Kategoriler
Genel

Yeni normal

TLDR:

• Bu, ilk gönderimin bir takibi, burada geri dönüp bulgularımı sunacağımı söyledim: https://np.reddit.com/r/LockdownSkepticism/comments/giajo9/frequency_and_specific_instances_of_the_phrase/

• Haberlerinde veya gövdelerinde “yeni normal” terimini kullanan 133 haber makalesini analiz ettim.

• Şubat ayından günümüze kadar evrimleşmiş için yalnızca sosyal uzaklaşma / kilitlenmeler / yüz maskeleri anlamına gelen “yeni normal” i temsil eder.

• Şubat’tan bugüne kadar, bu terimin kullanımı artmış şimdi ateş perdesine.

• Google eğilimleri bunu ortaya koyuyor.

• Bu terimin, halkı kendi ‘haklarının’ ‘iptal edilebilir izinlere’ dönüştürülmesini kabul etme konusunda ‘satmaya’ bir araç olarak kullanıldığına inanıyorum.

• İlk gönderide katkıda bulunan herkese teşekkür ederim – Google arama sonuçları için tutarlı bir metodolojiye sahip olmak için bazılarını dışarıda bırakmak zorunda kaldım.

Giriş

Şimdiki ‘durumun’ başlangıcında (bunun kontrol dışı bir pandemi olduğu anlatısını almayı reddediyorum) Şubat ayında, bir aile üyesine kendimi korumak için kesinlikle önlem alacağımı ve gönüllü olacağımı gururla söylediğimi hatırlıyorum ve topluluğum davranışımı değiştirerek güvende.

Kamu hizmetine inanıyorum ve aylık olarak değerli nedenlere bağışta bulunuyorum.

Hayatım boyunca birçok kez hakarete uğramış olmama rağmen, hiç çağrılmadım bencilve birisi ihtiyaç duyduğunda kendi kaynaklarımı cömertçe paylaşma eğilimindeyim.

Sonra valim diğer pek çok valinin yaptıklarına yenik düştü; vatandaşlara zorunlu bildirimleri yayınlama yetkisi verildiği bir güç yolculuğu düzenli insanların evlerinde kalmaları ve düzenli işletmeler – çoğunlukla küçük işletmeler – tamamen kapanır. Buna ek olarak, aynı emirler nedeniyle artık kiliseye katılamamıştım.

İyi bir eğitim alarak, bunun yasa dışı olduğunu hemen anladım: Bir suç işlemediyseniz veya haklarınızı gönüllü olarak imzaladıysanız, kimse ABD’de anayasal haklarınızı Haklar Yasası tarafından garanti edilen ve korunan şekilde kaldırma hakkına sahiptir.

Ve yine de bunu görüyordum.

Ve en rahatsız edici olanı? Medya tarafından başarılı bir şekilde bir partizan konu. Sivil özgürlüklerle ilgili endişeleri bile gündeme getiren herkes ‘bencil’ olarak damgalandı ve büyükanne ve büyükbabalar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar gibi ‘savunmasız gruplardakilere önem vermemek’ için utandı.

Elbette, büyüdüğüm kendi okulumda ‘geleneksel’ grip virüsünün etkilerini ilk elden gördükten sonra, grip bazı gruplar ve yaşlı insanlar için tehlikeli olsa da, onlardan uzaklığımızı koruyarak yönettiğimizi çok iyi biliyordum. bireyler. Gönüllü. Ve bu insanlar grip mevsimi geçene kadar bizden uzak durdular. Öyleydi. Medya tarafından kırılmış bir histeri ya da korku yoktu ve herhangi bir şey varsa, muhtemelen yeni grip türünden geçen bir söz vardı.

Peki ne oldu?

Medya histeri oldu. Çin ile başladı ve daha sonra gizemli yeni grip virüsünün patlak vermesini nasıl “ele aldığı” için bir ülkeyi tarihteki en kötü insan hakları kayıtlarından birine sahip olan inanılmaz bir şekilde övdü. Hatta “Çin modeli” dediler, vatandaşlarını korumak için gerekenleri yaptıkları için onlara hayran olmamız gerektiğini ima ediyorlardı.

Tabii ki, vatandaşlarını korumanın dairelere kapalı kaynak kapıları, vatandaşları öldürmek ve muhalif gazetecileri ve doktorları ‘kaybolmak’ gibi göründüğünü gözlemledim.

Her neyse, konudan çıkıyorum.

Zaman geçtikçe, kilitlenmeler baskıcı hale geldi ve sonra Daha baskıcı. Kurallar sadece zaman zaman keyfi değildi, paniğe doğru ilerlemek için bir plan yoktu ve medya inanılmaz bir şekilde korkutucu başlıklar ile korkuyu kırmaya devam etti.

Halkın çoğu şu anda yeterince yoruldu, böylece korku yıpranmaya başlıyor ve kendi arkadaşlarım ve ailemden çoğu – sivil özgürlüklerin kaybolması konusundaki endişelerimle aynı fikirde olmayanlar bile – öncelik sırasına girme ve perspektifle ilgili endişeleri dile getirmeye başladı bu durum.

Sonunda kilitlenmeler valiler tarafından kaldırılmaya başlıyor, ancak ben – ve benim gibi birçokları şimdi histeriyi kırmaktan sorumlu ana akım medyaya güvensizleşti – rahatsız edici yeni bir eğilim fark ettiler.

Gibi görünüyor gibi görünüyor güçlü organizasyonlar ve varlıklar bir koleksiyon devam et korku ve histeri, sözde sosyal mesafeli rehberler.

Sebep hakkında spekülasyon yapmayacağım, ama şimdi gördüğümüz şeyin ne olduğunu söyleyebilirim organik değil.

Histeriyi sürdürmek isteyen bireyler ve gruplar tarafından çizilen ‘yeni’ savaş hatları şimdi ‘sosyal mesafe’ ve ‘yüz maskeleri’ etrafında toplanıyor. Görünüşe göre bu gruplar insanların bu sosyal uzaklaştırma önerilerinin topluca ‘eğriyi düzleştirene kadar’ geçici olduğuna dair ilk sözlere rağmen, pandemi denilen ve normal hayata dönme.

Bu cümleyi hatırlayın, the eğri düzleştirilsin mi? ’

Tabii ki, artık bunu duymuyorsunuz, çünkü evrensel olarak tüm uzmanlar, çılgınca yanlış ilk ölüm tahminlerini sağlayanlar bile, eğrinin şimdi düzleştirildiğini kabul ediyorlar.

“Görev tamamlandı” demek ve özgürlüklerimizi geri yükleme vaadini yerine getirmek yerine, karşısında oluyor. Kale direklerinin çoğu eyalette, kilitlenmeler ve sosyal uzaklıklar nedeniyle kaç kişinin öldüğüne bakılmaksızın birkaç kez hareket ettiğini gördük.

Şimdi yeni Amerikan kamuoyuna ve genel olarak dünyaya itilen ve zorlanan bir ifade, “yeni normal” terimidir.

Yeni normal

“Yeni normal” ifadesi, en azından tarihsel olarak, çok çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. Aslında bu iğrenç bir cümle ve bir web sitesi operatörü bunu daha rahatsız edici bazı başlıklarda daha yüksek tıklama elde etmek için kullandığını açıkça kabul etti.

Bir yazar veya haber merkezi “yeni normal” terimini kullandığında, izleyiciyle iletişim açısından aynı anda birkaç güçlü şey yapar. Dönem…

1. ima ‘yeni’ kelimesinde derin bir değişiklik olduğunu

2. ima konuşmacının bu değişikliklerin kalıcı ‘normal’ kelimesiyle

3. iter okuyucuya olan bu inanç izin istemeden.

Bu yılın yaklaşık Şubat ayının ortalarından önce, terim geleneksel olarak statükoya kültürel veya politik açıdan meydan okuyan değişiklikleri tanımlamak için kullanıldı.

İnternet Filmi Veri Tabanı (IMDB)

IMDB’de hızlı arama yapılması “Yeni Normal” için altı ayrı girişe yol açtı.

En sonuncusu 2020’den kalma ve Florida’da bir okul çekiminden sağ kalanların hayatlarını takip eden bir belgesel. Bu özel çekimde failin seçtiği silah, birçok anti-silah lobicilik grubunun odaklandığı bir silah haline gelen bir AR-15 idi.

Diğer IMDB girişleri, 2010 ve 2012’ye kadar uzanıyor ve bebekleri için bir vekil kiralayan iki eşcinsel baba ve birlikte yaşayan bir grup arkadaş hakkında bir komedi de dahil olmak üzere çeşitli konular içeriyor.

Google Arama Sonuçları

Şubat ayının başlarında, farklı web siteleri ve haber kuruluşları “yeni normal” terimini şöyle tanımlamak için kullanıyordu:

Bununla birlikte, bu terim şimdi, küçük bir grup kuruluşun ve bireyin ABD ve diğer batı ülkelerinin nüfusu arasında ne görmek istediklerini tanımlamak için geçmektedir. Buna sürekli sosyal mesafeler ve yüz maskeleri de dahildir.

Şubat ayı başından itibaren, terim, bir kilitlenme sırasında veya sosyal mesafeli ve yüz maskelerinin bir valinin veya ulusal liderin özel ilanı ile zorunlu olduğu zamanlarda yaşamı tanımlamak için kullanıldı.

Ateş Aralığı

Tıpkı son iki ay boyunca sürekli korku, terör ve histeri davul çalması gibi, ‘yeni normal’ olarak bu mevcut durumu pazarlamaya çalışmaktan sorumlu olanlar, artık kitlesel sayıda insanı çileden çıkardığı noktaya kadar tamamen aştı.

İlk yazımdaki yorumların bu iğrenme ve öfkeyi yansıttığını ve şüphelendiğimi doğruladığını belirttim; sadece benim hayal gücüm ya da paranoyam değildi. Bu terim, seçilmiş yetkililerden fazla yardım almadan kendi haklarını savunmak için bırakılmış dinleyicilerin ve okuyucuların kitlesini aşılamak için sistematik olarak kullanılmaktadır.

İfade kesinlikle sinir bozucu olsa da, bir adım geri döndüm ve şu anda sorumlu olan aynı medya ve haber kuruluşları tarafından tutarlı bir şekilde kullanıldığını doğrulamak için terimi ve son üç aydaki kullanımını analiz etmeye karar verdim. halkı terörize etmek.

Benim yaklaşımım

Hem Google Eğilimler aracılığıyla istatistiksel analizin hem de Google arama yoluyla fıkra analizinin bir kombinasyonunu kullanmaya karar verdim.

Anekdot Analizi

Zaman dilimini yarım aylara böldüm, 15 Şubat – 29 Şubat arasında başlayıp bugüne kadar 15 Mayıs’a kadar devam ettim.

Her yarım ayda bir, Google’ın “yeni normal” araması sırasında döndürdüğü ilk iki giriş sayfasını inceledim. Daha sonra, her bir sonucu analiz edip katalogladım, belirli bir yayın tarihi, başlığın kendisi veya terimin kullanıldığı makaledeki alıntı ve yayınlandığı URL’yi atadım.

Google aramalarından veri kümemle ilgili notlar:

Şubat: 2/15/2020 – 2/29/2020

• Sonuçların ilk iki sayfasında 19 makale

• 10 tane vardı hiçbir şey değil Covid ile yapmak

• 3 ana akım medya kaynakları tarafından yazıldı

Mart: 3/1/2020 – 3/15/2020

• Sonuçların ilk iki sayfasında 19 makale

• 1 tane vardı hiçbir şey değil Covid ile yapmak

• 3 ana akım medya kaynakları tarafından yazıldı

Mart: 3/16/2020 – 3/31/2020

Nisan: 4/1/2020 – 15/20/2020

Nisan: 16.04.2020 – 30.04.2020

Mayıs: 5/1/2020 – 15/20/2020

Bazı durumlarda Google’ın çeşitli ikincil haber kaynaklarına (Financial Times, The Economist, Houston Chronicle, vb.) Hizmet edeceğini fark ettim, ancak her zaman halkın yeni normali kabul etmesi gerektiğini kilit adım vaaz ediyorlardı. .

Gerçekten, bu ifade edildi açıktan açığa birkaç başlıkta:

• “Yeni Normal’e Uyacaksın”

• “COVID-19 İle Yeni Bir Normal: Yapmamız Gereken Sonraki Adımlar”

• “İşe Gelince, Yeni Normal’i Kucaklamaya Çıkalım”

Diğer durumlarda, makale bir soru sorduğunuz anlamına gelir… Katılıyorum yeni bir normal olduğunu ve kabul etmek sadece merak ediyorlar:

• “Ofisler için yeni normal olan ne olacak?”

• “Uzaktan Çalışma Yeni Normal Olacak mı?”

• “Coronavirüs ve Sosyal Uzaklık Perakendecilik için“ Yeni Normal ”Yaratacak mı?”

• “Bulaşma çağından sonra” yeni normal “nedir?”

• “Maske takmak normal hale geliyor mu?”

• “Yeni ‘normal’ hayatımız nasıl görünebilir?”

Makaleler “coğrafi olarak dağılma” olarak adlandırdığım şeydir, yani Google, arama sonuçlarının ilk iki sayfasında coğrafi olarak odaklanmış çeşitli makaleler sağlayan bir algoritma kullanıyor gibi görünüyor.

Mart ayının ortalarında, terimin daha genel bir ifadeden yalnızca Covid ve bununla ilişkili sosyal uzaklaşma ve kilitleme kurallarına özgü bir kelimeye geçtiğini unutmayın.

Ana Medya

Bazı günler ve zaman dilimleri, ana akım medya arasında bu cümle kullanımının zirvelerini ortaya çıkardı.

Özellikle, 3 Nisan – 7 Nisan, 14 Nisan – 17 Nisan arasındaki zaman çerçeveleri ve Forbes, Guardian ve CBS’nin ifadesini kullandığı belirli bir gün: 21 Nisan.

11 Mayıs Pazartesi-13 Mayıs Çarşamba günleri arasında geçen iki günlük bir zaman diliminde, Yahoo, NBC, Forbes, NPR, CBS ve Bloomberg ifadeleri başlıklarda kullandılar.

Karanlık Etkiler

Sadece (yaklaşık) 3 istisna dışında, “yeni normal” ifadesinin kullanımı tartışma veya tartışma daveti değildi. Yorum davet etmedi. Kabul edip etmediğinizi sorgulamak sizin için orada değildi.

Sadece önceden kabul ettiğiniz bir durumun kaçınılmaz olduğu konusunda sizi bilgilendirmekti.

Tabii ki, hakikat durumun bu pazarlama kampanyasının arkasındaki kişiler veya gruplar için sorunlu olabileceğini; eğer yeterince vatandaş haklarının geri kazanılmasını talep ederse, siyasi liderlerin onları geri yüklemekten başka seçeneği kalmayacak.

Bu önemli gerçek – devam etmek için izin verilmesinin tek sebebi mevcut vatandaşın geçirgenliğinin – asla makalelerin herhangi birinde tartışılmıştır. Bireysel hak ve özgürlüklerin ihlali konusunda da endişe duyulmaz.

O kadar ki olur yokluğunda açıktır.

İfade ayrıca Mayıs hatta çok daha uğursuz bir şey olduğunu gösterir; küçük bir siyasi liderler grubunun ve diğer grupların devredilemez ‘haklarımızı’ ‘geri alınabilir izinlere’ dönüştürmek istediği kavramı.

Bununla birlikte, söz konusu cümle üzerine yaptığım araştırmaya odaklanmak istediğim için bu konuda spekülasyon yapmayacağım.

En Kötü Suçlular

Aşağıda gösterilen sayıların, her bir zaman dilimi için yalnızca arama sonuçlarının ilk iki sayfasında bulduğum sayılar olduğunu unutmayın.

Tahminimce bu satış noktalarında başlıklarda “yeni normal” i kullanan çok daha fazla örnek var, ama hepsini bulmak için zamanım yoktu. Ancak, bu size biraz Google’ın başlığında bu kelime öbeği ile yayınladığı ana haber kaynaklarının göstergesi.

Kasıtsız Mizah Ödülü

Forbes, başlıklarının beşinde (en az) beşini kullandıktan sonra, aşağıdaki başlığa sahip bir makale yayınladı:

“COVID-19 ve Kurumsal Klişe: Neden“ Yeni Normal ”Hakkında Konuşmayı Bırakmalıyız?”

Google Arama Trendleri

Trendleri görmek için son üç ayda dünya çapında bir araştırma yaptım. Grafikte, “yeni normal” in arama ölçütü olduğu arama sayısını izlediğini unutmayın.

https://imgur.com/a/9hwcpOb

Gördüğünüz gibi, son üç ayda bu terime sürekli olarak artan bir ilgi var ve şu anki zirveye ulaşıyor.

Kanımca

Anekdot örneklerin her birinde tutarlı bir şekilde kullanıldığı göz önüne alındığında, “yeni normal” ifadesinin kullanılmasının, maske takma ve sosyal mesafe gibi şeyleri normalleştirmek amacıyla kasıtlı ve metodik bir kullanımı işaret ettiğine inanıyorum. .

Bu son derece problemlidir, çünkü insanların bu emirlere uymalarını istemek anayasal haklarını ihlal etmektedir. Buna ek olarak, birçok doktor bu konulardaki sessizliklerini kırdı ve sağlıklı insanların önerilerine açıkça katılmadı …

• karantinaya alınan

• sosyal olarak uzak

• maske takmak

“Yeni normal” teriminin kullanımı uygun bir şekilde sorgulanmalıdır.

İspat yükü daima politikacılar veya diğer gruplar üzerinde olmalıdır. Kaldırmak kendilerini açıklama ve destekleyici kanıt sağlama ve en önemlisi sorumlu vatandaşlara. Tam tersi değil.

“Korkunun üstündeki özgürlüklerine değer veren vatandaşlar” ı “yeni normal” yapalım.

Referanslar

Anekdot örneklerim hepsi zaman çerçevesine göre düzenlenmiş bir hamur dosyasındadır. Bu verileri herkesin göz atması için herkese açık hale getirdim. URL’lerin (bağlantıların) hepsi de orada, ancak hepsi metin biçiminde:

https://pastebin.com/8bSkNsAL

“Yeni normal” için 26 yanıt

Hatay merkezden ben ali. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 19-05-2020 19:03:08

Denizli merkezden ben doruk. Mrb siten gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 20-05-2020 04:16:24

Tekirdağ merkezden ben banu. Selamlar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 21-05-2020 19:50:29

Hakkari merkezden ben Emine. Selam sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım 08-06-2020 20:15:08

Mersin merkezden ben gaye. Merhaba sayfan vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım 18-06-2020 13:59:18

Hatay merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 30-06-2020 07:51:44

Samsun merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki iyi, facebookta paylaştım 13-07-2020 01:50:35

Ardahan merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 28-07-2020 15:38:19

Balıkesir merkezden ben mehmet. Selam herkese siten ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 03-08-2020 19:27:00

Tunceli merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım 07-08-2020 14:10:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir