İkinci elin artık eskisinden yaklaşık 1,5 kat daha hızlı kestiği iyi bilinen bir “Mandela Etkisi”. Bu, bugünün yarım saatinin 20 dakika, bir saatin 40 ve 12 saatin 8 gibi olduğu anlamına gelir.

Çocukluğumdan bir saat geçmesini öngörerek, bir saniye içinde 1,5 saniye geciktim.

Ve modern bir saati hayal ederek bir saniyeden daha kısa sürede doğruyum.

“Bir mississippi, iki mississippi” ile saymak bile artık işe yaramıyor. Yakınında bile değil. Zaman hızlandı.

Eğer kendiniz denerseniz, kendinizi saatin gerisinde bulacaksınız.

Author

111 Comments

1. Selamın aleyküm web sitesi inanki iyi, facebookta paylaştım

2. Bingöl merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım 17-03-2020 22:27:29

3. Karaman merkezden ben ali. Merhabalar web sitesi gerçekten çok iyi, saolun 19-03-2020 00:55:04

4. Selam siten gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

5. selamun aleyküm sayfanız inanki iyi, facebookta paylaştım

6. elif yılmaz Reply

Muğla merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden hoşuma gitti, saolun 22-03-2020 16:50:47

7. elif yılmaz Reply

Batman merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 25-03-2020 16:21:48

8. Merhaba herkese paylaşımın valla çok iyi, face de paylaştım

9. Rize merkezden ben Aylin. Slm web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, saolun 01-04-2020 01:42:53

10. elif yılmaz Reply

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar siten vallaha hayran edici, saolun 03-04-2020 22:47:27

11. elif yılmaz Reply

Selamlar sayfanız valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

12. Tokat merkezden ben Aylin. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 12-04-2020 08:35:31

13. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web siteniz harbiden mükemmel, facebookta paylaştım

14. Tunceli merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki çok güzel, saolun 15-04-2020 20:30:31

15. Selam herkese web sitesi inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

16. Merhaba herkese siten vallaha billaha iyi, face de paylaştım

17. Trabzon merkezden ben Emine. Mrb sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 20-04-2020 07:39:19

18. Bartın merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfa inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım 21-04-2020 14:07:32

19. selam arkadaşlar siten süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler

20. Elazığ merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-04-2020 02:30:48

21. Merhaba siteniz cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Yalova merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki mükemmel, saolun 29-04-2020 00:14:25

23. selamun aleyküm web siteniz vallaha mükemmel, twitter da paylaştım

24. selamun aleyküm sayfanız yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım

25. Mardin merkezden ben banu. Slm sayfan valla güzel, facebookta paylaştım 07-05-2020 02:35:32

26. elif yılmaz Reply

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese sayfanız inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 08-05-2020 13:46:28

27. Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

28. Samsun merkezden ben banu. Selam paylaşımın süper ötesi mükemmel, twitter da paylaştım 15-05-2020 04:46:45

29. İstanbul merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web sitesi inanki çok iyi, teşekkürler 24-05-2020 10:10:56

30. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm sayfan harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

31. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım

32. Osmaniye merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımın inan ki güzel, facebookta paylaştım 10-06-2020 16:46:59

33. elif yılmaz Reply

Rize merkezden ben elif yılmaz. Slm siten inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-06-2020 18:55:27

34. Bayburt merkezden ben mehmet. Selamlar web siten süper ötesi hayran edici, teşekkürler 20-06-2020 03:03:35

35. Aksaray merkezden ben ziya. Selam paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 28-06-2020 19:18:14

36. İstanbul merkezden ben gaye. Selam sayfan vallaha hoşuma gitti, tebrikler 01-07-2020 15:00:20

37. selamun aleyküm web siten valla hoşuma gitti, şukuladım

38. Eskişehir merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siten harbiden güzel, şukuladım 08-07-2020 12:09:14

39. Hatay merkezden ben banu. Selam sayfa inan ki hayran edici, twitter da paylaştım 09-07-2020 17:05:41

40. Bitlis merkezden ben ziya. Merhaba sayfan vallaha hayran edici, şukuladım 12-07-2020 17:13:57

41. Selam herkese sayfa inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım

42. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler

43. elif yılmaz Reply

Bilecik merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfanız cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-07-2020 16:49:09

44. Merhaba paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

45. Merhaba herkese web siteniz inanki çok iyi, face de paylaştım

46. Selamın aleyküm siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler

47. Merhaba herkese siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

48. selam arkadaşlar sayfanız harbiden güzel, face de paylaştım

49. Bartın merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 01-09-2020 10:19:00

50. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

51. Kilis merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımın harbiden çok güzel, facebookta paylaştım 05-09-2020 08:07:17

52. Eskişehir merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 06-09-2020 21:09:38

53. Şırnak merkezden ben mehmet. Selamlar siten yeminle dikkat çekici, saolun 10-09-2020 10:36:43

54. Muğla merkezden ben mehmet. Selamlar web siten harbiden hayran bıraktı, tebrikler 17-09-2020 13:15:56

55. Merhaba paylaşımınız vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

56. Van merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşım inanki mükemmel, twitter da paylaştım 03-10-2020 07:26:46

57. Erzincan merkezden ben ali. Merhabalar sayfa yeminle hayran bıraktı, şukuladım 03-10-2020 16:47:12

58. Gürbüz Reply

Adıyaman merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfan inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 10-10-2020 19:39:29

59. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Slm bu web sitesi valla çok güzel, face de paylaştım , ali – 489

60. Muğla dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Mrb paylaşım cidden çok iyi, facebookta paylaştım , – 391

61. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın vallaha billaha mükemmel, sağolun , gaye – 371

62. Denizli dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Merhaba herkese paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , doruk – 20

63. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , hatice – 93

64. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 360

65. Bartın dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . merhaba arkadaşlar siten cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 437

66. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba sayfan ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım , hatice – 80

67. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhabalar web sitesi inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım , emin – 300

68. İstanbul merkezden ben emin. selamun aleyküm web siteniz inanki mükemmel, face de paylaştım 02-12-2020 00:28:21

69. Mersin dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . selamun aleyküm web siteniz vallaha iyi, saolun , gaye – 57

70. Gürbüz Reply

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, saolun 15-12-2020 23:05:22

71. Kırklareli merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım 17-12-2020 20:50:18

72. Bilecik merkezden ben memo. Merhaba paylaşımınız harbiden çok iyi, facebookta paylaştım 21-12-2020 22:33:20

73. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz valla güzel, teraziye tıkladım , ziya – 285

74. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Slm sayfa yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 281

75. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki güzel, tebrikler , banu – 484

76. Kars dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Merhaba herkese web sitesi süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , memo – 255

77. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. selamun aleyküm siten inanki dikkat çekici, saolun , ali – 432

78. Mrb web sitesi inan ki hayran edici, facebookta paylaştım

79. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle mükemmel, tebrikler , Emine – 243

80. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Slm paylaşımınız cidden hayran bıraktı, teşekkürler , mehmet – 13

81. Kocaeli dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Mrb web siten valla dikkat çekici, sağolun , memo – 391

82. Adana merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten cidden çok hoşuma gitti, şukuladım 20-02-2021 03:31:43

83. Hatay merkezden ben memo. Selam web siteniz harbiden çok iyi, twitter da paylaştım 20-02-2021 05:29:15

84. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , emin – 164

85. Hakkari dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Merhabalar sayfa inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 163

86. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşımınız inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

87. selamun aleyküm sayfa gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

88. Van dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Slm sayfan süper ötesi iyi, şukuladım , Hasan – 79

89. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim hayran edici, face de paylaştım , ziya – 476

90. Selam paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım

91. Mrb paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, twitter da paylaştım

92. Diyarbakır merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımın harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım 28-03-2021 01:29:01

93. elif yılmaz Reply

Gaziantep dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Mrb sayfa süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 44

94. Kars merkezden ben ahmet. Mrb sayfan harbiden çok güzel, face de paylaştım 13-04-2021 09:39:55

95. Gürbüz Reply

Batman dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . merhaba arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 236

96. Hakkari merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-05-2021 03:23:29

97. Bu konu : ” Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi ciddiyim mükemmel, sağolun , ali – 35

98. Niğde dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . selamun aleyküm sayfa vallaha çok güzel, face de paylaştım , Hasan – 3

99. Selam herkese paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım

100. Afyon dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Merhaba sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun , hatice – 257

101. Adıyaman dan kimler var. Yaş faktörünü bir kenara bırakarak, zamanın kendisinin daha hızlı gittiğini fark ettiniz mi? On saniye "bir Mississippi, iki Mississippi" deneyin. Ne kadar yakındınız? . Merhaba paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ziya – 376

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link