Yine de maske takmanın doğası gereği yanlış olan bir şey var mı?

Anlıyorum ki, Amerika’da bir şeyler yapmakla görevlendirilmiş olmanın – etrafta bulaşıcı bir hava yoluyla bulaşan virüsün mantığı olsa bile, endişe verici ve otoriter görünmektedir. Bununla birlikte, en azından militan güçten ziyade yalanlar ve yalvarışlarla koşullandırılıyordu. Bu, bunun hala bir şekilde bir demokrasi olduğu anlamına gelir. Sanırım güçler genel olarak nüfusu kontrol etmenin daha zor olduğunu ve insanların konuştuğunu ve seslerinin tüm dünyada yankılandığının farkında.

Öyleyse, bu belirli sırayı takip etmenin gerçekten problemi nedir? Toplumun farklı sosyal ve sağlık sorunlarında topaklandığına ve tüm anlatıyı biraz berbat, ikiyüzlü, bilişsel uyumsuzluk ve kavga ya da kaç tepkilerine dönüştürdüğüne inanıyorum.

Kişisel olarak maske takarken daha rahat hissediyorum. Her zamanki kadar çirkin görünme konusunda endişelenmeme gerek yok ve yüzümü göremediğinizde kendimi daha karışmış hissediyorum. İnsanlara gerçekten “gülümsememe” ihtiyacım yok ve bu, ağzınıza bir bez taktığınızda kelimenin tam anlamıyla susturulmanız ve gizlenmeniz gibi değil.

Kuralların ne zaman faşist olmaya başladığını bilmek güzel, ama bence biraz fazla haklı ve anti otoriterdi, çünkü çoğunlukla hala tamamen hükümete bağlıyız.

Hepsi o kadar kafa karıştırıcı ki, insanların covid ve maske takmak hakkında saçma sapan konuşmalarını okumaktan nefret ediyorum. Ben, diğerlerinin yanı sıra, hastalandığını ve hatta ondan öldüğünü bildikleri insanlar oldu. Bazı insanların “özgürlük” haklarını “ifade etmeye” gidecekleri kadar duyarsız. Düşüncesiz bir eşek olduğun için bir savaşçı değilsin. Güçler (Dr. Fauci, Hükümet, MSM) gerçekte neler olduğu konusunda bize yalan mı söylüyor? TABİ LAN. Bu her şeyin sahte olduğu anlamına mı geliyor? Hayır! Ve havadaki patojenler söz konusu olduğunda, bilimsel alanlarda kendilerinden ve dünyanın geri kalanında diplomaları olmayan cahil pisliklere sahip olmak, birbirlerini solumak ve korunmasız birbirlerinin boşluklarına girmek, bazı çok duyarsız nitelikler gösterir.

“Yine de maske takmanın doğası gereği yanlış olan bir şey var mı?” üzerine 12 yorum

1. Rize merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden iyi, facebookta paylaştım 10-09-2020 05:44:21

2. Diyarbakır merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfa valla çok güzel, teşekkürler 05-10-2020 11:30:21

Yorum yapın