Bunu duyan var mı? 90’larda bunu duyduğumu hatırladım ve yıllarca kendi kendime kıkırdadım. Şimdi, düşünmek biraz ürkütücü.

Yani Dr. Carol Rosin’e göre, Wernher Von Braun (Nazi Almanya’sında roket teknolojisinin geliştirilmesinde önde gelen isimdi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde roket ve uzay teknolojisinin öncüsüdür. Temelde bizi aya götürdü) Von Braun, ölüm döşeğindeyken, Dr. Rosin’e, dünya dışı bir tehdidi aldatmaya dayalı olarak silahları meşrulaştırma planını açıkladı.

“Benim için en ilginç olanı, kendisiyle çalışma fırsatı bulduğum yaklaşık dört yıl boyunca bana tekrar tekrar söylediği bir cümleydi. Halkı ve karar vericileri eğitmek için kullanılan stratejiyi söyledi. korkutma taktikleri kullanmaktı… Düşmanı böyle tanımlardık.

Wernher Von Braun’un bana öğrettiği strateji, önce Rusların düşman olarak görülmesiydi. Aslında, 1974’te düşmandı, tanımlanan düşmandı. Bize Rusların “katil uyduları” olduğu söylendi. Bize “bizi almaya geldikleri” ve bizi kontrol ettikleri söylendi – onların “Komiler” olduğu söylendi.

Ardından, Rus tehdidi geçtikten sonra (“Komünizmin çöküşü” ile birlikte), teröristler bir sonraki tehdit olarak tanımlanacaktı ve bunu çok geçmeden takip edecekti. Sonra üçüncü dünya ülkesi “delilerini” belirleyecektik. Şimdi onlara Endişeli Milletler diyoruz. Ancak bunun, uzaya dayalı silahlar inşa edeceğimiz üçüncü düşman olacağını söyledi.

Bir sonraki düşman asteroitlerdi. Şimdi, bu noktada, ilk söylediğinde biraz kıkırdadı. Asteroitler- asteroitlere karşı uzay tabanlı silahlar yapacağız. Ve içlerinde en komik olanı, uzaylılar, dünya dışı varlıklar dediği şeydi. Bu son korku olacaktı. Onu tanıdığım ve onun adına konuşmalar yaptığım dört yıl boyunca tekrar tekrar son kartını açardı. “Ve Carol’ı unutma, son kart uzaylı kartıdır. Uzaylılara karşı uzay tabanlı silahlar yapmak zorunda kalacağız ve bunların hepsi yalan.”

Wernher Von Braun, 70’lerin başında ve 1977’de öldüğü ana kadar bana bunu ima etmeye çalışıyordu.

Bana söylediği şey, yerinde hızlandırılmış bir çaba olduğuydu. Bir zaman çizelgesinden bahsetmedi ama herkesin hayal edebileceğinden daha hızlı hızlanacağını söyledi. Uzaya silah yerleştirme çabasının sadece bir yalana dayanmakla kalmayıp, zaten orada olana kadar ve çok geç olana kadar insanların anlayacağı noktayı hızlandıracağı.

Tutulan son kart dünya dışı düşman kartıydı. Bunu söylerkenki yoğunluğu, söylemeye korktuğu bir şeyi bildiğini fark etmemi sağladı. Bunun hakkında konuşmaktan çok korkuyordu. Bana detayları anlatmazdı. 1974’te bana ayrıntıları anlatsaydı, hatta ona inansaydı, onları özümseyecek miydim emin değilim. Ama bu adamın bildiğinden ve bilmesi gerektiğinden hiç şüphe yoktu, daha sonra öğrendim.

1974’te uzaya dayalı silah sistemleri inşa edeceğimiz son düşman olarak dünya dışı varlıkların belirleneceğinden bahsetti. Bana söylediği şekilde, aklımda bir şeyler bildiğine dair hiçbir şüphe yoktu. hakkında konuşmaktan çok korkuyordu.”

Ana akımda onunla ilgili video bulmak oldukça zor. İşte onun hakkında konuştuğu kısa bir video. https://youtu.be/SYuOaBwAyT4?t=89

Author

23 Comments

1. Selamlar bu web sitesi inanki hayran edici, facebookta paylaştım

2. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Selam siteniz inanki mükemmel, sağolun , emin – 142

3. Siirt dan kimler var. Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. . Merhaba herkese siten ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım , Aylin – 184

4. Bolu merkezden ben mehmet. Selam herkese siten inan ki hoşuma gitti, tebrikler 29-06-2021 05:56:22

5. Selam herkese sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

6. elif yılmaz Reply

Bitlis merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım 15-07-2021 08:49:18

7. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Selam herkese web siten gerçekten mükemmel, face de paylaştım , elif yılmaz – 469

8. Hakkari merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım 17-07-2021 09:39:20

9. Selamın aleyküm web siteniz cidden çok iyi, linkedinde paylaştım

10. Erzincan merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten mükemmel, teşekkürler 25-07-2021 04:44:33

11. Aydın merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 25-07-2021 20:36:26

12. elif yılmaz Reply

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siten yeminle hayran edici, teraziye tıkladım 08-08-2021 13:37:40

13. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi gerçekten güzel, şukuladım , ali – 168

14. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inan ki iyi, face de paylaştım , memo – 232

15. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

16. Gürbüz Reply

Aydın dan kimler var. Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. . Slm sayfanız ciddiyim güzel, saolun , Gürbüz – 252

17. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Aylin – 280

18. Ankara merkezden ben ali. Selamlar web siteniz vallaha iyi, sağolun 31-08-2021 23:48:30

19. Kırşehir dan kimler var. Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. . Slm web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , hatice – 142

20. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 137

21. Malatya dan kimler var. Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. . Merhabalar web siten yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 297

22. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. Merhabalar sayfanız vallaha iyi, teşekkürler , ziya – 473

23. Bu konu : ” Wernher Von Braun, Dr. Carol Rosin’e NASA’nın uzayda silahları meşrulaştırma planını açıkladı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , emin – 207

Write A Comment