Kategoriler
Genel

WWW sansürü

Reddit (çoğu çevrimiçi iletişim sitesi ile birlikte) daha önce bilmediğim konuşma yönergelerini gözden geçiriyor mu? Belirli konuların yeni bir şekilde bastırıldığını fark ettim; özellikle sansür, pedofili, siyaset, sağlık ve daha yakınları. Geçtiğimiz birkaç ay “tartışmalı” kabul edilen ve ana akım anlatıyla çelişen konularda giderek daha sessizleşiyor gibi görünüyor. Ben bin yıllık biriyim – Big Brother’ın Google ve Facebook gibi çeşitli yüzey seviyesi veritabanı platformlarında uyguladığı filtrelerde nasıl gezinebileceğime inanan biriydim. Son zamanlarda pek emin değilim.

Daha önce Metal Gear Solid serisini oynadıysanız, ne demek istediğimin farkındasınız. İnternet, zamanla, sonsuz önemsiz verilerin açık bir kataloğundan iyi yağlanmış bir dijital propaganda kütüphanesine oldukça büyük bir gelişme göstermiştir. Betimsel yazma yeteneğinden yoksun olduğum yerde, bu “Codec Çağrısı” nı referans için Metal Gear Solid 2: Liberty of Sons’dan bağlayacağım. Dikkat edin, şu anda küresel olarak mevcut çevrimiçi iletişim durumu bağlamında ürpertici. Codec Çağrısı

Karmaşık yapay zekanın tanıtımı ile, internetin kesinlikle kötüleşecek olan güçler tarafından sifonlanıp düzeltilebileceği derinliklerini varsaymak mantıklı görünüyor. Varsa ne kadar sansür sağlıklıdır? Hala internette eleştirel düşünme ve gerçekten ücretsiz tartışma için çevrimiçi bir ev var mı? Belki de anlaşmazlık? Bu yazıyı, görüşün kaldırılmasının gelecek nesiller için yaratabileceği zararı tanımakta yalnız olmadığımı ümit ediyorum. Holokost’a ya da tarihle ilgili açık yalanların neden olduğu diğer iğrenç küresel felaketlere yol açan yanlış adımları tamamen unuttuğu için yanlış anlaşılan bir dünya hayal edin. Kağıt yanana kadar asla unutmaz. İnternet sansürleninceye kadar sonsuza dek.

Not; bu Reddit’teki ilk yorumum değildi, bu yüzden gevezelik gibi görünüyorsa özür dilerim .. Bugünün PC dünyasında nasıl daha iyi gezinileceği konusunda tavsiyeye açığım – SOS.

“WWW sansürü” için 6 yanıt

Ankara merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun 19-05-2020 18:32:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir