Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti

Google’da “pcr testleri kötü” yazdım ve buzzfeed benzeri bir sitenin tekrar doğrulayıcı oynadığı ve Kary Mullis adıyla karşılaştığı bir makale buldum. Kişisel olarak koronavirüs olayını hiç umursamadım, hayatımı anlamlı bir şekilde değiştirmedi, bu yüzden rahatsız etmedim.

Adını Google’da araştırdı, garip bir şekilde kısa bir Wikipedia makalesi buldu. Tarihini gözden geçirdim ve dilin çok daha objektif olduğu eski bir versiyon buldum.

İşte güncel sürüm: https://en.wikipedia.org/wiki/Kary_Mullis

İşte Eylül 2019’dan kalma tarihi versiyon: https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Kary_Mullis&oldid=915449084

Bu sürümlerde göze çarpan farklılıklar var ve bu bana Wikipedia’nın internette şu anda ne olursa olsun önce ne kadar iyi olduğunu hatırlatıyor. Artık hiçbir şey objektif ya da nüanslı değil, bir şey ya şimdiye kadarki en iyi şey ya da korkunç.

Wikipedia’daki diğer biyografilerde de aynı şeyin olduğunu fark ettim.

“Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti” üzerine 18 yorum

1. Bu konu : ” Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , mehmet – 259

2. Bilecik dan kimler var. Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti . Selamın aleyküm web siten inanılmaz çok iyi, tebrikler , ali – 424

3. Hakkari dan kimler var. Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti . Merhaba herkese sayfan inan ki dikkat çekici, sağolun , ali – 481

4. Bu konu : ” Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi iyi, teraziye tıkladım , Gürbüz – 452

5. Bu konu : ” Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 364

6. Bayburt merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, teşekkürler 08-01-2021 05:55:00

7. Isparta merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siteniz harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 11-01-2021 19:12:20

8. Karaman dan kimler var. Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti . Merhaba herkese web sitesi valla dikkatimi çekti, sağolun , Emine – 131

9. Gümüşhane merkezden ben doruk. Selam paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-01-2021 06:11:54

10. Van merkezden ben . merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle çok güzel, şukuladım 30-01-2021 00:14:03

11. Denizli merkezden ben banu. Merhabalar web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 04-02-2021 23:11:36

12. Kırşehir merkezden ben mehmet. Mrb sayfa süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım 07-02-2021 20:02:39

13. Bu konu : ” Wikipedia, PCR testlerinin “mucidi” olan Kary Mullis’i katletti ” çok güzel. Selam siteniz süper ötesi çok güzel, sağolun , gaye – 332

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link