Wayfair: Ortalama bir kişinin e-ticaretin nasıl çalıştığını anlamadığına dair bir kanıt.

‘Yanlış olduğunu iddia ettiğiniz’ şeylerin çoğu, damla nakliye yapan dev bir sitenin sahip olduğu normal konulardır. E-ticarette damla nakliye son derece zordur ve tüm satıcılarınızın sisteminize entegre olmasını gerektirir. Bu, fiyatlandırma, gönderim ve yerine getirme anlamına gelir. Gerçekleştirme ve fiyat listelerinin, bu verileri nasıl geri ve dördüncü olarak gönderdiklerine bağlı olarak büyük olasılıkla sorunları vardır. Birçok satıcı manuel fiyatlandırma e-tabloları yüklüyor ve evet, bu konuda kesinlikle insan hataları olabilir.

Wayfair’in de 2 gerçek zamanlı stok kontrolu var gibi görünüyor. Bunun anlamı, bir kullanıcı sepete eklediğinde, verileri geri ve dördüncü olarak geçiren API çağrıları olmasıdır. Kullanıcı ödeme yapmaya devam ettiğinde, envanter ve fiyatlandırma verilerini tekrar dördüncü sırada geçiren başka bir API çağrısı olur.

Dolayısıyla ‘fiyat değişimi’, insanların alıntı yaptıkları sepete eklenir.

Yaptığınız tek şey, sistemlerinde hatalar ve başarısız veri aktarımları bulmaktır. Hiçbir şeyi ‘ortaya çıkarmazsınız’.

Damla nakliye, büyük ölçekte sürdürülmesi son derece zor bir modeldir ve bunu ‘başarılı bir şekilde’ yapan tek şirket amazon ve Wayfair’dir.

Bunun gerçekten kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum, çünkü çoğu insan internetin nasıl çalıştığını anlamıyor, ancak tüm damla nakliye satıcılarının farklı web kancaları kullanarak platforma entegre edilmesi gerekiyor. Bu büyük ölçekte bakım yapmak kolay değil.

Damla nakliye ve 3. taraf lojistik ile konuşmak istiyorsanız, sitelerindeki her türlü aksaklığı aramadan önce araştırmanızı yapın. Muhtemelen şu anda işlerini kaybeden e-ticaret ekibinin bir parçası olan insanlar olduğunu biliyorum, çünkü bütün bir insan ordusu kelimenin tam anlamıyla kullanıcı sitelerini test ediyor ve her hatayı ‘çocuk ticareti kanıtı’ olarak rapor ediyor

“Wayfair: Ortalama bir kişinin e-ticaretin nasıl çalıştığını anlamadığına dair bir kanıt.” üzerine 25 yorum

1. Ankara merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 24-08-2020 07:21:19

2. Aksaray merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfan süper ötesi dikkat çekici, sağolun 13-09-2020 21:55:42

3. Kars merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha güzel, tebrikler 02-10-2020 11:24:57

4. Edirne merkezden ben doruk. Slm sayfan gerçekten dikkat çekici, şukuladım 08-10-2020 17:14:30

5. Mersin merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım 10-10-2020 22:03:44

6. Edirne dan kimler var. Wayfair: Ortalama bir kişinin e-ticaretin nasıl çalıştığını anlamadığına dair bir kanıt. . Merhabalar paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , – 46

Yorum yapın