Kategoriler
Genel

Xbox subs’un insanların tartışmasına izin vermeyeceği olası bir Xbox Live güvenlik sorunu

Dün, sözde bir Xbox Live güvenlik ihlali hakkında bir konu, bunu r / Xbox’ın ön sayfasının üst kısmına getirdi. Bilgisayar korsanlarının, bu hesaba giriş yapmak zorunda kalmadan, istedikleri oyuncu etiketi yoluyla mesaj göndermenin bir yolunu buldukları iddia edildi. Bu, bir kişinin hesabı aracılığıyla küfürlü / ırkçı mesajlar göndermek için kullanılıyordu, böylece daha sonra raporlanacak ve yasaklanacaktı.

Başlangıçta bunu saçmalık olarak yazdım. Tek kanıt, sözde bilgisayar korsanlarından birinin Instagram hesabından bir videoydu, ancak somut kanıt göstermedi. Ben büyük olasılıkla bir aldatmaca ya da sadece bullshitting / trolling biri olduğunu düşündüm.

Birkaç saat çalıştıktan sonra, r / Xbox’taki iş parçacığı aniden kayboldu. Bağlantısı olan insanlar hala buna ulaşabilirdi, ancak diğer herkese gitti. Bunun için herhangi bir açıklama yapılmadı ve modlar bu konuda temas kurulduğunda cevap vermedi. Konu daha sonra kilitlendi.

Birisi sorunu r / XboxOne’da yayınladı, ancak kuralları ihlal ettiği için modlar tarafından kaldırıldı, ancak gönderen kişi hangi kuralı bozduğunu sorduğunda hiçbir yanıt alamadı.

Bu noktada, biraz şüpheliyim, çünkü Xbox oyuncularına yönelik 2 ana alt bölümde bunun hakkında konuşmamıza izin verilmemesi tuhaf görünüyordu. Daha derine inmeye başladım.

Tüm kurbanları 4 Haziran ile bugün arasında olan kurban olduklarını iddia eden daha fazla insan buldum. Her durumda, aynı şey oldu – bir oyun oynarken, hesaplarından rastgele insanlara aynı anda 40-50 küfürlü mesaj gönderildi. Bazen insanlar “WTF?” veya “sen kimsin?” ya da her neyse, ancak her durumda, hesabı mesaj gönderen kişi Xbox Live’dan askıya alınacak, daha sonra askıya alınmış olsa da, birden fazla mesajın bildirilmesi nedeniyle daha fazla askıya alma alacaktı.

İşte 4 Haziran’da bu konuda tweetleyen bir kadın, bu konuda şikayet eden ilk insanlardan biri (kişisel bilgiler kaldırıldı): –

https://i.imgur.com/5FyfmFL.jpg

İşte bu konuda şikayet ederken birisinin Microsoft’un kendi forumunda yayınladığı bir ekran görüntüsü. Bu, hesaplarının aynı anda gönderdiği iletileri gösterir: –

https://ibb.co/p1mvFZ5

Twitter’da daha da iyi örnekler var. Kurbanlardan biri, gerçekleştiği sırada akan bir kadın yayıncısıydı. Hesabı, aynı anda farklı insanlara 40-50 saldırgan ve ırkçı mesaj gönderdi. Xbox gelen kutusunu gösteren bir video yayınladı, bu da gönderilen mesajları ve ona anlaşılır bir şekilde üzgün olan insanlardan aldığı cevapları gösterdi. Buradaki kişisel bilgileri çevreleyen kuralların ne olduğunu bilmiyorum, bu yüzden bağlantıya girmeyeceğim.

Başka bir örnek de, gerçekleştiğinde akış yapan ortak bir Mixer flama idi. 2 faktörlü kimlik doğrulaması etkinleştirildi, ancak bunun olmasını engellemedi. Telefonunda herhangi bir giriş izni veya benzeri bir şey için yetkilendirme konusunda herhangi bir bildirim almamıştır.

Bu konuda r / Gaming için bir konu göndermeye çalıştım, ancak konu gönderdikten sonra konu listesinde görünmüyordu ve modların neden görünüşte engellendiğini sormak için mesaj gönderdiğimde, 24 saat sonra hiç tepki.

Bazen burada garip oluyor. Başlangıçta güvenlik sorununu saçmalık olarak yazdıktan sonra, şimdi o kadar emin değilim ve Xbox subs modlarının neden bu konuda konuları sildiğini anlamıyorum.

“Xbox subs’un insanların tartışmasına izin vermeyeceği olası bir Xbox Live güvenlik sorunu” için 8 yanıt

Erzincan merkezden ben doruk. Selam bu web sitesi yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım 08-06-2020 18:39:26

Konya merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfan inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 22-06-2020 22:39:16

Kırıkkale merkezden ben Emine. Merhaba sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 29-06-2020 00:17:57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir