Tarafından yazılmıştır: u / johnnydaggers

Kaynak: İşte

Eylül ortasından beri GME’yi takip ediyorum ve bu süreçte kendime% 1300 getiri yatırdım. Bununla birlikte, özellikle bu hafta Wall Street’ten gelen tepkilerin ne kadar şiddetli olduğu konusunda kafamı biraz karıştırmıştım. “Şirketin hisselerinin% 100’ünden fazlası açığa satıldı! Bu daha önce hiç olmadı!” Diyorsunuz. Biliyorum, biliyorum ama bu aslında yeni bir şey değil. Kısa bir sıkışma, hatta bu büyüklükte bir sıkışma, şimdiye kadar GME’nin haftalar içinde 10 kattan fazla artması ile squoze sahip olmalıdır. Bir şeyler doğru değil. Sanırım burada çok çok daha büyük bir şeyler oluyor. Tüm finansal sistemi havaya uçuracak kadar büyük bir şey.

İşte hipotezim: Sanırım hedge fonları, takas odaları ve DTC, muhtemelen hisselerin% 100-200’ü veya daha fazlası olmak üzere, GME’nin devasa sayıda sahte hissesi oluşturmak için komplo kurarak Game Stop’u işten çıkarmak için koordineli bir çaba gösterdi. orijinal olarak Game Stop tarafından yayınlandı. Bu süreçte, kazara bildiğimiz şekliyle tüm sistemi patlatabilecek bir bomba yaratmış olabilirler ve şimdi bunu örtbas etme çabalarını görüyoruz. O bomba nedir? Perakende yatırımcılarının GME’nin% 100’ünden fazlasını alabileceğine inanıyorum (şamandıranın sadece% 100’ü değil, gerçek şirketin% 100’ünden fazlası). Bu, finansal sistemin en yüksek seviyelerinde yasadışı faaliyetin kesin kanıtı olacaktır.

Bu argümanı takip etmek için, gidip tanıtım yazısını okumalısın. “Sahte Stok 2.0” Böylece yüksek riskli yatırım fonlarının nasıl sahte hisse senedi oluşturabileceğini ve gerçek hisseler gibi görünmesi için onu gizleyebileceğini anlarsınız. Bu sahte hisseleri kullanırlar Bir şirketin fiyatını iflas edene kadar düşürmek için kısa saldırılar. Bu uygulamanın kısa süren hedge fonları arasında yaygın olduğu görülmektedir. Bunun için bir terim bile var, “stratejik teslim edilemiyor”. Hisselerin sahteciliği son derece yasa dışıdır (sahte para basmaya benzer düzeyde), ancak finans sektörünün soruşturmalara karşı desteyi istifleme biçimi nedeniyle mahkeme celplerini kanıtlamak ve hatta mahkemeye onaylatmak çok zordur.

Bu, finansal sistemin neden bu kadar çok seviyesinin aktif olarak perakende yatırımcıların daha fazla GME satın almasına engel olmaya çalıştığını tamamen açıklıyor. Bu sadece kısa bir sıkışma değil, bu firmaların varoluşu ve kendi kişisel özgürlükleriyle ilgili. Var olan hisselerin% 100’ünden fazlasına sahip olduğumuzu kanıtlayarak tüm bu insanları hapse atma fırsatına sahibiz.

Vardır 71 milyon hisse Şirket tarafından verilen GME’nin Kurumlar SEC’e şu yolla rapor etti: 13F dosyalama daha fazlasına sahip olduklarını 102.000.000 paylaşım (GME hisselerinin% 13’ü Ryan Cohen’e aittir). Şimdi, bu sahiplik sayılarındaki gecikme / farklılığı bilmiyorum, ancak GME’nin% 100’e yakınının bu firmalara ait olduğuna dair oldukça sağlam bir argüman olduğunu düşünüyorum.

Dahası, şu anda r / wallstreetbets’e abone olan 7 milyondan fazla kişi var. Buradaki pek çok kişinin, 50 doların altındayken geri aldıkları birkaç yüz hissenin üzerinde oturduğunu biliyorum. Hatta bazılarımız binlerce tutuyor. Her bir abonenin sahip olduğu ortalama hisse sayısı 5-10’a bile yakınsa, benzer şekilde muazzam miktarda GME’ye sahip olma konusunda da çok iyi bir şansımız var. EOrtalama abone başına sadece 3 hisse ise, bu minimum perakende pozisyonunu tüm şirketin yaklaşık% 30-50’sine koyar.

GME, neredeyse bir aydır NYSE eşik listesinde yer alıyor. Henüz Ocak verisine sahip değiliz, ancak verileri biraz önce analiz ettim. SEC’in Aralık ayı için teslim edilemeyen listesi (65.871 satırının tümü) ve esasen sahte olduğu açıkça belli olan hisse adedinin toplamını sağladı. Karşılaştırma için, aynı şeyi rastgele birkaç tik için yaptım. Çoğu şirketin neredeyse hiç hissesi yok. Yapanlardan nispeten az sayıda hisse var. Örneğin, rastgele iki şirket: Lowes (DÜŞÜK $, ~ 125 Milyar $ piyasa değeri) toplam 25.613 hisse teslim edilemedi, Boston Beer Company ($ SAM, 11.5 Milyar $ piyasa değeri) 368 hisse teslim edilemedi.

GME’nin kaç hissesi teslim edilemedi? 5,969,693. GameStop’ın şamandırasının neredeyse% 10’u Aralık ayında yerleşmedi. Ocak ayı rakamlarını aldığımızda bu rakamın ne kadar kötü olacağını düşünüyorsunuz? Bunun birçok kez olduğuna bahse girmeye hazırım. Diğer şirketlerin hisse senetlerine kıyasla nasıl olduğuna bakın:

Aralık ayında teslim edilmeyen hisse sayısını (x ekseni) ve bu bölmeye düşen şirketlerin sayısını (y ekseni) gösteren histogram. GME, aşırı bir aykırılıktır.

Sanırım bu, son birkaç gündeki tüm saçmalıkları açıklıyor. Dışarıda çok fazla sahte GME stoğu var ve DTC, takas odaları ve hedge fonlarının hepsi bunun içinde. Bu yüzden hisse satın alma kabiliyetimizi sekteye uğratmak için böylesine koordineli bir çaba gösterildi. Gerçek hisse bulunamıyor ve sistemin parçalanmasına neden olmak üzere.

TLDR; Muhtemelen düşündüğümüzden çok daha fazla GME’ye sahibiz ve bu Wall Street’i çıldırtıyor çünkü son derece yasa dışı bir şey yaptıklarını kanıtlayabilir ve sonuç olarak tüm sistem patlayabilir.

Sorumluluk reddi: Ben sadece aç bir mühendislik doktora öğrencisiyim ve finans alanında çalışmıyorum. Finansal sistemin nasıl çalıştığına dair hiçbir iç bilgim yok ve bunların bazılarında yanılıyor olabilirim. Bu finansal bir tavsiye değildir ve buna göre ticaret yapmamalısınız. Kitap zekasıyım ama yine de sizler gibi boya kalemleri yiyorum. Zorunlu roket: 🚀

DÜZENLEME: Görünüşe göre yalnızca Aralık ayının 2. yarısına ait verileri çizdim (SEC, ayı iki dosyaya böldü). Sanırım dağıtım yaklaşık olarak aynı olmalı.

DÜZENLEME2: Fannie May ve Freddie Mac’in 2008’de sahte hisseler kullanarak kısa saldırılarla öldürüldüğüne dair kanıt: bildiri. Tam olarak GME’ye yapmaya çalıştıklarını düşündüğüm şey.

Author

20 Comments

1. Burdur dan kimler var. Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni . Merhabalar siten harbiden mükemmel, face de paylaştım , ziya – 94

2. Bolu dan kimler var. Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni . Mrb paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 422

3. Selamın aleyküm web siten harbiden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

4. selamun aleyküm paylaşımın inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım

5. Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 205

6. Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi vallaha çok iyi, saolun , – 150

7. selamun aleyküm bu web sitesi inanki hayran edici, şukuladım

8. elif yılmaz Reply

Merhaba web siten cidden çok güzel, linkedinde paylaştım

9. Hatay dan kimler var. Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni . Slm siteniz yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Emine – 390

10. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız valla güzel, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 498

11. Selam herkese sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler

12. Selam herkese bu web sitesi valla hayran edici, facebookta paylaştım

13. Gürbüz Reply

Selam paylaşım inanki dikkat çekici, tebrikler

14. Kars merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 14-03-2021 01:58:11

15. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 116

16. Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. Merhaba herkese siten yeminle iyi, sağolun , ali – 318

17. Hakkari dan kimler var. Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni . Merhaba herkese bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 245

18. Kahramanmaraş merkezden ben . Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 16-04-2021 07:10:01

19. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Wall Street’in GME durumundan korkmasının gerçek nedeni ” çok güzel. Merhaba siteniz harbiden çok güzel, şukuladım , elif yılmaz – 63

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link