını ve varlıklıların sadece daha zengin olduklarını ve bunun üstesinden geldiklerini giderek daha fazla tedirgin ettiler. hiçbir bankacıyı ’08’in Çöküşünü yaratmadaki rollerinden dolayı kovuşturmamak.

Eğer bakarsan Wall Street’in Wikipedia sayfasını ziyaret edin, OWS’nin aslen Kanadalı bir anti-tüketici haber çıkışı olan AdBusters’ın yazarı Katie Lash tarafından tasarlandı. Lash, 17 Eylül 2011’de Wall Street’te Milyon Adam Yürüyüşü için çağrıda bulundu ve bu tür ilk eylem çağrısı AdBusters’ın 2 Şubat 2011 sayısında yayınlandı. O yıl boyunca, Wall Street’teki bir Mart hakkında daha fazla vızıltı, ’08 Crash’e neden olan bankacılara karşı Obama İdaresinin eylemsizlik nedeniyle hayal kırıklığına uğramış insanlar tarafından doldurulan çevrimiçi sol mesaj panoları etrafında yayılmaya başladı. ve ayrıca genel olarak Wall Street ile olan rahatlıklarında.

Şimdi bunu Black Lives Matter hareketinin kuruluşuyla karşılaştıralım. Eğer bakarsanız Black Lives Matter için Wikipedia sayfası Black Lives Matter’in kuruluşuyla ilgili hiçbir özelliğe sahip değil. Belirli bir kişiye Black Lives Matter’ın kurucusu olduğu veya başlangıçta hareketin kendisini çağıran, şüpheli olanlardan bahsedilmiyor. kuruluş BLM Wikipedia sayfasının yalnızca BLM’yi etkileyen hareketleri referans alır.

Şimdi moolah konuşalım.

Occupy Wall Street, BLM’nin aldığı zenginlikten yakın bile değil, finansal yardım seviyesine yakın bir yere asla ulaşamadı. OWS finans grubu üyesi Peter Dutro ile röportaj yaptıkları 2 Ocak 2012 tarihli New York Times makalesine göre, grup büyük çoğunluğu 50.000 ila 100.000 dolar arasında değişen insanlardan gelen 700.000 dolardan fazla para topladı ve ortalama bağış tutarı sadece 22 dolara ulaştı. Bu makale ve röportaj Ocak 2012’de, OWS kamplarının ortak bir devlet ve federal hükümet operasyonunda ülke genelindeki şehirlerde sistematik bir şekilde sökülmesinden birkaç ay sonra. Bu yüzden grup etki ve medyanın ilgisi açısından zaten zirveye ulaştıktan sonra. Büyük çoğunluğu bizim gibi ortalama işçi sınıfı insanlarından gelen 700.000 dolar, ortalama 22 dolar bağışta bulundu. Düşündüğünüz zaman oldukça önemsiz sayılar var.

Şimdi bunu BLM’nin finansmanı ile karşılaştıralım. Bana yapışan ilk şey, bölümün ne kadar kısa ve belirsiz olduğuydu BLM’nin finansmanı Wikipedia’da. Şüpheyle kısa gibi. En kötüsü, bu küçük snippet’in içerdiği şey, BLM’nin Açık Toplum Vakıfları, Ford Vakfı ve Borealis Hayırseverlik’ten 100 milyon doların üzerinde fon aldığını belirtiyor.

100.000.000 $ ‘ın üzerinde

Bunu, OWS için düzenli çalışan kişilerden 700.000 $ ile karşılaştıralım.

Ayrıca, BLM, Uluslararası Akıncı’dan ve Açık Toplumu yöneten Wall Street kreteri George Soros’tan gülünç miktarda fon aldı. BLM, dünyadaki en kötü bankacılardan birinden fonlarının büyük bir kısmını aldı. Ne yapacaksan yap ama Kara Panterler veya İslam Milleti’nin Rockefeller’lerden veya Rothschild’lerden milyonlarca dolar aldığını hiç hatırlamıyorum. Finansmanın kaynağı hakkındaki bu bit, benim için Black Lives Matter hareketinin lanet olası bir darbesi, sadece çok şey ortaya koyuyor. Aslında beni bu tavşan deliğinden aşağı çeken şey, DJ Vlad’ın YouTube kanalında Lord Jamar adında ortalama bir rapçi ile gördüğüm bir röportajdı. Röportajda Lord Jamar, bir BLM destekçisi olmadığını, çünkü organik bir hareket olmadığını ve siyah insanlara ait bir hareket olmadığını, onlara toplumumuzun sosyal mühendisleri tarafından verildiğini belirtiyor. Harika bir video ve kesinlikle dinlemeye / izlemeye değer.

Şimdi medyaya ve protesto hareketlerine yönelik muamelelerine geliyoruz.

OWS, şirket medyası tarafından sürekli saldırıya uğradı, kötü niyetli ve zayıfladı. Hedefleri ana akım medya tarafından asla doğru bir şekilde rapor edilmedi ve protesto hareketinin en kötü yönleri hava dalgaları boyunca güçlendirildi. OWS kurumsal medya tarafından anti-Semitik olmakla suçlandı, onlar da Çeşitlilik eksikliğinden dolayı eleştirildi.

Tüm ana akım medyada OWS’den nefret ediliyordu, çünkü OWS, günün sonunda tamamen Amerika’daki gittikçe daha fazla sahip olunan gruplarla birlikte sınıf savaşları ile ilgiliydi. Sınıf savaşı, kurumsal medyayı çok rahatsız eden bir konudur, çünkü kurumsal medya haber kanalındaki konuşma kafaları milyonerdir ve manipüle etmeleri için ödenen plebleri duyduklarında, dirgenleri toplamak ve yönelmek konusunda homurdanarak çok gergin olurlar. Amerikan tarzı iyi bir savaş için zengin mahallelere gidiyoruz.

Şimdi bunu BLM’nin verildiği büyük ölçüde olumlu medya temsiliyle karşılaştıralım. BLM, CNN ve MSNBC’de bir ortam sevgisidir ve hiç şeker kaplama değildir. Olumlu eylemleri artar, olumsuz eylemleri halının altına süpürülür. BLM’nin biraz olumsuz kapsama aldığı tek yer tahminen Fox News’tur ve bunun nedeni Fox News’un Sağ’ı temsil etmesidir, bu yüzden protesto hareketleri ve ırksal meseleler hakkında sağcı bir bakış açısı almak zorundadırlar. Aslında barışçıl protestolarda gizlenen yaygın yağma ve vandalizm gerçekleşti ve şirket medyası bunu halının altına süpürdü. Kurumsal medyanın bir parkta halka açık bir şekilde işgal eden bir Occupy Wall Street protestocunun videosu olduğunda ve bu protestolarda gerçekleşen tek şey olduğu gibi neredeyse bir hafta boyunca 7/24 koştuğunu hatırlıyorum. BLM protestoları sırasında gerçekleşen yaygın yağma söz konusu olduğunda, bunu rasyonelleştirmek ve açıklamak çok hızlıdır.

Medyanın Occupy Wall Street’ten bu yana bu kadar korkunç bir şekilde kötü olmasının nedeni (ve ondan önce de büyük değildi), Mockingbird Operasyonu denen şeyden kaynaklanıyor.

Alaycı Kuş Operasyonu ABD’deki haber odasında gazetecileri ABD yanlısı hükümet ve iş propagandası yayınlamak için etkilemek üzere Soğuk Savaş sırasında başlayan gizli bir CIA programıdır. Sözde 70’lerde bir süre sona erdi, ama demek istediğim. Occupy Wall Street’ten bu yana medyanın ne kadar daha bölücü hale geldiğine bakın.

Artık her bir haber hikayesi, işçi sınıfının birbiriyle olan farklılıklarını çalmak için ırksal veya başka bir şeydir. Her bir konu CIA tarafından kontrol edilen ana akım medyayı politikleştirdi ve silahlandırdı. Normal Amerikalıları birbirlerinden nefret etmek üzere bölen her haber, 11’e kadar basılarak CIA’nın kontrolü altındaki her platformda yayınlanır. Tüm bunlar, düşük vergi oranları ve vergi boşlukları ve denizaşırı vergi barınakları ile son 40 yıldır ülkeyi yağmalayan zenginlerden dikkatinizi çekmenizi sağlamak içindir.

Occupy Wall Street, bu ülkenin yönetici elitleri için gerçek bir korkuydu, 1930’lardan beri bir köylü isyanına en yakın şeydi.

Yönetici seçkinler çok zekiler. Tarihi inceliyorlar ve Büyük Buhran ve 1930’lardan öğrendiler. Büyük Buhran, FDR’nin seçilmesiyle ve sosyal güvenlik gibi şaşırtıcı şeylerin yanı sıra ortalama Amerikalıların yaşam standartlarını yükselten bazı şeyleri getiren işçi yanlısı sınıf New Deal mevzuatının uygulanmasına yol açtı. Zenginler, açgözlü sosyopatlar oldukları için, FDR’den nefret ediyorlar ve hatta 1933’te bir darbe planında devrilmelerini komplo ediyorlardı. İş Planı.

Bu ülkenin varlıklı yöneticileri ortalama işçi sınıfının çok birleşmiş olduğunu fark ettiler ve bu onların demokratik olarak birleşmelerine ve zenginlere değil işçi sınıfına yardım edecek yasaları geçirecek liderleri seçmelerine izin verdi. Bu durumdan korunmak için varlıklılar ülkenin gazetelerini satın almaya ve haberleri gündemlerine uyacak şekilde raporlayacak haber şirketlerinde birleştirmeye başladılar.

Hiç kimse, düzenli çalışan Amerikalıların birbirleriyle olan her bir farkının, ülkede devam eden tek şeymiş gibi nasıl büyüdüğünü fark etmedi mi?

Beyaz ve Siyah

Gay ve Düz

Hıristiyan ve Müslüman

Erkek / kadın ve transseksüel

Sivil ve Polis Memuru

Yerli ve Göçmen

Kurumsal medyanın birbirlerine karşı hiç çukur açmayan tek grup zenginlere karşı fakirdir ve bu bir tesadüf değildir, kasıtlıdır.

Her neyse, bunlar son birkaç gündür aklımda olan şeyler oldu ve her şey oluyor.

Ayrıca bir feragatname, beyaz değilim, bu yüzden lütfen bunun ırkçı bir yerden geldiğini düşünmeyin. Daha önce de söylediğim gibi, bu ülkede umutsuzca polis reformuna ihtiyacımız var, ancak bence BLM’in bu şekilde devam etmesi Amerikalıları daha da kutuplaştıracak ve bu bir hata değil, George gibi insanlar tarafından dikkatlice sosyal olarak tasarlandı. Soros, düzenli yoksul Amerikalıların birbirlerinden nefret etmesini sağlamak ve son 40 yıldan uzun süredir bizi kör eden soyguncu Baronların kendisinden uzak durmasını sağlamak.

“Wall Street’e Karşı Siyah Yaşamlar Meselesi – Üretilen bir hareketin aksine organik bir hareketin analizi.” için 25 yanıt

Osmaniye merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımınız vallaha çok iyi, sağolun 10-06-2020 23:26:31

Aydın merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfa harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 20-06-2020 09:36:57

Burdur merkezden ben banu. Selamlar siteniz inanki hayran edici, twitter da paylaştım 01-07-2020 12:10:03

Niğde merkezden ben Emine. Slm paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 05-07-2020 15:40:45

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 06-07-2020 09:11:18

Bolu merkezden ben ziya. Selam sayfa vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 24-07-2020 06:08:59

Van merkezden ben doruk. Selamlar sayfa ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 10:52:07

Şırnak merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfa cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 02-09-2020 17:17:29

Batman merkezden ben ali. Selam sayfa cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 15-09-2020 17:47:51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir