Kategoriler
Genel

Wayback makinesinin işlenmesi: Sandy Berger. Vatana ihanet, her şey yolunda

SS: Berger, ailesinin bir Askeri Donanma mağazası işlettiği Millerton, New York’ta Yahudi bir ailede dünyaya geldi. Berger, kampanya sırasında Vali Clinton’a Kıdemli Dış Politika Danışmanı ve 1992 Clinton-Gore Geçişinin Ulusal Güvenlik Geçiş Direktör Yardımcısı olarak görev yaptı.

1997 yılının Kasım ayında Berger, Beyaz Saray’ın emriyle Amoco Corporation’ın hisselerini satamamasından kaynaklanan çıkar çatışması iddialarını çözüme kavuşturmak için 23.000 dolarlık bir ceza verdi. Berger, Beyaz Saray tarafından 1994’ün başlarında hisse senedi satmasını tavsiye etti. Hisse senedini satmayı planladığını söyledi ama sonra unuttu

Tee Hee! Oh iyi. Söyle, bazen savunmayı “unuttum” u dene ve bunun senin için nasıl çalıştığını buraya gönder

1999’da Berger, Başkan Clinton’a Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir dizi ABD nükleer savaş başlığının tasarımlarını edinmeyi başardığı bilgisini derhal bildiremediği için eleştirildi. Berger ilk olarak Nisan 1996’da Enerji Bakanlığı (DOE) tarafından casusluk hakkında bilgilendirildi, ancak Temmuz 1997’ye kadar cumhurbaşkanını bilgilendirmedi.[15][16]

İyi kurulmuş Clinton makinesi, tatlı nakit ve katkılar için nuke ve diğer sırları sattı

19 Temmuz 2004 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın Berger’i 9/11 Komisyonu nezdinde ifade vermeden önce Ekim 2003’te Ulusal Arşivler okuma odasından yetkisiz olarak çıkarılması için araştırdığı ortaya çıktı. Belgeler, Clinton yönetiminin başarısız 2000 bin yıllık saldırı planlarını ele almasının iç değerlendirmelerini içeren Richard Clarke tarafından görevlendirilen tek bir raporun beş gizli kopyasıydı. Berger’in bir ortağı, Berger’in Eylül 2003’te bir kopyasını ve Ekim 2003’te dört kopyasını aldığını iddia ettiği gibi, belgeleri çoraplarına ve pantolonlarına doldurarak.[20][21] Berger daha sonra belgelerin kaldırılması hakkında sorgulandığında araştırmacılara yalan söyledi.[22]

tee hee önemli değil; FBI’a yalan söylüyorsunuz ve her şey yolunda, sadece bunun nasıl çalıştığını görün. Burada garip bir şey yok teehee

Berger 50.000 dolar para cezasına çarptırıldı,[24] iki yıl denetimli serbestlik ve 100 saat toplum hizmeti vermeye mahk sentm edildi ve üç yıl boyunca güvenlik açıklığından çekildi.[22][25] Adalet Bakanlığı başlangıçta Berger’in orijinal belgelerin değil yalnızca gizli belgelerin kopyalarını çaldığını söyledi

Vay be, ne büyük bir cümle

Genel Müfettiş Paul Brachfeld 20 Aralık 2006’da Berger’in eskort olmadan dışarı çıkmaya ara verdiğini bildirdi. “Toplamda, bu ziyaret sırasında dört belge çıkardı … Bay Berger, belgeleri Arşiv 1 (ana Arşiv binası) dışındaki erişilebilir bir inşaat alanına bir römorkun altına yerleştirdiğini söyledi.” Berger daha sonra belgeleri inşaat alanından aldığını ve onlarla birlikte ofisine döndüğünü kabul etti.[28][29]

Berger, 17 Mayıs 2007 tarihinde, Adalet Bakanlığı soruşturması sonucunda hukuk uygulama lisansından feragat etti. “Lisansımı gönüllü olarak bırakmaya karar verdim. … Yıllar süren hukuk uygulamalarından büyük memnuniyet duyduğum halde, bunu 15 yıldır yapmadım ve mesleğe dönmeyi öngörmüyorum. Ne için özür dilerim ve özür dilerim. ” Berger ehliyetinden vazgeçerek, Bar Danışmanının hırsızlıklarının ayrıntıları hakkında çapraz incelemesinden kaçındı

50 yıl hapis ve kaçınılmaz DL yüzlerce almak için nasıl “yo pes” istiyorum? Hiç böyle bir anlaşma teklif edildi?

2003 yılının sonlarında Berger, 9/11 Komisyonu önünde görev süresi boyunca teröre karşı atılan adımlar ve halefi Condoleezza Rice’a verdiği bilgiler konusunda ifade vermeye çağrıldı.

Bu yılanın her türlü harika zeka ve tavsiye sunduğundan emin …

“Wayback makinesinin işlenmesi: Sandy Berger. Vatana ihanet, her şey yolunda” için 20 yanıt

Manisa merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfa harbiden hayran edici, facebookta paylaştım 24-06-2020 05:02:50

Van merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 24-06-2020 05:28:07

Balıkesir merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşım inan ki hoşuma gitti, şukuladım 24-06-2020 11:18:51

İzmir merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımınız cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 01-07-2020 13:13:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir