Bu sitedeki birçok kişi, mantıksal yanılgıları kullanarak mantıksal yanılgıların nasıl oluşturulacağını anladı. Argümanınızı temsil ettiğini iddia ettikleri mantıksal yanılgı ile bazı benzerlikler bulurlar ve genellikle dürüstçe işleyen akıl yürütmelerindeki boşlukları işaret edecek kadar iyi anlamadığınızı umarlar.

Son zamanlarda görmeye devam ettiğim en büyük şey “whataboutism”. Bu bir nevi “iki yanlış bir doğru etmez” fikrine dayanır; buradaki fikir, yanlış yapanın kendi hatasını haklı çıkarmak için başkasının yanlışına işaret etmesidir. Wikipedia’nın whataboutism hakkındaki makalesine giderseniz (https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism), size verdikleri ilk örnek, Sovyetlerin Amerikan linçlerine, köleliğine ve ırkçılığına işaret ederek katliamlarını, gulaglarını ve zorunlu sürgünlerini nasıl meşrulaştırmaya çalıştıklarıdır. Bu bir geçerli eylemdeki mantıksal yanlışlık örneği. Pek çok insanın köleliği, linçleri ve ırkçılığı bir gerekçe olarak kullanmak için haklı olduğunu düşünmüyorum.

– “Dükkândan şeker çalma!”

– “Peki ya Timothy?? Şeker çaldı!”

– “Timothy AYRICA şeker çalmamalıydı!!”

Dikkat edersen, yani DEĞİL insanların genellikle onu nasıl kullandıkları, siyasi görüşlerini haklı çıkarır. Bunun yerine ikiyüzlülüğü haklı çıkarmak için kullanıyorlar. Ekiplerinden biri bir şey yaparsa, davranışı KABUL EDİYOR ve dikkate alıyorlar. HAKLI ve hatta olabilir ÖVGÜ o. Karşı takımdan biri buna benzer bir şey yaparsa, bunu KABUL ETMEZ ve eleştirir. Bu davranışın savunduğu grup tarafından daha önce kabul edildiğini, son derece mantıklı ve makul bir iddia olduğunu göstermeye çalışırsanız, mantıksız bir şekilde “whataboutism” olarak etiketler, ikiyüzlülüklerine cevap vermeyi reddeder ve kendilerini iddia ederek yollarına devam etmeye çalışırlar. kazanan. Özünde, rakiplerini özgürce eleştirme yeteneğini korurken, takımlarına istedikleri gibi davranmaları için serbest bir geçiş hakkı veriyorlar. Geçerli bir mantıksal hatanın mantıksız bir uygulamasıdır. Aradaki fark, karşılaştırılan eylemleri haksız TUTULAMAZLAR, gerekçe, bunu kimin yaptığına ve başka hiçbir şeye dayanmaz. Bazıları için haklı, bazıları için değil.

– “Politikacı A, yoksulları vergilendiren bir yasanın çıkarılmasını savundu”

– Tanrıya şükür Politikacı A bunun üzerinde çalışıyor! Okullar için bu vergilere ihtiyacımız var!

-“Politikacı B aynı yasayı savunuyor”

– REEEEEEEEE! Yoksullardan nefret ediyor!

– “..ama sevdiğiniz A politikacısı aynı şeyi savunduğunda hiçbir şey söylemediniz mi? Onu bunun için övdünüz? Geriye dönüp bakınca onlar da haksız mıydı?”

– “WHATABUTİZM”

– “Aynı şey için neden Politikacı A’yı çağırmadığınızı mı ele alacaksınız yoksa etiketlere karşı dürüst olmaya devam mı edeceksiniz?”

– “NE.HAKKINDA.ISM.”

Bu gibi durumlarda, davranışı bir kişiden değil, bir kişiden kabul ettiklerini belirtmek son derece mantıklı ve mantıklıdır. Bunun neden böyle olduğunu araştırmak tamamen mantıklı ve makul. Bir kusura işaret ediyor onların akıl yürütme. Ya her iki taraf da haklı DEĞİLDİR (sovyet örneği veya şeker hırsızlığı gibi) veya her iki taraf da haklı DEĞİLDİR.

60 Comments

1. Bilecik dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Merhaba siteniz gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , Emine – 73

2. Siirt merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 16-07-2021 19:04:16

3. Gürbüz Reply

Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 16-07-2021 19:06:21

4. Trabzon dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, sağolun , gaye – 405

5. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım

6. Bitlis merkezden ben memo. selamun aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 16-07-2021 19:13:01

7. Zonguldak dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Merhaba herkese sayfan inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , Aylin – 337

8. Malatya merkezden ben Hasan. Merhaba paylaşımın cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 16-07-2021 19:14:16

9. Denizli dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . selam arkadaşlar siteniz ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , ali – 52

10. Aydın dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selamlar paylaşımınız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 326

11. Selamlar paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

12. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım

13. Samsun dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Merhaba herkese paylaşım inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Aylin – 432

14. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selam sayfan yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , hatice – 339

15. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım

16. Ordu dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selam web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , – 236

17. Kocaeli merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz valla güzel, teraziye tıkladım 16-07-2021 19:32:41

18. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım , memo – 84

19. Kahramanmaraş merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle hayran bıraktı, şukuladım 16-07-2021 19:37:01

20. Afyon dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Slm paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, şukuladım , hatice – 346

21. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Mrb paylaşımın süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım , ahmet – 360

22. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz süper ötesi güzel, face de paylaştım , ahmet – 116

23. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan cidden mükemmel, face de paylaştım , mehmet – 437

24. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selamlar web siten vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , Hasan – 30

25. Edirne merkezden ben ali. Merhaba sayfanız inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 16-07-2021 19:50:02

26. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan valla çok hoşuma gitti, saolun , banu – 184

27. Mrb web siten inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler

28. Tekirdağ dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selamın aleyküm sayfanız valla iyi, sağolun , – 414

29. Selamlar sayfanız inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım

30. Karabük dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selam herkese web sitesi cidden iyi, linkedinde paylaştım , ali – 166

31. Yalova dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , doruk – 128

32. Gürbüz Reply

Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfanız vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım 16-07-2021 20:03:53

33. Mersin dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selam bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, sağolun , gaye – 214

34. Çorum merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-07-2021 23:14:12

35. Selamın aleyküm web siteniz inanki iyi, teşekkürler

36. Antalya merkezden ben Hasan. Merhaba web siteniz gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım 20-07-2021 22:16:16

37. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun , – 295

38. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Merhabalar web siten valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 31

39. Kayseri dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . merhaba arkadaşlar siten gerçekten iyi, tebrikler , hatice – 13

40. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selam herkese web siten inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , mehmet – 424

41. Balıkesir merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 21-07-2021 15:41:10

42. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 480

43. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selam sayfa cidden iyi, tebrikler , Emine – 231

44. Gürbüz Reply

Selam herkese web siteniz süper ötesi mükemmel, şukuladım

45. Osmaniye merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım 25-07-2021 08:08:20

46. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Selamlar siteniz valla iyi, linkedinde paylaştım , gaye – 411

47. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Mrb web sitesi valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 135

48. Van dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selam herkese web siten harbiden mükemmel, teraziye tıkladım , ziya – 250

49. Karabük merkezden ben Hasan. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, saolun 09-08-2021 23:33:50

50. Kilis dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Merhabalar paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, sağolun , emin – 459

51. Yalova dan kimler var. Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar . Selam paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , – 409

52. elif yılmaz Reply

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 26-08-2021 21:04:32

53. Muğla merkezden ben ali. Mrb web sitesi inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-08-2021 23:47:31

54. Mardin merkezden ben ali. Merhabalar sayfa ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler 31-08-2021 19:16:42

55. Merhabalar paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

56. Adıyaman merkezden ben ahmet. Selam sayfan yeminle çok iyi, face de paylaştım 05-09-2021 06:30:46

57. Bilecik merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfan inanki güzel, sağolun 07-09-2021 15:23:12

58. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. Merhabalar sayfa gerçekten güzel, sağolun , banu – 275

59. Bu konu : ” Whataboutism ve mantıksal yanılgıları kullanan mantıksal yanılgılar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 215

Write A Comment