Pandemi başladığında aniden depresyona giren insanlar, virüsle genetik olarak daha fazla savaşabilirse ne olur? Belki de bu evrimsel bir şeydir – tarih boyunca daha fazla insan virüslere maruz kaldığından, vücut uyum sağlamak zorunda kaldı değil mi? Ve belki de bizi bu tür salgınlardan korumak için bir yetenek geliştirmeye başlamıştır. Depresyonun iyi bir şey olduğunu söylemiyorum. Ama merak etmeye çalıştığım şey, belki de beyin tarafından evrimsel bir adaptasyon olarak kullanılıyordur. Depresyon hayatımızdaki birçok faktör tarafından tetiklenir ve insan deneyiminin bir parçasıdır. Ancak bu pandemi başladığından beri, depresyonu neredeyse bir anda ortaya çıkan kendim de dahil olmak üzere pek çok insanla tanıştım. Elbette, pandeminin doğrudan depresyona neden olmasının birçok yolu vardır, örn. Sosyal izolasyon. Ama eminim ki birçok insan ilk birkaç ay boyunca hala sosyalleşiyordu. Ve sonra seni sarmaya başladı. Rahatsız ve üzgün hissetmeye başladınız. Ruh haliniz değişti ve bu olaylara bakış açınızı değiştirdi. Sizi sorgulamaya ve şüpheye sevk etti. Aniden, artık kendinden o kadar emin değildin. Hiç bilmediğin veya bastırmaya çalıştığın kısımlarla yüzleşmeye başladın. Gerçeklik değiştikçe gerçekliğiniz değişmeye başladı – dünya kaos içindeydi ve sizinki alt üst oldu. Ve tüm bunlar olmaya başladığında, kendini izole ediyorsun. Taşıdıkları virüsler veya hastalıklar dahil herkesten uzakta.

Evrimin insanlar için yaptığı o kadar çok şey var ki, bunun onlardan biri olamayacağını kim söyleyebilir? (Bunu benimle araştırmaktan çekinmeyin ve fikrimi değiştirin) Tarih boyunca toplumun yalnızlar ve inzivaya çekildiğini düşünürseniz, muhtemelen virüs salgınında daha iyi hayatta kalmayı başardılar, değil mi? İnsan olmanın sosyal bir unsuru vardır ve sosyalleşmeye doğal olarak daha az katılan insanlar, katılanlara göre hayatta kalma avantajına sahip olmuş olabilir.

Eğer durum buysa, o zaman belki de beynin bunun olması için bir yol yaratması gerekiyordu. Bir virüsü nasıl tespit edebileceğini bilmiyorum – dürüst olmak gerekirse henüz bunu düşünmedim. Ama diyelim ki bir yol vardı ve bu, bu hayatta kalma eylemlerine neden olmak için beyni kimyasal dengesini değiştirmeye tetikledi ve bu da bize depresyonun etkilerini verdi. Bu ilginç olur mu?

Her neyse, bunların hepsi sadece bu konular hakkında bildiğim çok az şeyden oluşan bir teori. Bunların hiçbirinin gerçek olduğunu iddia etmiyorum. Bu, henüz araştırmadığım ve merakımdan dolayı yorumlarda kanıtlanıp çürütülmeyi çok istediğim bir “ya olsaydı” teorisidir. tartışın!

47 Comments

1. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, sağolun , – 498

2. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Selam herkese sayfan yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler , elif yılmaz – 361

4. elif yılmaz Reply

Selam paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler

5. Kars dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz dikkat çekici, sağolun , Hasan – 488

6. selamun aleyküm sayfa vallaha hayran bıraktı, tebrikler

7. Elazığ dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , banu – 402

8. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Selam herkese siteniz inanki mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 253

9. Selamın aleyküm siteniz yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım

10. elif yılmaz Reply

Gaziantep dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Slm bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 200

11. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , emin – 43

12. Şırnak dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . selamun aleyküm web siteniz ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , Hasan – 5

13. selamun aleyküm web sitesi harbiden çok iyi, tebrikler

14. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Selam herkese web siten süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , hatice – 282

15. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 6

16. Denizli dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Mrb paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , hatice – 111

17. Van merkezden ben ali. Merhaba paylaşımın süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 21-07-2021 05:39:10

18. İstanbul dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Mrb paylaşımın cidden çok iyi, sağolun , Emine – 452

19. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 330

20. Merhabalar bu web sitesi valla dikkat çekici, teraziye tıkladım

21. Kırıkkale merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 23-07-2021 05:26:13

22. Kahramanmaraş merkezden ben ali. Slm paylaşımın vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 24-07-2021 04:28:25

23. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden iyi, facebookta paylaştım , mehmet – 342

24. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten güzel, teşekkürler , gaye – 328

25. Mrb web siteniz inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Selamlar siten inanki iyi, sağolun , Hasan – 111

27. Kırıkkale dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Merhaba bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 155

28. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız valla mükemmel, şukuladım , – 205

29. Yozgat dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Selamın aleyküm sayfa valla iyi, saolun , emin – 461

30. Batman dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Selamlar paylaşım inanki mükemmel, linkedinde paylaştım , mehmet – 322

31. Ordu merkezden ben memo. Merhaba herkese web siteniz inan ki iyi, teraziye tıkladım 25-08-2021 13:09:04

32. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Slm siteniz gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 94

33. Bartın merkezden ben Emine. Selamlar siteniz inanılmaz hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-08-2021 21:05:27

34. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Slm sayfan inan ki hayran bıraktı, tebrikler , ali – 492

35. Trabzon merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 31-08-2021 19:40:23

36. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa gerçekten mükemmel, face de paylaştım , ziya – 65

37. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi cidden mükemmel, teşekkürler , – 64

38. Bu konu : ” Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım yeminle hayran edici, teşekkürler , gaye – 333

39. Karaman dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . merhaba arkadaşlar web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , gaye – 328

40. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler

41. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha iyi, linkedinde paylaştım

42. Afyon dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Slm siteniz gerçekten güzel, linkedinde paylaştım , Hasan – 414

43. Çorum dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . Merhabalar siten harbiden hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 8

44. Gaziantep dan kimler var. Ya depresyon ve Pandemi arasındaki bağlantıda evrimsel bir adaptasyon varsa? . selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler , memo – 241

45. Merhabalar siteniz vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım

Write A Comment