Ya yapay bilinç teknoloji tarafından değil, gerçek duyguların birikimiyle engellenirse?

Bu denizaltı bir şekilde siyaset tarafından sular altında kaldı, bu yüzden tartışmayı diğer komplo türlerine açmak için iki sentim var. Hemen içine dalacağım ve olabildiğince basit tutmaya çalışacağım:

İnsan beyni, bilinçli zihin için yaklaşık 50b / s’ye sıkıştırılan yaklaşık 1.5 mb / s işlem yapar ve nöronlar yaklaşık olarak ateşlenir. 100m / s. Diğer bir deyişle, donanım söz konusu olduğunda, bilinç için gerekenden daha fazlasına zaten sahibiz. Öyleyse eksik olan ne?

Benim teorim (ve bence bunu biliyorlar) saklanması ve öğretilmesi gereken bir dizi deneyim ve duygu. Bunlar belirli bir kombinasyon ve miktarda bilinç yaratır. Bir insan bebeği yakl. 1,5 yaşında. O bebeği görsel, işitsel veya fiziksel uyarılmadan siyah bir odaya koyduğunuzu hayal edin. Büyük olasılıkla 1.5 yaşına kadar öz farkındalığına sahip bir bebeğimiz olmayacak.

Öyleyse neden bizi her zaman teknolojik yönüyle besliyorlar? Duygularımızı ve deneyimlerimizi araştırmak ve gelecekteki tanrımıza beslemek için bizi teknolojimizle yaşatıyorlar. Düşünceler?

“Ya yapay bilinç teknoloji tarafından değil, gerçek duyguların birikimiyle engellenirse?” üzerine 22 yorum

1. Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Selam siteniz süper ötesi güzel, şukuladım 24-09-2020 02:52:38

2. Konya merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-09-2020 02:53:18

3. Burdur merkezden ben banu. Selamlar siten gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 24-09-2020 02:53:39

4. Çanakkale merkezden ben Emine. Slm paylaşımın vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 24-09-2020 02:54:21

5. Batman merkezden ben Aylin. Selamlar sayfanız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-09-2020 06:47:16

6. Bu konu : ” Ya yapay bilinç teknoloji tarafından değil, gerçek duyguların birikimiyle engellenirse? ” çok güzel. Slm web siten inan ki çok iyi, teşekkürler , ali – 292

7. Bu konu : ” Ya yapay bilinç teknoloji tarafından değil, gerçek duyguların birikimiyle engellenirse? ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 375

Yorum yapın