SS: Hükümetin yargı organı, jüri üyeliği için seçilen ABD vatandaşlarının bir ceza davası sırasında Jüri İptali gerçekleştirme becerilerinin farkında olmalarını ve kullanmalarını istemiyor. Çoğu insanın Jüri İptali hakkında bilgi sahibi olmamasının büyük bir nedeni, avukatların jüri hükümsüz kılınmasının nasıl işlediği konusunda jüriye talimat vermesinin fiilen yasak olmasıdır. Jüri hükümsüz kılınması, bir sanığın hakkı değil, jürinin “yarı yetkisi” dir.

Jüri İptalinin Tanımı– İsteğe bağlı bir eylemdir ve jürinin yasal olarak onaylanmış bir işlevi değildir. Jürinin yalnızca hukuka ve davanın gerçeklerine dayanan bir kararı geri verme görevi ile tutarsız olduğu düşünülmektedir. Jürinin hükümsüz kılma hakkı yoktur ve avukatın jüri hükümsüz kılma kavramını jüriye sunmasına izin verilmez. Ancak, kararın delillerin ağırlığı ve kanunun talimatı ile tutarsız olsa bile, jüri beraat kararları itiraz edilemez. Kaynak

Yasal tanım kafanızı karıştırabileceğinden işte bazı açıklamalar: Jüri İptali, hakkınız olan olumlu bir hak olması anlamında yasal olarak tanınan bir şey değildir. Jürilerin ULTIMATE gerçek bulucuları olması ve hiç kimsenin (beraat etmesi durumunda) çifte tehlikeye atılamayacağı gerçeğinin mantıksal sonucudur. Meslekten olmayanların terimleriyle, jüri üyeleri kararlarına dayalı olarak cezadan neredeyse muaftır ve kararları, özellikle de beraat kararı üzerine çok, çok nadiren tersine çevrilebilir.

2020’de Yargıtay tarafından mahkum edilmek için oybirliğiyle jüriye gerek duymayan iki eyalet (Oregon ve Louisiana) vardır. Çoğu durumda askıda kalan bir jüri, sanık için bir kazançtır ( bir jüri diğer jüri üyeleriyle aynı fikirde olmadığında ve mahkumiyeti durdurmak için yeterliyse), bu durumda jüri hükümsüz kılınması bu durumlarda ve durumlarda işe yarayacaktır. Kaynak

ÜÇ Jüri İptali Kuralı vardır:

• Yapamaz Jüri İptali hakkında konuşun.

Başka bir jüri üyesi, yargıçların talimatlarına uymayı reddettiğinizi mahkemeye bildirebilir (büyük olasılıkla jüri ustabaşı olacaktır). Yargıç daha sonra sizi yasalara ve jüri üyelerinin talimatlarına uyma yeteneğiniz konusunda bir kenara çekebilir. Bu noktada, Jüri Etkisiz Bırakma konusunu gündeme getirirseniz, büyük olasılıkla görevden alınacak ve yerine bir alternatif alacaksınız. Yalan söylerseniz veya uyumsuz olursanız, kendinizi yalan beyanda bulunmaya veya mahkemeye saygısızlığa açıyor olabilirsiniz. Ben bir avukat değilim, ancak gerekçelerim bir yargıç tarafından sorgulanırsa, iki cevaptan birini basitçe ifade ederim: “Savcılığı inandırıcı bulmadım.” veya “Bir suçun işlendiğine ikna olmadım.” ve yargıç büyük olasılıkla bunu böyle bırakmak zorunda kalacaktı. TLDR: Jüri İptalini gündeme getirmeyin, sadece “suçsuz” oyu verin.

Bir ABD vatandaşı olarak bir jüri üyeliği görevimi ve jüri üyeliğinin bir sanığın “suçlu” veya “suçsuz” olup olmadığını belirleme hakkımı kullanmasını memnuniyetle karşılıyorum. Suçluluk veya masumiyet konusundaki kararlılığımı, sanığı yargılamak için kullanılan kanunların adil ve “İNSANLARIN BİZ” çıkarına olduğuna inanıp inanmadığıma dayandırabilirim (veya etmeyebilirim). Şiddet içermeyen küçük uyuşturucu suçları, birçok silah yasası (dergi / aksesuar yasakları ve “yasaklı ateşli silahlar”), vergiyle ilgili yasalar, eyalete veya federal hükümete karşı mülkiyet suçları vb. Yakından bakmam gereken durumlar olurdu. Pek çok insan, ezici sayıda vatandaşın aynı fikirde olmadığı yasalarla hayatlarını mahvetti. Bu yasalara karşı desteğinizi böyle gösterebilirsiniz.

Görmek istediğiniz değişiklik olun ve hükümetin ve kötü niyetli savcıların size ve yurttaşlarınıza karşı haksız güç kullanmasını zorlaştırın. Eyalet ve federal hükümetin emrinde sınırsız bütçeye sahip olduğu, sizin hakkınızda “kanıt” elde etmenin anayasaya aykırı yöntemlerinin ve herhangi birimize dava açmak için kitapta onlarca BİNLERCE yasanın seçilebildiği zamanlarda yaşıyoruz. Federal suçluların sadece% 2’sinin mahkemeye çıkarılmasının bir nedeni var. kaynak

Author

26 Comments

1. Selam herkese paylaşımın inan ki iyi, twitter da paylaştım

2. Bu konu : ” Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. ” çok güzel. Merhaba paylaşım inanılmaz güzel, şukuladım , doruk – 478

3. Denizli dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Selam sayfan gerçekten iyi, saolun , banu – 42

4. Kilis dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Selam sayfanız süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 360

5. Bolu merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 26-04-2021 10:08:25

6. Denizli merkezden ben memo. Selamlar sayfanız inanki çok güzel, teşekkürler 02-05-2021 21:36:47

7. Merhaba herkese siten valla çok iyi, linkedinde paylaştım

8. Bu konu : ” Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. ” çok güzel. Selamlar sayfan valla güzel, linkedinde paylaştım , ahmet – 120

9. Mrb sayfa vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım

10. Bu konu : ” Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. ” çok güzel. Selam herkese siteniz vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 237

11. Balıkesir dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Mrb paylaşımınız süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım , ali – 365

12. Yalova dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . merhaba arkadaşlar web siten vallaha dikkat çekici, sağolun , Emine – 285

13. Merhaba herkese web siten valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

14. Elazığ merkezden ben ali. Selamlar web sitesi cidden güzel, facebookta paylaştım 26-05-2021 04:37:21

15. elif yılmaz Reply

Merhabalar bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım

16. Kütahya merkezden ben emin. selam arkadaşlar web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, saolun 05-06-2021 14:33:41

17. Bu konu : ” Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. ” çok güzel. Merhaba sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 233

18. Burdur dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . selamun aleyküm sayfa inan ki çok güzel, sağolun , banu – 366

19. Iğdır dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Mrb siteniz inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler , ali – 452

20. Amasya dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Selam web sitesi harbiden hayran edici, face de paylaştım , memo – 379

21. Bingöl dan kimler var. Yargı Sistemi ve ABD Hükümeti, ABD Vatandaşlarının “JÜRİ BOŞALTMA” hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyor. . Selam sayfa cidden çok iyi, şukuladım , gaye – 82

22. Şanlıurfa merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım 23-07-2021 17:53:50

23. Selam herkese web siten inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım

24. Mrb sayfanız inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link