Buraya başlıklar koyuyorum çünkü bu uzun ve önemli bilgileri bırakmadan daha kısa bir gönderide ifade etmenin yolu yok …
Olarak bilinen bir fenomen var antikora bağımlı güçlendirme (ADE), bir kişinin bir suşla enfekte olduğu, daha sonra farklı bir suş ortaya çıktığında, birinci suş tarafından oluşturulan antikorlar aslında ikinci suşun hastalığını artırabilir. Başka bir deyişle, ikinci bir suşla varsayımsal olarak çok daha hasta olabilirsiniz, çünkü ikinci suş kendi başına daha ölümcül veya öldürücü değildir, ancak birinci suş onu bu şekilde yaptığı için.

ADE Wuhan’a Daha Kötü Vurulmuş Olduğu İçin Şüphelenildi
Bu, bazı araştırmacıların Wuhan’ın diğer yerlerden daha sert vurulduğuna inanmasının bir nedenidir, çünkü bu SARS için sıfır noktasıydı ve muhtemelen şehir genelinde birçok asemptomatik SARS vakası vardı. Bazıları, bundan kalan antikorların yıllar içinde zayıfladığını ve COVID ortaya çıktığında bu insanlarda ADE’ye yol açtığını düşünüyor.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7102551/

SARS Aşıları ADE Nedeniyle Başarısız Oldu
ADE, SARS aşılarının hiçbir zaman başarılı olamamasının ana engeliydi çünkü ADE doğal enfeksiyondan veya bir aşıdan kaynaklanabilir. ADE bir aşıdan ortaya çıktığında buna “aşı ile güçlendirilmiş hastalık” denir. Aynı şey. Vücudunuz aşıya yanıt olarak antikorlar oluşturur ve bu antikorlar yeni bir tehdidi etkisiz hale getirecek kadar güçlü değilse, yeni tehdit bu antikorları ele geçirebilir ve onları hücrelere daha kolay girmek için kullanabilir, bu da hastalığı daha da kötüleştirebilir.

Antikorlar zamanla zayıflayabildiğinden, ADE’nin çok daha sonra, ilk kez enfekte olan kişilerin antikorlarının zayıflaması ve yeni suşların daha da farklı hale gelmesi ve orijinal türün ne olduğundan daha uzakta.

Yeni Suşlar Ölümcül mü yoksa ADE Oluşuyor mu?
Bu yüzden “Yeni Afrika Suşu Daha Ölümcül Olabilir” veya “New England Gerilimi Daha Ölümcül Olabilir” gibi şeyler duyuyorum. Yine de, hiç kimse bunun muhtemelen ADE’nin meydana geldiğinden bahsetmiyor bile. Suşun daha ölümcül olduğunu söylemeyi tercih ederler, ancak bunun tek başına daha mı ölümcül olduğunu veya bunun esas olarak ilk kez enfekte olmuş, asemptomatik olan ve şimdi çok daha şiddetli bir hastalık seyri yaşayan kişilerde olup olmadığını bilmiyoruz çünkü ADE. Suşların virülansları açıkça farklıdır, bu nedenle yeni türlerin ortaya çıkması ve bazılarının kendi başlarına daha ölümcül olması beklenir. Ancak araştırma topluluğunun SARS ve SARS aşıları hakkında bildiği her şeye dayanarak hiç kimsenin ADE’den bahsetmemesini tuhaf buluyorum.

Pfizer Belgesinde ADE’den Bahsedildi
FDA, bölgedeki aşı ile güçlendirilmiş hastalık endişelerinden bahsetmektedir. Pfizer belgesi sayfa 49. Bu sadece küçük bir paragraf. Temel olarak, bunun henüz denemelerde olduğunu görmediklerini söylüyorlar, ancak bunu göz ardı edemiyorlar. Elbette denemelerde bunu görmedik, çünkü 1. antikorların zayıflaması ve 2. yeni suşların gelip onları ele geçirmesi için yeterli zaman yoktu.

Yani ne düşünüyorsun?

Sorumluluk reddi: ADE, COVID-19’da kanıtlanmamıştır, sadece diğer beta-koronavirüslerde. Hiçbir şekilde aşıların kötü olduğunu söylemiyorum. ADE, doğal enfeksiyondan veya aşılardan gelen virüslerde ortaya çıkabilir, bu nedenle, aşı olmadığınız veya aşı olduğunuz için enfekte olsanız da risk teorik olarak aynıdır. Bu, esas olarak yeni suşlar ve ADE olasılığının neden tartışılmadığıyla ilgili bir araştırmadır.

Author

30 Comments

1. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. Selam herkese web siten inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , gaye – 176

2. Burdur merkezden ben banu. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 13-03-2021 17:53:03

3. Tokat merkezden ben . Selam herkese web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 13-03-2021 21:07:12

4. selam arkadaşlar sayfan cidden hoşuma gitti, face de paylaştım

5. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi güzel, teşekkürler , memo – 214

6. elif yılmaz Reply

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siteniz inan ki dikkat çekici, teşekkürler 16-03-2021 17:54:34

7. Gürbüz Reply

Düzce merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha çok güzel, teşekkürler 24-03-2021 12:53:00

8. Kayseri merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha çok iyi, şukuladım 25-03-2021 07:58:54

9. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, tebrikler , Hasan – 115

10. Sivas dan kimler var. Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? . Mrb paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 103

11. Gürbüz Reply

Ağrı merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siteniz yeminle çok güzel, sağolun 06-04-2021 06:13:16

12. elif yılmaz Reply

Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese siteniz vallaha güzel, tebrikler 18-04-2021 06:06:41

13. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan harbiden çok güzel, sağolun , Hasan – 380

14. Aksaray merkezden ben ali. Selam herkese sayfan cidden güzel, saolun 19-04-2021 22:55:51

15. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 454

16. merhaba arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, tebrikler

17. Merhaba sayfan harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler

18. Kırklareli dan kimler var. Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? . Merhaba siten inanki iyi, twitter da paylaştım , Emine – 424

19. Çanakkale dan kimler var. Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? . Selam herkese siteniz inanılmaz hoşuma gitti, saolun , ali – 418

20. Aksaray merkezden ben memo. Selamın aleyküm sayfan ciddiyim iyi, şukuladım 13-05-2021 14:08:13

21. Osmaniye merkezden ben mehmet. Mrb siten vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 19-05-2021 23:43:35

22. Gümüşhane merkezden ben memo. Mrb web sitesi valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-06-2021 18:44:46

23. Selam herkese paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, sağolun

24. Merhabalar siten inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

25. İzmir merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 08-07-2021 22:56:00

26. Adıyaman merkezden ben gaye. Merhaba paylaşım süper ötesi çok iyi, tebrikler 15-07-2021 12:19:40

27. Iğdır merkezden ben doruk. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-07-2021 14:03:14

28. Samsun merkezden ben . Merhaba paylaşımınız valla dikkat çekici, saolun 20-07-2021 10:16:24

29. Bu konu : ” Yeni “Ölümcül Suşlar” Aslında ADE aka Aşı ile Güçlendirilmiş bir hastalık mı? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız yeminle güzel, linkedinde paylaştım , emin – 132

30. Bilecik merkezden ben ahmet. Mrb web siten harbiden çok iyi, face de paylaştım 02-08-2021 13:43:31

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link