Kategoriler
Genel

Yaklaşık on yıl önce Phoenix, Arizona’nın göklerinde ne gördüm?

Bu altta biriken olağan saçmalıktan bir mola gerekiyor, bu yüzden iyi bir eski “cehennemde ne var” sorusunu gördüm.

O zamanlar Phoenix’in Arrowhead bölgesinde bir apartman kompleksi içinde yaşarken sert bir dağılmaya başlamıştım. Kuzey Phoenix, Peoria Spor Kompleksi’nin hemen karşısındaki caddenin karşısında olduğunu söyleyebilirim.

Gece vakti, belki dokuz ya da onluydu ve bir şişe su şarabı şişesinde terapi yöntemimi şımarttım. Sarı bir yasal ped ile havuz kenarında bir şezlong oturdu ve gökyüzüne baktığımda romanımı çiziyordum.

Çoğu zaman tüm ışık kirliliği nedeniyle gece bok göremezsiniz; belki birkaç parlak yıldız ve uçaklardan gelen ışıklar. Gökyüzünde bir kuş sürüsüne benzeyen şeyi gördüm, belki yirmi kadar, bir grupta uçuyordu. Geceleri bir sürü kuşun uçmasının ilginç olduğunu ve caddenin karşısındaki yüzlerce metre ilerideki stadyumun kuşların altını net bir şekilde aydınlattığını düşündüm.

Onları daha çok izledim ve bunların kesinlikle kuş olmadığına dair bir tür hasta farkındalıkla fark ettim. Işığı yansıtmıyorlardı, kendilerini yaktılar. Işık yaymak değil, beyaz bir ışık parlamak. İlk başta kuş olduklarını düşündüm çünkü bir gruba kolaylıkla taşındılar, ama bu tuhaf koordinasyonla bir sürü sığırcık birbirlerinin hareketini bekledikleri yere sahipti.

Ben notlarımı uzağa koydu ve yaklaşık yarısı bir küme tepesinde kalırken bazı “akın” taşınırken izledim. Onlar daraldı ve pratik olarak birlikte gökyüzünde yüzdüler, neredeyse şakacı görünüyordu. Asla, hareketlerini hiç yavaşlatmamışlar ve sürekli hareket halindeydiler, keskin eğriler arasında dolaşıyorlardı veya daha büyük çevrelerde hareket ediyorlardı, ancak her zaman birbirlerine ulaşabileceklerdi.

Oturduğum havuza bir çift geldi ve onlara yaklaştım, ışıkları da görüp görmediklerini sordum. Havuz kenarında bir su şişesinden şarap içen bir adammış gibi bana baktılar, ama gökyüzüne baktıklarında da gördüler. Ve yüzleri aynı tanıma solmasının şaşkınlığa geçişini kaydetti.

Ürkütüldü ve dairelerine geri döndüler. Bir süre ışıkları izledim ve yavaş yavaş, birer birer kayboldular.

Phoenix, Arizona’nın göğünde ne gördüm?

“Yaklaşık on yıl önce Phoenix, Arizona’nın göklerinde ne gördüm?” için 24 yanıt

Konya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siten valla mükemmel, face de paylaştım 13-04-2020 11:34:32

Çankırı merkezden ben Gürbüz. Slm web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 20-04-2020 09:34:33

Gümüşhane merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten valla hoşuma gitti, şukuladım 25-04-2020 12:03:48

Çorum merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım 05-05-2020 18:10:28

Çorum merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfa harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 08:40:44

Siirt merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 22-05-2020 08:06:26

Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfan inanki hayran bıraktı, saolun 26-05-2020 06:01:47

Kütahya merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, saolun 31-05-2020 05:27:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir