Amerika Yerlilerinin yaklaşık% 90’ının fiziksel olarak öldürüldüğü hepimize öğretildi. Bununla birlikte, bu çok doğru değil çünkü hala yerli oldukları hakkında hiçbir fikri olmayan birçok Yerli Amerikalı var. Yerli Amerikalıların (özellikle Kuzey Amerikalıların) gerçek soykırımı fiziksel değil, YASAL bir soykırımdı.

Kuzey Amerika’nın milyonlarca Yerli insanı, onları tüm varlıklarından, kültürlerinden ve dillerinden mahrum bırakan, yasal olarak vatansız ve vatansız terimler olarak yeniden sınıflandırıldı. Birçoğunun ırksal sınıflandırmaları “Zenci”, “Renkli”, “Melez”, “Hispanik”, “Siyah” ve hatta “Beyaz” olarak değiştirildi. Popüler inanışın aksine, Kuzey Amerika yerlilerinin çoğu koyu tenliydi. Koyu tenli olmak Afrikalı olmakla ya da Afrika kökenli olmakla aynı şey değildir. Afrocentrism bir Avrupa yaratımıdır ve bir teoriden başka bir şey değildir.

Kuzey Amerika Yerlilerinin en yeni yeniden sınıflandırmalarından biri “Afrikalı-Amerikalı” dır. Bu terim 1988’de Rev. Jesse Jackson tarafından 4 başkasıyla birlikte icat edildi. 1988’den önce Afrikalı-Amerikalı diye bir şey yoktu.

Bugün sözde “Siyah” insanların büyükanne ve büyükbabalarının çoğu, ailelerindeki Afrikalıları veya Afrika kökenli olduklarını kesinlikle hatırlamıyorlardı. Aslında, büyüklerinin çoğu onlara Amerikan Kızılderilileri ve ailelerindeki aşiret bağlarından bahsetti ve anlatmaya devam ediyor. “Kökler” dizisi (kurgusal btw) Yerli halkı tarihten silip onlara yeni bir kimlik kazandırmada önemli bir araçtı.

Ben şahsen büyükannemin bana çocukken kesin bir şekilde “Afrikalı DEĞİL, kendine öyle demeyi kes. Biz Cherokee Kızılderilileri” dediğini hatırlıyorum. HER ZAMAN bunu söylerdi. Aslında, Twitter’da, sözde “Afrikalı-Amerikalılara” büyüklerinin kendilerine Afrikalı değil de Hintli olduklarını söylediklerini hatırlayıp hatırlamadıklarını soran bir anket oluşturuldu. Kelimenin tam anlamıyla binlerce sözde “Afrikalı-Amerikalı” evet dedi. Bir kız, büyükbabasının kendisine Chahta (Choctaw) Kızılderilisi dediği için nasıl tehdit edildiğini ve hapse atıldığını yorumladı, kimse ona inanmadı çünkü sapık saçları ile çok koyu renkliydi. Öğrenin, biz aslında tam kanlı bir Choctaw Kızılderilisiydik.

Author

93 Comments

1. selam arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz iyi, teraziye tıkladım

2. Antalya merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımın vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 15-08-2020 05:25:04

3. Zonguldak merkezden ben gaye. Merhaba web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 21-08-2020 08:00:59

4. Elazığ merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 23-08-2020 21:13:15

5. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

6. Bursa merkezden ben mehmet. Slm web siteniz yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım 01-09-2020 10:05:55

7. Edirne merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım 09-09-2020 23:54:43

8. Kocaeli merkezden ben Gürbüz. Merhaba siteniz gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım 10-09-2020 22:56:19

9. elif yılmaz Reply

Tokat merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, saolun 14-09-2020 15:33:18

10. Merhaba herkese sayfan ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım

11. elif yılmaz Reply

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siten inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 02-10-2020 00:27:37

12. elif yılmaz Reply

Merhabalar siteniz yeminle mükemmel, teşekkürler

13. Selam herkese web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım

14. Düzce merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım 04-10-2020 07:46:10

15. Şanlıurfa dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhaba herkese paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 182

16. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Mrb paylaşım süper ötesi güzel, teraziye tıkladım , doruk – 142

17. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden hayran edici, sağolun , banu – 435

18. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz gerçekten iyi, tebrikler , Gürbüz – 222

19. Gürbüz Reply

Merhaba herkese web siten inan ki mükemmel, teraziye tıkladım

20. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hayran edici, teşekkürler , elif yılmaz – 283

21. Merhaba web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım

22. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , emin – 336

23. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan yeminle dikkat çekici, tebrikler , banu – 271

24. Muş dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selamlar sayfan ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım , memo – 439

25. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim çok güzel, şukuladım , memo – 216

26. Slm sayfa gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım

27. Merhaba web siten valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

28. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki iyi, teşekkürler , hatice – 448

29. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın valla çok iyi, teşekkürler , – 421

30. Selam herkese web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım

31. Antalya dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhaba herkese web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 205

32. Bilecik dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhabalar paylaşım süper ötesi mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 33

33. Kırıkkale dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhabalar web siten inanılmaz çok güzel, tebrikler , ali – 305

34. Selam web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler

35. Bartın dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , emin – 374

36. Kırıkkale merkezden ben memo. Merhaba web siten cidden hayran edici, face de paylaştım 08-01-2021 21:40:56

37. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

38. Giresun dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler , memo – 389

39. Gürbüz Reply

Zonguldak dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Mrb web sitesi vallaha mükemmel, şukuladım , Gürbüz – 360

40. Konya merkezden ben . selamun aleyküm web siten süper ötesi güzel, saolun 19-01-2021 23:34:57

41. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , hatice – 253

42. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selam arkadaşlar siten süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ali – 7

43. Çorum dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Slm siten cidden iyi, saolun , hatice – 25

44. Selam web sitesi harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler

45. Van merkezden ben emin. Mrb sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 27-01-2021 03:23:06

46. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Merhaba web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Gürbüz – 109

47. Yalova dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhabalar sayfanız inanki mükemmel, face de paylaştım , gaye – 18

48. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selamlar sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , – 36

49. Gürbüz Reply

Tunceli dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . selamun aleyküm bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, sağolun , Gürbüz – 151

50. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Slm sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun , gaye – 325

51. İzmir dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selamın aleyküm sayfan valla mükemmel, şukuladım , Hasan – 249

52. Merhaba paylaşımın valla dikkat çekici, teşekkürler

53. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

54. Afyon dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selamlar paylaşımın cidden iyi, saolun , Hasan – 438

55. Şanlıurfa merkezden ben ali. Selamlar siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 15-03-2021 23:52:41

56. Mrb paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

57. Sinop dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selam herkese web siten ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ahmet – 244

58. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım valla mükemmel, facebookta paylaştım , hatice – 276

59. Merhaba herkese paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, sağolun

60. Mrb sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım

61. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Merhabalar web siten süper ötesi hayran edici, saolun , ahmet – 333

62. Mrb sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

63. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız harbiden dikkat çekici, tebrikler , ahmet – 109

64. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Merhabalar web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ali – 447

65. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selam arkadaşlar siten vallaha mükemmel, teraziye tıkladım , Emine – 61

66. Karabük dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Slm web siteniz inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , mehmet – 347

67. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inanki güzel, linkedinde paylaştım , banu – 111

68. Burdur merkezden ben mehmet. Slm sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 20-05-2021 21:15:12

69. elif yılmaz Reply

Çanakkale dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selam herkese siteniz gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 416

70. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selam sayfan valla çok güzel, saolun , Emine – 269

71. Diyarbakır dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . selamun aleyküm web siten inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 247

72. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , gaye – 337

73. Selam sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

74. elif yılmaz Reply

İstanbul dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selam web siteniz harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 423

75. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 118

76. Gürbüz Reply

Adıyaman dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhaba siteniz vallaha güzel, teraziye tıkladım , Gürbüz – 370

77. Merhaba herkese siten inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

78. Çankırı merkezden ben mehmet. Mrb siten inanki hayran edici, saolun 08-07-2021 10:28:56

79. Karaman merkezden ben emin. selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi mükemmel, saolun 09-07-2021 22:59:23

80. Aydın dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selam paylaşımınız inanki çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 346

81. Ankara merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 12-07-2021 23:03:05

82. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz mükemmel, tebrikler , Aylin – 379

83. Kahramanmaraş dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selam herkese siten süper ötesi dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , – 315

84. Denizli dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Merhabalar web siten valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 462

85. Afyon merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım 28-07-2021 20:02:26

86. Çorum dan kimler var. Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı . Selamlar web siteniz süper ötesi iyi, saolun , memo – 30

87. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Selamlar web siteniz valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 35

88. Bu konu : ” Yerli Amerikalıların Yasal Soykırımı ” çok güzel. Merhaba web siten gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 130

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link