Böylece, bu yılın başlarında, geç Noel hediyesi olarak yeni bir telefon aldım, daha önce yaklaşık 4 yıl boyunca bir samsung J5’im vardı, şimdi daha yeni bir model olan bir LG K22+’ım var. Fark ettiğim ilk şeylerden biri, Google Calendar, Google One, Google Pay, Google Home, Google Duo, vb. gibi, telefonla herhangi bir şey yapmadan önce, telefonla önceden yüklenmiş olarak gelen google uygulamalarının miktarıydı. hiç bir zaman adını duymadığım, fayda sağlamak şöyle dursun. Ayrıca Tiktok, Instagram, Netflix Facebook ve Whatsapp da dahil olmak üzere önceden yüklenmiş bir dizi sosyal medya uygulamasıyla birlikte geldi.

Bu uygulamaların hiçbiri kaldırılamaz veya devre dışı bırakılamazdı ve Tiktok gibi bazılarının benim adıma, iznim olmadan gmail adresimi kullanarak hesapları vardı. Ayrıca telefonuma dokunmadan GPS, mikrofon ve pil tasarrufu modumu açıp kapatıyorlar, playstore’daki otomatik güncelleme ayarlarını kapatmama rağmen güncellemeler günlük olarak gerçekleşiyordu. Google asistanım da “tamam google” demeden veya yanlışlıkla kulaklığın mikrofonuna çarpmadan kendi kendine açılıyordu, telefonumu tezgahta bırakır, bir şeyler söyler ve arka planda google asistanının “işte birkaç tane var” dediğini duyardım. geçerli konumunuz ne olursa olsun web’den sonuçlar”.

Telefonunuzun sizi izlediğinin zaten farkındaydım, ancak önceki cihazımda bu sorunların HİÇBİRİNİ yaşamadım, bir Alexa veya Google evim yok, facebook’umu yıllar önce devre dışı bıraktım, ama yine de bankacılık da dahil olmak üzere benim adıma toplanan bilgileri takip edin ve alın. Başkası da bu sorunla karşılaştı mı? Sadece ben mi? Deliriyor muyum yoksa daha modern telefonlar zaten maruz kaldığımız sürekli dijital gözetime mi yardımcı oluyor?

Ayrıca, bu sorunla nasıl başa çıkılacağına dair herhangi bir ipucunu gerçekten takdir ediyorum ve bunu burada yayınladığım için üzgünüm, bu tür tartışmalara açık olacak başka bir alt üye tanımıyorum.

27 Comments

1. Adana merkezden ben Emine. Selamlar bu web sitesi cidden hayran bıraktı, sağolun 25-08-2021 23:23:40

2. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Mrb siten cidden güzel, twitter da paylaştım , Emine – 235

3. Şanlıurfa dan kimler var. Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? . Selamın aleyküm siten inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler , – 19

4. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Mrb siteniz ciddiyim güzel, sağolun , – 356

5. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , ahmet – 347

6. Eskişehir dan kimler var. Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? . Slm siteniz yeminle hayran bıraktı, tebrikler , mehmet – 196

7. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Slm paylaşım inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 475

8. Selamın aleyküm web sitesi cidden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

9. Selam herkese sayfan harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım

10. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Slm web siten inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 63

11. Selam web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

12. Sivas dan kimler var. Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? . Merhabalar sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım , Emine – 242

13. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle mükemmel, teraziye tıkladım

14. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim güzel, facebookta paylaştım

15. Bingöl dan kimler var. Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? . Slm siten yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 80

16. Nevşehir merkezden ben Emine. Selam herkese siten vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 31-08-2021 21:18:45

17. Selamın aleyküm web siten inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım

18. Denizli merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun 04-09-2021 21:09:49

19. selamun aleyküm web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler

20. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Mrb web siteniz cidden hayran bıraktı, saolun , ahmet – 14

21. selam arkadaşlar web siten inan ki çok iyi, face de paylaştım

22. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 351

23. elif yılmaz Reply

Bitlis dan kimler var. Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? . merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 304

24. Bu konu : ” Yeni modellenen telefonlar kullanıcılarının takibine mi yardımcı oluyor yoksa sadece benim mi? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 130

25. merhaba arkadaşlar web siten inanki güzel, facebookta paylaştım

Write A Comment