Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar

Hey millet, bu yüzden bu fikri reddit’te başka bir yere koyduğumdan eminim. Sadece r / startup’lar hakkında bir tartışma yapıyordum ve görünen o ki, sahip olduğum bu farkındalığa uyanan insanların küçük bir yüzdesi de olabilir.

Okuldayken eğitimimi tamamlamak için bir avuç işletme dersi aldım, girişimlere girmek istediğimi biliyordum ama aynı zamanda daha iyi bir mühendis, tasarımcı vb. Oluyordum. Yapabilmek. Video oyunları ya da şirketler ya da her neyse kendi başlarına yapan birçok insan harika.

Bununla birlikte, belirli türden ürünleri oluşturmak için ekiplere ihtiyacınız var. Ve maalesef şirketlere ihtiyacınız var. Ama ürünlerimi dünyaya yaymak istiyorum, bu yüzden sanırım şirket işini de yapmam gerekiyor.

Bir sonrakini oluşturmanın ortasındayım ve nasıl yapılacağına dair oldukça büyük bir bilinç çatışması yaşıyorum, ancak kendime daha fazla güvenmem gerektiğini anladığım için işler benim için basitleşiyor.

Tamam, daha sulu ayrıntılara geçiyorum. Başkalarının belirli bir boyuta ulaştıklarında işletmelere girmelerine izin verme fikrini ifade eden çok fazla işletme öğretmeni veya diğer girişimci türleriyle meşgul oldum ve bu insanlar genellikle CEO, Başkan veya sahip oldukları rolleri devralacaklar. -sen.

Neden? Bu neden gerekli? Neyse ki, bunun Valley’deki tek hakim tutum olmadığını keşfettim. Özellikle büyük bir yatırım şirketi hala kurucuların CEO’lara dönüştüğüne inanıyor, bu da standart olarak mantıklı olmalı.

Ürün tasarımcıları ve yöneticileri şu anda Silikon Vadisi’ndeki en rekabetçi işlerden biridir. Steve Job döneminin zirvesinde, bunun böyle olduğunu sanmıyorum, çünkü ürün tasarımına kim liderlik ediyordu? Elbette Jony Ive ile birlikte şirketin lideri. Şimdi Ive Apple’dan ayrıldı. Tüm orijinal Oculus kurucuları Facebook’tan ayrıldı. Instagram ve WhatsApp kurucularının artık ayrıldığına inanıyorum. Dürüst olmak gerekirse, mahvolmuş kurucular için gerçekten üzülüyorum. Ayrıca, The Void’i (sürükleyici büyük ölçekli VR deneyimi) yaratan teknoloji sihirbazı, ilk sürüm ürün geliştirildikten sonra temelde atıldı. Artık The Void, süper modası geçmiş kilitli bir VR teknolojisine sahip. Luckey, hiç önemi olmaması gereken bir şey yüzünden tamamen uygunsuz bir şekilde Facebook’tan çıkarıldı: ABD siyaseti.

Yalın başlangıç ​​kitabı hemen hemen tamamen bağımlılıkla ilgili. Neuralink’in sonunda beynimizin bağımlılık yapan kısmını kapatmamıza izin vermesi çok ilginç olacak … Bu yetenek bu kadar çok insan için ne kadar özgürce olabilir. Diğer bir şey de bu: Musk, Ford, Edison, Jobs gibi insanlar … bu insanlar aslında startup çevrelerinde olması gerektiği kadar yüceltilmiyor. Bu biraz aptalca. Steve Jobs’u sevmek neredeyse yasak çünkü “müşteri araştırmasından nefret ediyordu”. İyi evet! Musk da öyle!

Başlangıç ​​dünyası, Musk veya diğerleri gibi düşünmekle ilgilenmeli ve sadece “şirketin hayatta kalmasını nasıl sağlayacağı” veya “şirketin rekabet tarafından yok edilmemesini sağlama” ile değil. Harika ürünler yapmakla ilgilenin… Başka neden şirketler var? Lean Startup’ın odak noktası, ürününüzün parasal değerini en üst düzeye çıkarırken, sosyal veya çevresel sonuçları veya orijinal mucit ekibinin sonuçlarını görmezden gelmektir.

“Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar” üzerine 15 yorum

1. Iğdır merkezden ben Emine. Merhabalar sayfan gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 20-09-2020 10:19:13

2. Giresun merkezden ben mehmet. Mrb web sitesi ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 29-09-2020 02:22:48

3. Ağrı merkezden ben gaye. Merhabalar sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:17:24

4. Kütahya merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 02-10-2020 12:54:25

5. Antalya dan kimler var. Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar . Selam bu web sitesi cidden mükemmel, linkedinde paylaştım , Hasan – 395

6. Kars dan kimler var. Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar . selamun aleyküm siteniz yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , gaye – 390

7. Uşak dan kimler var. Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar . selamun aleyküm sayfanız harbiden iyi, sağolun , hatice – 33

8. Hakkari dan kimler var. Yalın Başlangıç ​​Yöntemi, yaratıcılığı öldürür ve az sayıda şirkette kontrolü elinde tutar . Merhabalar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 327

Yorum yapın