Kategoriler
Genel

Yeni Dünya Düzenini Durdurmada İlk Adım …..

Oylama Fark Yaratsaydı Yapmamıza İzin Vermezlerdi

“Oy kullanan insanlar hiçbir şeye karar vermiyorlar. Oyları sayan insanlar her şeye karar veriyorlar. ”- Sovyetler Birliği diktatörü Joseph Stalin

Hayır, Amerika, oy vermek zorunda değilsiniz.

Aslında oy verin veya oy vermeyin, polis devleti bizi ayak altında ezmeye devam edecek.

Şeytan ya da kurtarıcı, Beyaz Saray’ı kazanan aday, polis devletini iktidarda tutmak için zaten bir Faustian pazarlığı yaptı. Artık hangi partinin totaliterciliği başlatacağı değil, son çekiç ne zaman düşeceği sorusu değil.

Elbette bize seçenekler sunuluyor, ancak adaylar arasındaki farklar sadece kozmetiktir ve ülke için gerçek bir besin değeri yoktur. Bizden gelecek yıllar bizi kargaşa içinde bırakacak zehirli bir şölene hizmet ediyoruz.

Daha önce burada bulunduk.

Bir umut, değişim ve şeffaflık mesajı üzerine kampanya yürüten ve savaş ve gözetimin sona ermesini vaat eden genç aday Barack Obama’yı hatırlıyor musunuz?

Bakın ne kadar iyi oldu.

Obama’ya göre hükümet ihbarcıları rutin olarak yargılanıyor, ABD silah satışları fırlamıştırpolis militarizasyonu hızlandı ve gözetim yaygınlaştı. ABD hükümeti tam anlamıyla dünyayı silahlandırmak, süre bombalama heck gezegenin dışında. Hükümet bu sıradayken, yurtdışındaki savaşları eve getiriyor, Amerikan toplumlarını Anayasa’nın koruma yolunda çok az şey sağladığı kabuk şoku savaş alanlarına dönüştürüyor.

Evet, şimdi sekiz yıl öncekinden daha kötü durumdayız.

Daha fazla devlet gözetimi, daha fazla polis istismarı, daha fazla SWAT ekibi baskını, daha fazla yol şeridi araması, daha fazla sansür, daha fazla hapishane süresi, daha acımasız yasalar, daha sonsuz savaşlar, daha istilacı teknoloji, daha fazla militarizasyon, daha adaletsizlik, daha fazla yolsuzluk, daha fazla kronizm, daha fazla greft, daha fazla yalan ve Amerikan rüyasını Amerikan kabusuna dönüştüren her şey.

Biz neyiz değil daha fazlasını elde etmek: aslında temsil etmek bize.

Amerikan halkı suçlu, zorbalık, baskı altında, kandırılmış, korkutulmuş, dehşete düşmüş ve oy kullanmış. Sürekli oy kullanmamız söyleniyor çünkü bu sizin vatandaşlık göreviniz, çünkü oylamadığınız sürece hükümet hakkında şikayet etme hakkınız yok, çünkü her oy önemlidir, çünkü birleşik bir cephe sunmalıyız, çünkü ulusun geleceği bağlıdır çünkü Tanrı bizi bunu yapmaya zorluyor, çünkü oy vermemekle oy kullanıyorsunuz, çünkü “diğer” adayın her ne pahasına olursa olsun yenilmesi gerekiyor ya da Yargıtay’ın geleceği dengede.

Anayasa’da hiçbir şey oy vermenizi gerektirmez.

İki kötülükten daha azına oy vermek için ahlaki bir yükümlülüğünüz yoktur. Gerçekten de, daha küçük bir kötülüğe oy vermek hâlâ kötülüğe oy vermektedir.

Bu yılki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunuzu kullansanız da kullanmasanız da, hükümeti beklentilerinizin altında kaldığında kvetch, şikayet ve eleştirme hakkına sahipsiniz. Ne de olsa, hükümetin yolsuzlukla çalışmaya devam edebilmesi için fazla vergi alıyorsunuz.

Eğer boo, boykot, kazık, protesto etmek ve sizi mutsuz bir şekilde başarısızlığa uğratan, size daha fazla güç veren yozlaşmış bir politik sistemi tamamen reddetmek istiyorsanız. Saptırılması, dikkati dağılması ve yönlendirilmesi için içerik olan kayıtsız, anayasa okuma yazma bilmeyen bir vatandaş için her gün kızgın, nişanlı, bilgili, öfkeli bir Amerikalı alacağım.

Oy vermeniz veya oy vermemeniz önemli değil.

Önemli olan ne Başka hükümetin yetersizliğine, tacizine, yolsuzluğa, grefte, sahtekarlığa ve suçlulara karşı geri çekilmeye çalışıyorsunuz.

Reformun tek yolunun sandıktan geçtiği düşüncesine kapılmayın.

Sonuçta, vatandaşlık için, bir kez seçildiğinde, güçlerin diktatörleriyle kilit adım içinde yürüyecek biri için bir oy pusulası yapmaktan daha fazlası var. Ancak Amerikalılar politikacıların, savaş şahinlerinin ve Kurumsal Amerika’nın ülkeyi yönetmesine izin vermekten memnun olduğu sürece, Seçim Günü’nde hangi aday kazanırsa kazansın, polis devleti geçerli olacaktır.

Başka bir deyişle, Beyaz Saray’da kimin oturduğu, Kongre’nin iki evini kimin kontrol ettiği ya da Yargıtay’a kimin atanacağı önemli değil: sadece bu güçlere rahatça hazırlanmaya hazır olanlar herhangi bir gerçek etki.

Pulitzer Ödüllü gazeteci Chris Hedges olarak işaret:

Wall Street’teki yırtıcı finans kurumları, ekonomiyi çöpe atacak ve ABD Hazinesi’ni Donald Trump veya Hillary Clinton’ın başkanı olsun, başka bir ekonomik çöküş yolunda yağmalayacak. İster Donald Trump ister Hillary Clinton başkan olsun, zavallı, silahsız renk insanlar kentlerimizin sokaklarında vurulacak. İstihdam, eğitim ve haysiyet olasılığını aldık çünkü fakir erkekleri ve fakir renk kadınlarını kafeslerde tuttuğumuz hapishanelerimizde neo-kölelik sistemi, Donald Trump’ın veya Hillary Clinton’un başkan olup olmadığı korunacak. Donald Trump veya Hillary Clinton başkan olsun, belgelenmemiş milyonlarca insan sınır dışı edilecek. Kemer sıkma programları, Donald Trump veya Hillary Clinton başkan olsun, kamu hizmetlerini kesecek veya ortadan kaldıracak, altyapıyı daha da bozacak ve sosyal programları kısıtlayacaktır. Donald Trump veya Hillary Clinton’ın başkan olup olmadığı oylamanın yerini alacak. Ve şimdi yoksulluk içinde yaşayan ülkenin yarısı Donald Trump veya Hillary Clinton’ın başkan olmasına bakılmaksızın sefalet içinde kalacak. Bu bir spekülasyon değil. Bunu biliyoruz, çünkü Bush yönetimi ile Barack Obama yönetimi arasında ticaret anlaşmalarından savaşa, kitlesel sürgünlere kadar her konuda tam bir süreklilik olmuştur.

Politika e-postasına abone olun Washington’dan kampanya izine kadar en son politika haberlerini alın.

Başka bir deyişle, oylama cevap değildir.

Kitabımda belgelediğim gibi Battlefield America: Amerikan Halkına Karşı Savaşulus, ayakta duran bir ordu tarafından korunan (yani militarize polisler gibi) monied bir oligarşinin kontrolü altındadır. Görünmez bir diktatörlüktür, parti politikasının kaprislerinden etkilenmeyen ve oy sandığı.

Toplam süreklilik“Hedges, İcra Şube’sini kimin işgal ettiği önemli değil, hükümetin gündeminin nasıl değiştiğini ifade ediyor. “Hükümetin sürekliliği“(COG), politikaların“ bir felaket ”durumunda hükümeti yürütmek üzere atanmış seçilmemiş kişilere atıfta bulunmak için kullandığı terimdir. Ayrıca gölge hükümet olarak da adlandırılabilir veya Derin Devletseçilmemiş hükümet bürokratları, şirketler, müteahhitler, kağıt iticiler ve sahnelerin arkasındaki çekimleri gerçekten çağıran düğme iticilerden oluşuyor.

Hangi terimi kullanırsanız kullanın, sonuç aynı kalır: Ulusal düzeyde, dokunaçları hayal edilebilecek her sektöre derinlemesine ulaşan herhangi bir politikacı veya partiden daha büyük, taşınmaz, inatçı, köklü bir güce karşıyız. , ordu ve teknoloji devleri, eğlence, sağlık ve medya mahkemeleri.

Bu basit bir taşla kesilecek Goliath değil.

Bu politik bir kurtarıcı kılığına girmiş bir Leviathan.

Peki, tüm doğru şeyleri söyleyen ve hiçbirini yapmayan tiranlara nasıl hakim oluruz? Vaatleri spot ışıklarla kaybolan despotun üstesinden nasıl gelebiliriz? Hayırseverliği tamamen göstermek için olan diktatörü nasıl fethedebiliriz?

Organize oluruz. Biz eğitiliriz. Aktif oluyoruz.

Eğer oy vermeye yol açtıysanız, iyi, ama tek yaptığınız oysa, “biz halk” kaybedeceğiz.

Oy kullanmaktan kaçınırsanız ve hala hiçbir şey yapmazsanız, “biz halk” kaybedeceğiz.

Proxy’nizi, ülkeyle ilgili yanlışları ve yaptığınız her şeyi düzeltmek için üçüncü taraf bir kişiye veya gruba verirseniz, “biz halkımız” kaybedeceğiz.

Bununla birlikte, eğer tıkırtıları sallamaya, uykunuzu gözlerinizden silmeye, televizyonu kapatmaya, konuşma kafalarını ayarlamaya, kendinizi hangi teknolojiye taktığınızdan emin olun, kendinizi Dadı devletinin emziği ve kullanılmayan sivil kasları esnetmeye başlayın, o zaman hepimiz için umut olabilir.

Yeni başlayanlar için temel bilgilere dönün. Komşularınızı, topluluğunuzu ve yerel yetkililerinizi tanıyın. Bu, üssünüzü korumak söz konusu olduğunda ilk savunma hattıdır: acil hatlarınızı güçlendirmek.

İkincisi, haklarınızı anlayın. Yerel yönetiminizin nasıl yapılandırıldığını bilin. Şehir belediyenizde ve okul kurullarında kimler hizmet veriyor? Yerel hapishanenizi kim yönetiyor: Özel yükleniciler tarafından işbirliği yapıldı mı? Toplumun yerel sorunlarla ilgili kaygılarını dile getirmek veya hükümet yetkililerinin kararlarına katılmamak için ne gibi bir yol var?

Üçüncü olarak, yerel yönetiminize emanet ettiğiniz kişileri tanıyın. Polis şefleriniz topluluğunuzdan tanıtılıyor mu? Yerel olarak seçilmiş yetkilileriniz erişilebilir mi ve aynı derecede önemli mi, söylediklerinize açık mı? Yerel medyanızı kim yönetiyor? Gazeteniz yerel olaylar hakkında rapor veriyor mu? Hakimleriniz kim? Kararları adil ve tarafsız mı? Yerel hapishanelerde mahkumlara nasıl davranılıyor?

Son olarak, hükümetinizi sorumlu tutmak için çok uğraşmayı bırakacak kadar güven ve rahat olmayın. Alexis de Tocqueville tarafından açıklanan özgürlük için temel oluşturan yerel yönetim yapılarından uzun bir yol kat ettik. Amerika’da Demokrasi, ancak o kadar ileri gitmedik ki bazı hayati bileşenlerini geri alamayız.

Bir makale olarak Federalist işaret:

Yerel yönetim, demokrasinin bir “laboratuvarı” olduğu için değil, aynı zamanda bir demokrasi okulu olduğu için esastır. Bu tür hesap verebilir ve demokratik bir hükümet aracılığıyla, Amerikalılar demokratik vatandaşlar olmayı öğrenir. Ortak faydaya katılmayı öğrenirler. Bir topluluk olarak kendi işlerinin sorumluluğunu almayı öğrenirler. Tocqueville bunu yazıyor Amerikalıların devlet ve Federal demokrasiyi çalıştırabilmeleri yerel demokrasi nedeniyle– kemiklerinde, kamu görevlilerinden hesap verebilirlik beklemeyi ve talep etmeyi ve kamu meselelerine katılmayı öğrenerek.

Başka bir deyişle, ulusal düşünün ama yerel hareket edin.

Amerikalıların polis devleti tiranlarını devirmek için yapabileceği çok şey var, ancak başarılı olma umuduna sahip herhangi bir devrim, sistemi aşağıdan yukarıya doğru reform yapmaya hazır olmalıdır. Ve bu, halkın, halkın ve halkın hükümeti olmanın gerçekte ne anlama geldiğini ağrılı bir adımla yeniden öğrenme anlamına gelecektir.

MUHTEŞEM MAKALE VE HUFFINGTON POST’DAN ŞOKLA!

https://www.huffpost.com/entry/if-voting-made-any-differ_b_11298512

“Yeni Dünya Düzenini Durdurmada İlk Adım …..” için 25 yanıt

Hatay merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 26-04-2020 07:23:06

Sivas merkezden ben doruk. Merhaba siten vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 26-04-2020 17:26:40

Nevşehir merkezden ben gaye. Selam herkese bu web sitesi inan ki hayran edici, tebrikler 28-04-2020 05:50:31

Mardin merkezden ben gaye. Slm sayfa yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-04-2020 20:27:08

Antalya merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfan ciddiyim hayran edici, saolun 06-05-2020 12:20:39

Rize merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 06-05-2020 12:57:50

Siirt merkezden ben ziya. selamun aleyküm web siten yeminle hayran bıraktı, saolun 06-05-2020 14:14:08

Ağrı merkezden ben ziya. Merhaba herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 14-05-2020 11:58:10

Bitlis merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım 14-05-2020 11:58:20

Rize merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-05-2020 02:48:07

Osmaniye merkezden ben ahmet. Slm web siten inanki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 22-05-2020 03:56:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir