Kategoriler
Genel

Walmart bilerek COVID-19 yayıyor.

Sosyal uzaklığın virüsün yayılmasını durdurması gerekiyor, değil mi? Bu mantıklıdır – tıpkı insandan insana bulaşan her virüs gibi, çok sayıda insanın olduğu sıkı bir şekilde grup halinde olmak onu daha hızlı yayar. Bu yüzden Manhattan’da (dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biri) bu kadar hızlı bir şekilde yükseldi ve Batı Virginia’nın ilk vakasını almasının neden bu kadar uzun sürdüğünü ve neden WV gibi devletlerin elden çıkmadığını Florida şimdi olduğu gibi

Ve her yerde herkese mesafelerini korumasını söyleyen imzalar var. Şimdiye kadar iyi görünüyor.

Peki neden tek yönlü alışveriş ve kısıtlı girişleri var?

Kısıtlı girişler, tüm müşterileri dar bir boğulma noktasından mağazaya girip çıkmaya zorlar.

Normalde, bir Walmart veya diğer büyük bir mağazanın birden fazla girişi ve çıkışı vardır. Walmart genellikle üç set giriş ve çıkışa sahiptir (pazar, ev ve bahçe). Lowe / Home Depot ve süpermarketler için de geçerlidir. Bu, bazılarının bir girişin yanına park edeceği ve bu girişi kullanacağı ve diğerlerinin farklı bir girişe park edip kullanacağı için alışveriş yapanların ayrılmasına yardımcı olur. İki girişi kapatıp herkesi aynı kapıdan girmeye zorladığınızda, alışveriş sepetlerinin bulunduğu kalabalık giriş yolunda çok sayıda insanı huniler. Bu, hastalık için kapalı bir üreme alanı oluşturur, burada arabalarını almak için giriş yolunda durduğunda ve diğer herkesin hareket etmesini beklemek zorunda kaldıklarında çok sayıda insana kolayca yayılabilir.

Tek yönlü alışveriş, alışveriş yapanların birbirleriyle daha uzun süre iletişim halinde kalmasını sağlar ve aynı anda daha fazla kişiyi mağazada tutar.

Normalde, büyük alışveriş yapan müşterilerin yaklaşık yarısı bir yöne, yarısı da diğer yöne gider. Buna ek olarak, küçük alışveriş müşterileri, ihtiyaç duydukları birkaç öğeyi almak için koridorlara girip çıkacaklar, sadece öğelerini alacak kadar uzun kalacaklar. Tek yönlü bir alışverişiniz olduğunda, büyük alışveriş yapan müşterileri mağazada benzer bir hızda hareket ettikçe her zaman birbirine yakın olmaya zorlar. Ayrıca, küçük alışveriş yapan müşterilerin eşyalarını almalarını ve mağazadan çıkmalarını önler, onları yol boyunca yürümeye ve daha fazla koridorda yürümeye zorlar. Bu, insanların daha uzun süreler boyunca birbirine daha yakın olmalarını ve hastalık yayma yeteneklerini arttırmasını sağlar.

Walmart özellikle pandemiden sapkın bir fayda elde eder. Birçok yerde, Walmart’ın yarışması Walmart departmanlarıyla rekabet eden mağazalardan geliyor – Lowe, Walmart’ın donanım departmanı, elektronik departmanıyla Best Buy, giyim departmanıyla JCPenney vb.

Yüksekliğindeki salgın, bu mağazaların çoğunu kapattı ve bazı yerlerde kapatmalar hala aktif. Ancak, Walmart açık kalıyor çünkü aynı zamanda bir bakkal. Bu, hükümetin rakiplerini işlerinde kalmalarına izin verirken yasakladığı anlamına geliyor. Ayrıca, Walmart’ın düşük performans göstermesi bekleniyor – artık tüm kayıtları “personel” edemiyorlar veya günde 24 saat açık kalıyorlar, bu yüzden bordro ve enerji maliyetlerinde bunun üzerine bir ton para tasarrufu sağlıyorlar. Hiç kimse başka bir yere gidemez, bu yüzden bir ürünü stoklamada başarısız olduklarında işine mal olmaz. İşsiz olan bir fazla insan var, böylelikle yetersiz istihdam korkusu olmadan çalışanlara kötü muamele edebilirler. Bunun üzerinde bir indirim mağazası, bu yüzden ekonomi bir çöküşe dönüştüğünde daha fazla iş yapıyorlar.

Doğal olarak, insanların hastalığı almaya devam etmeleri kendi çıkarlarına olacaktır. #Plandeminin parayı sürekli tutabilmesi için devam etmesini istiyorlar.

“Walmart bilerek COVID-19 yayıyor.” için 9 yanıt

Uşak merkezden ben ali. Mrb paylaşımın harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 01-08-2020 19:54:05

Aydın merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web sitesi valla güzel, facebookta paylaştım 04-08-2020 15:25:23

Rize merkezden ben ahmet. Selam sayfan vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 08:31:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir