Sorduğunuz prionların neden olduğu Kronik Zayıflama Hastalığı nedir? Şimdi hazırlanmaya devam edin çünkü aşıyı yaptıranlar şu anda beyinlerinde prion üretiyorlar.

Kronik israf hastalığı (CWD), bir prion hastalığı geyik, geyik, ren geyiği, sika geyiği ve geyiği etkiler. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri, Norveç ve Güney Kore dahil olmak üzere Kuzey Amerika’nın bazı bölgelerinde bulunmuştur. Enfekte bir hayvanın şiddetli kilo kaybı (hareket), tökezleme, halsizlik ve diğer nörolojik semptomları içerebilen semptomlar geliştirmesi bir yıldan fazla sürebilir. CWD her yaştan hayvanı etkileyebilir ve bazı enfekte hayvanlar hastalık geliştirmeden ölebilir. CWD hayvanlar için ölümcüldür ve herhangi bir tedavi veya aşı yoktur.

Bugüne kadar, insanlarda CWD enfeksiyonu vakası bildirilmemiştir. Bununla birlikte, bazı hayvan çalışmaları, CWD’nin maymunlar gibi bazı insan dışı primat türleri için bir risk oluşturduğunu öne sürüyor. CWD ile enfekte hayvanlar veya enfekte geyik veya geyiğin beyin veya vücut sıvılarıyla temasa geçin. Bu çalışmalar, insanlar için de bir risk olabileceğine dair endişeleri artırıyor. 1997’den beri Dünya Sağlık Örgütü, bilinen tüm prion hastalıklarının etkenlerinin insan besin zincirine girmesini önlemenin önemli olduğunu tavsiye etmiştir.

https://www.cdc.gov/prions/cwd/index.html

16 Comments

1. Çorum merkezden ben ali. Selam web siteniz vallaha billaha güzel, şukuladım 20-07-2021 09:56:12

2. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Mrb bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, sağolun , emin – 233

3. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 225

4. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Slm sayfa yeminle çok iyi, teşekkürler , doruk – 436

5. Samsun dan kimler var. Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız . Selam herkese web siten inanki güzel, şukuladım , hatice – 242

6. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ahmet – 230

7. Sakarya dan kimler var. Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız . Slm sayfa inanki çok iyi, şukuladım , gaye – 57

8. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 12

9. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 112

10. Gürbüz Reply

Slm paylaşımın valla dikkatimi çekti, sağolun

11. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Selamlar paylaşımın harbiden çok güzel, teşekkürler , hatice – 411

12. Denizli dan kimler var. Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız . merhaba arkadaşlar web siteniz cidden hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 381

13. Kocaeli merkezden ben ahmet. Mrb paylaşım cidden iyi, face de paylaştım 26-08-2021 21:06:08

14. Bu konu : ” Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız ” çok güzel. Selam siteniz inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 310

15. Amasya dan kimler var. Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız . Mrb siteniz valla hayran edici, linkedinde paylaştım , gaye – 244

16. Bartın dan kimler var. Yaklaşan koronavirüs kabusu. Bir yıl içinde priondan muzdarip milyonlarca insan olacağız . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım , mehmet – 150

Write A Comment