Bir Ferguson’dan on bir gün sonra, Missouri polis memuru Mike Brown adlı siyahi bir adamı vurup öldürdüğünde bir medya çılgınlığı ve günler süren ayaklanma ve yağma başlattı, Terence Groessel adında beyaz bir adam Dallas, Teksas’ta polis memurları tarafından vuruldu. …peki, hiçbir şey.

Missouri’deki silahlı saldırıya yanıt olarak, her gece molotof kokteylleri, göz yaşartıcı gaz, zırhlı personel taşıyıcıları, yakılan işyerleri ve tabii ki medya sirki için ülkenin dört bir yanından binlerce protestocu toplandı. Teksas saldırısına verilen yanıt kesinlikle daha sessizdi. Bir yorum sorulduğunda, Bay Groessel’in arkasında öldüğü oteldeki bir misafir, bir muhabire birinin hayatını kaybettiğini duymaktan hiç hoşlanmadığını, ancak adaletin yerini bulmasını umduğunu söyledi.

“Adalet yok. Barış yok” diye slogan attı Missouri’deki barışçıl protestocular. Sonra güneş battı ve barışçıl protestocular şiddetli bir kalabalığa dönüştü. yağma ve benzeri şeylere karşıyız New York Times editöryal, ama asıl sorun burada. St. Louis bölgesinde, beyazlar beyaz mahallelerde, siyahlar ise siyah mahallelerde yaşama eğilimindedir. Yani tam orada ayrımcılığınız var. Ve beyaz mahallelerdeki insanlar genellikle daha zengindir ve hemen hemen her şeyi yönetir. Yani eşitsizlik var. Times, Ferguson’da siyahların beyazlardan daha yüksek trafik durma oranlarına dikkat çekerek, “yerel yönetimlerin adaleti eşit dağıtmadığı”nı açıkladı.

Anlıyorsun? Adalet yok. Ve yerel beyazlar, Açıkça, sorun.

Neyse ki, New York Times bir çözüm keşfetmiştir. Federal hükümet “Michael Brown’ın ölümüyle ilgili birçok soruyu yanıtlayabilir”.

Bay Groessel’in on bir gün sonra Dallas’ta ölümüyle ilgili kesinlikle sorular var. Bay Groessel, kayıtlı bir konuğu olduğu otelin otoparkında kamyonetinde oturuyordu. Motor rölantide çalışıyor, devriye gezen bir kruvazördeki iki polisin dikkatini çekiyor ve anlaşılmaz bir şekilde kamyonun çalınıp çalınmadığını merak etmelerine neden oluyordu. Işıklar yanıp sönerken kruvazör kamyonetin arkasına yanaştı ve polisler indi. Polisler, kamyona yaklaştıklarında Bay Groessel’in bir silah gösterdiğini, bunun üzerine polislerin silahlarını kamyona boşalttığını ve Bay Groessel’in karnına iki kez vurduğunu söylediler. Dallas polisine göre, Groessel hâlâ kamyonetindeyken kendi silahını kendi kafasına ateşledi ve kendini öldürdü.

Bu senaryo hakkında kafamın hemen üstünde yarım düzine soru bulabilirim, ancak Dallas’ı yağmalamak için hareketsiz hissetsem bile, New York Times Federalleri Groessel meselesini devralmaları için cesaretlendirmeye gerek duymuyor.

Ve Dallas’taki polis şefi siyahtır.

(Bunu bir arkadaşınıza yüksek sesle okuyorsanız, bu noktada durun ve bir cevap bekler gibi arkadaşınıza boş boş bakın. Arkadaşınız sonunda omuz silkip “öyle mi? Bu ne anlama geliyor” gibi bir şey söylediğinde “ tam olarak”, sonra geriye bakın ve okumaya devam edin).

Bay Groessel, Ferguson’da Mike Brown’ın vurulmasından sonraki günlerde Dallas polisi tarafından vurulan ilk beyaz adam bile değildi. Missouri’deki silahlı saldırıdan sadece bir gün sonra, Andrew Scott Gaynier adlı 26 yaşındaki silahsız beyaz bir adam, Gaynier polis memuruna saldırdığında Dallas polis memuru Antonio Hudson tarafından vurularak öldürüldü. Gaynier ve Brown cinayetleri arasındaki bariz paralelliklere rağmen, cıvıldadığını duyduğunuz bu cırcır böcekleri, New York Times Bay Gaynier için adalet talep ediyor.

NS New York Times’ Bay Brown için “adalet” çağrısı, St Louis sokaklarındaki “öfke”nin suçunu “Kent Konseylerine ve Ferguson’daki gibi polis departmanlarına hakim olan beyaz güç yapısına” atıyor. Belediye başkanının beyazlığını, polis şefinin beyazlığını ve Ferguson belediye meclisinin beyazlığını beyaz baskının kanıtı olarak gösteriyor. Ancak, “farklılık en çok Ferguson Polis Departmanında belirgindir” diye yazıyor. New York Times, “53 memurdan sadece üçü siyah.”

Ama orada bir saniye bekleyin, New York Times yayın Kurulu. 18 üyenizden sadece biri siyah. Bu, Ferguson polis departmanındaki baskıcı beyaz güç yapısını, gazetenin yayın kurulundan biraz daha siyah yapıyor. New York Times, hiçbir gücü olmayan.

Times, yerel beyazlara karşı davasını yapmak için Missouri Motorlu Araçlar Departmanı verilerinden alıntı yapıyor:

1. Siyahlar, genel nüfustaki sayılarına oranla trafikte duraklamalara maruz kalıyor.

2. Trafik polislerinin çoğu beyazdır.

3. Bu nedenle ırkçılık.

Ama on iki yaşındaki oldukça zeki bir çocuk bu kıyastaki dev deliği görebilirdi. Ya siyahlar beyazlardan daha fazla trafik kuralı çiğnerse? Zeki yetişkinlerin op ed’ler yazdığını varsayarsak New York Times en az on iki yaşındakiler kadar bilgililerse, yayın kurulunun neden meme bölgesindeki konumunu belirlediğini merak etmelisiniz.

Times’ın editör yazarlarının güvendiği Missouri DMV’den gelen verilere bir bakış, güven vermiyor. Times’ın, Missouri’deki öfkenin temelinde beyazlar tarafından işlenen adaletsizliklerin yattığı teorisini desteklemek için aktardığı veriler, aslında teoriyi baltalıyor. Yani, tüm verilere bakarsanız.

Orantılı olarak, Ferguson’da siyahların trafik ihlalleri nedeniyle beyazlardan daha fazla durdurulduğu doğru olsa da, aynı tablo beyazların orantılı olarak Latinler, Asyalılar, Yerli Amerikalılar ve diğerlerinden daha fazla durdurulduğunu gösteriyor. Yayın kurulu bunu kaçırdı mı? Eğer ırka göre orantısız biletleme, ırksal adaletsizliğin kanıtıysa, o zaman Ferguson’un ırkçı beyaz polisleri, beyaz olmayan beş ırksal gruptan dördünde beyazlara karşı ırkçıdır.

NS New York Times‘ Missouri’de siyahların ayaklanmasından ve yağmalanmasından beyazların sorumlu olduğu argümanı kendi saçmalığı altında çöküyor, ancak Başyazı yazarlarının yalnızca iddialarını destekleyen verileri alıp kartlarını düzleştiren verileri ıskartaya çıkarmaları gerçeği, açıkça gazetecilik görevini kötüye kullandığını gösteriyor.

Peki Times ile ne veriyor?

Belki cevap şurada bulunabilir New York Times‘ editoryal sayfanın kendisi. Mike Brown’a yapılan adalet çağrısının yanı sıra, Avrupa’da Yahudi karşıtı saldırıların arttığını öğrendiğimiz “Yahudiler Neden Endişeleniyor” başlıklı bir yazı çıktı ve Müslümanlar saldırgan olsalar da artık Avrupalılar ve her neyse, beyazlar. Avrupalı ​​misyonerler ilk etapta Yahudi düşmanlığını Orta Doğu’ya “ithal ettiğinden” Müslümanların Yahudilere karşı nefretinden Hıristiyanlar sorumludur.

Evet, doğru okudunuz. Dergide yer alan bir görüş yazısına göre New York TimesMüslümanların Yahudileri sevmemesinden beyaz Avrupalı ​​Hıristiyanlar sorumludur.

Bir model fark ederseniz, etmeyin, sizi Yahudi karşıtı komplo teorisyeni.

28 Comments

1. Samsun merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım 11-08-2021 17:18:59

2. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler , ali – 270

3. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm siten vallaha mükemmel, face de paylaştım

4. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. Selamlar paylaşım ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım , gaye – 492

5. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım

6. Merhabalar siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, saolun

7. Gürbüz Reply

Adıyaman dan kimler var. Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 78

8. Isparta merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfan yeminle mükemmel, facebookta paylaştım 13-08-2021 10:17:42

9. Bilecik merkezden ben banu. Merhaba siten yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 13-08-2021 21:58:37

10. Selamlar sayfan valla hayran edici, linkedinde paylaştım

11. Kırşehir merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, saolun 15-08-2021 04:20:33

12. Bartın dan kimler var. Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. . selamun aleyküm web siteniz ciddiyim güzel, facebookta paylaştım , Hasan – 386

13. Zonguldak merkezden ben hatice. selamun aleyküm bu web sitesi valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 18-08-2021 02:40:01

14. Selamlar siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım

15. Tekirdağ merkezden ben hatice. Selam herkese paylaşımın inanki hayran edici, sağolun 24-08-2021 10:51:12

16. Artvin merkezden ben doruk. Merhaba web sitesi ciddiyim iyi, face de paylaştım 26-08-2021 22:16:46

17. Giresun dan kimler var. Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. . Merhaba siteniz vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , ali – 496

18. Ordu dan kimler var. Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. . Selamın aleyküm sayfa yeminle çok hoşuma gitti, saolun , ziya – 274

19. Merhaba herkese paylaşım harbiden mükemmel, linkedinde paylaştım

20. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. Selam siteniz vallaha hoşuma gitti, teşekkürler , memo – 422

21. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. Merhabalar web siteniz valla güzel, şukuladım , gaye – 176

22. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi valla dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 250

23. Batman dan kimler var. Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. . Mrb paylaşımın inanki hayran edici, saolun , ali – 137

24. Bu konu : ” Yedi yıl önce bu ay, “Siyahilerin Hayatı Önemlidir” terimini ilk kez duydunuz. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 313

Write A Comment