Amerikan devriminin nedeni “temsil olmadan vergilendirme yok” değil. 22 Haziran 1772’de Somerset v Stewart davası İngiltere’de menkul kıymet köleliğini yasakladı. (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Somerset_v_Stewart). Washington, Jefferson ve diğer varlıklı köle sahipleri, kolonilerde köleliğin yasaklanmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyorlardı. Sömürgecilerin büyük çoğunluğu kölelikten nefret ettiği için halktan hiçbir destek alamayacaktı çünkü bu, ücretli işleri elinden aldı ve plantasyon sahiplerine piyasaya ürün getirirken büyük bir ekonomik avantaj sağladı. Köle sahipleri hızlı hareket etmeleri gerektiğini biliyorlardı ve birileri eski “temsilsiz vergilendirme tiranlıktır” ifadesini hatırladı ve gittiler.

On sekiz aydan daha kısa bir süre sonra, matbaa teknolojisini (Benjamin Franklin’in matbaa franchise’ı) kullanarak ülkeyi ateşledi ve devrime hazırladılar … 16 Aralık 1773 Boston’da vergiler üzerine bir Çay partisi düzenlediler, gerçekte varlıklı erkekler sadece isterken kölelerini korumak ve kar marjlarını maksimize etmek. Daha çok şey değişir …

Author

25 Comments

1. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden çok iyi, face de paylaştım , ziya – 403

2. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa ciddiyim güzel, face de paylaştım , ali – 18

3. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Selam paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 125

4. Çorum merkezden ben mehmet. Slm sayfanız harbiden çok güzel, tebrikler 25-01-2021 10:33:25

5. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten harbiden mükemmel, sağolun , Hasan – 191

6. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Selamlar siten inanki hayran bıraktı, saolun , gaye – 29

7. Gürbüz Reply

Bartın merkezden ben Gürbüz. Selamlar web sitesi süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 29-01-2021 15:50:08

8. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, saolun , hatice – 131

9. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 69

10. Şanlıurfa dan kimler var. Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? . Selamın aleyküm siten vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 202

11. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inanki güzel, şukuladım , emin – 209

12. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, saolun

13. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Merhaba herkese siten inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım , Hasan – 235

14. Kastamonu dan kimler var. Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? . Selam herkese siteniz süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , hatice – 417

15. Kastamonu merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki iyi, twitter da paylaştım 11-02-2021 01:59:13

16. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Slm sayfanız inan ki dikkat çekici, teşekkürler , mehmet – 300

17. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Merhabalar web sitesi harbiden iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 104

18. Antalya dan kimler var. Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? . selam arkadaşlar sayfa gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım , Aylin – 256

19. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, saolun

20. Bu konu : ” Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , emin – 439

21. Gürbüz Reply

Erzurum merkezden ben Gürbüz. Selam web siten süper ötesi çok iyi, sağolun 17-03-2021 04:56:28

22. Aydın dan kimler var. Yalan üzerine savaştığımız zamanı hatırlıyor musun? . selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, saolun , – 387

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link