Kategoriler
Genel

WhatsApp çağrıları ve Özel Mesajlaşma temelinde Facebook’tan rahatsız edici reklamlar

Aradığım ve biraz davetsiz hissettiğim şeyler için reklam almaya alışkınım, ancak son birkaç gün beni mideme bulandırdı.

Hareketli bir hafta oldu. Biraz daha büyük bir eve taşındığımı öğrendikten sonra beni uyuşturucu bağımlılığı için çocuk hizmetlerine bildirmenin büyük bir kahkaha olacağını düşünen bir komşumla bazı sorunlar yaşadım. Bunun bana geldiğini söylemeye gerek yok ve kuzenim beni aradıktan sonra beni teselli etmek için WhatsApp’ta aradı. Foster destek görevlisinin nasıl olduğunu ve iddiayı daha ileri götürürlerse bir karakter tanığı olacağını belirtti.

Daha sonra aramadan sonra “Çocuk Hizmetleri ile Foster veli olun” ilanlarını almaya başladım. Gözlerimi telefonda ağladığımı unutmayın. Bana hiç böyle bir şey olmadı. Çok savunmasız ve kişisel bir görüşmeydi. Ve elbette uçtan uca şifrelemenin bunu durdurduğunu düşündüm.

Bugün, en iyi arkadaşlarımdan biri ben ve diğer arkadaşlarımla bir sohbet grubunda. Büyükbabası daha da kötüye gitti ve palyatif bakımda. Kocam için yakında ona biraz çiçek sipariş edeceğimi yüksek sesle söyledim, ama bu telefonumun menzili dışında olabilir, bu yüzden birinin yakında öleceği metin konvoyundan yakalandıkları anlaşılıyor.

Çiçek reklamı almamın başka bir nedeni yok. 2 yıl önce manuel olarak çiçek aradığımdan beri hiç çiçek reklamım olmadı.

Tamamen tiksinti duyuyorum. Anlamsız bir ürünle ilgili çağrılarımızdan bir şey almak istiyoruz, ancak bunlar çok hassas iki konu oldu ve Facebook bu verileri para kazanmak için kullanıyor.

Ben genellikle bir komplo teorisyeni değilim, ama bunun gibi şeyler beni meraklandırıyor ve kesinlikle beni çok kızdırıyor.

Birisi bana yanıldığımı söylüyor.

“WhatsApp çağrıları ve Özel Mesajlaşma temelinde Facebook’tan rahatsız edici reklamlar” için 6 yanıt

Nevşehir merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha mükemmel, face de paylaştım 15-05-2020 20:04:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir