Ya hava durumu raporları bizi kasıtlı olarak yanlış yönlendirirse ve tahmini son dakikada doğru şekilde değiştirirse?

Bunu düşün. Hava durumu raporları neden hala bu kadar güvenilmez? Bizim bölgemde kar yağacağı ve negatif sıcaklıklara gideceği söylendi ama sonra hava raporları aniden güneşli ve tam tersi olarak değişti.

Bir fırtına gibi öbür tarafa üfleyebileceğini anlıyorum ve bu rastgele, ama insanlığın en ileri aşamasında yaşıyoruz ve hava durumu sistemimiz hala bu kadar kötü mü? Tür olarak yapabileceğimiz şeyleri düşünün ve havanın hangi yöne gideceğini hâlâ ölçemiyoruz. Bir corgi etrafındaki herhangi bir gazın türbülanslı hava akışını modelleyebiliriz, ancak bir fırtınanın hangi yöne patlayacağını tahmin edemeyiz.

Ya hava raporları insanları kilitlenmek için içeride tutmak için korkunç hava durumu tahmin ederse ve ardından şüpheyi önlemek için onu son saniyede doğru tahminle değiştirirse? Veya başka bir neden?

Hava raporlarının bu kadar korkunç olmasının tuhaf olduğunu düşünen tek kişi ben miyim?

This Post Has 3 Comments

1. Emine

Bolu merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web siteniz inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 05-04-2021 00:07:15

2. memo

selamun aleyküm web siteniz valla iyi, sosyal medyada paylaştım

3. elif yılmaz

Bu konu : ” Ya hava durumu raporları bizi kasıtlı olarak yanlış yönlendirirse ve tahmini son dakikada doğru şekilde değiştirirse? ” çok güzel. Slm paylaşımın inanki güzel, saolun , elif yılmaz – 458

Bir cevap yazın