https://www.aljazeera.com/economy/2021/6/7/why-uks-network-of-treasure-island-tax-havens-is-in-trouble

İngiltere’nin ‘Treasure Island’ vergi cennetleri ağı neden sorun yaşıyor?

Britanya’nın eski imparatorluğunun adaları, nakit zengini Çinli yetkililerden Rus oligarklarına ve daha düşük vergi ya da tam gizlilik isteyen Batılı firmalara kadar herkes için en önemli yargı alanı işlevi gördü.

*

EuroAmerica’nın küresel olarak ve gelişmekte olan ülkelerde yolsuzluğu teşvik ettiği tartışmalıdır. Kara para aklamak ve vergilerden kaçmak için kullanılan bu karmaşık ağ, perde arkasında neler olduğuna bir örnektir.

Bu kötü şöhretli yozlaşmış ağlar iki ana amaca hizmet eder:

1. Çokulusluların gelişmekte olan ülkeleri sömürmelerine ve vergileri bile ödememelerine yardımcı oluyorlar.

2. Gelişmekte olan ülkelerdeki kuruluşları vergi dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamaları konusunda çerçevelemeye yardımcı olurlar.

26 Comments

1. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ziya – 485

2. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Selamın aleyküm siten harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Emine – 437

3. Malatya dan kimler var. Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı . merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 132

4. Mrb web siten inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler

5. Bitlis merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 08-06-2021 03:46:43

6. Amasya merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki çok güzel, face de paylaştım 08-06-2021 16:49:27

7. Nevşehir merkezden ben doruk. Selam paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler 09-06-2021 20:32:48

8. Merhaba herkese siteniz ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım

9. Bartın merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfanız yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım 10-06-2021 17:45:55

10. elif yılmaz Reply

Bartın dan kimler var. Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı . Slm paylaşımın ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 96

11. elif yılmaz Reply

Aydın merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfa cidden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-06-2021 03:26:13

12. Gürbüz Reply

Mersin merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-06-2021 05:19:56

13. Elazığ merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz valla hoşuma gitti, saolun 28-06-2021 13:48:14

14. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Mrb sayfan inanki güzel, sağolun , ali – 287

15. Sinop dan kimler var. Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı . Merhabalar sayfa vallaha billaha çok güzel, face de paylaştım , Hasan – 140

16. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Merhaba web sitesi inanki güzel, tebrikler , – 314

17. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , mehmet – 58

18. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 400

19. Ordu merkezden ben ahmet. Selam paylaşımınız inanki iyi, tebrikler 02-08-2021 04:20:22

20. Tokat merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfanız yeminle dikkat çekici, şukuladım 18-08-2021 14:23:49

21. selamun aleyküm web sitesi vallaha dikkatimi çekti, şukuladım

22. Ağrı merkezden ben emin. Mrb web siten valla çok iyi, sağolun 31-08-2021 20:12:51

23. Tunceli dan kimler var. Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı . selamun aleyküm paylaşımın yeminle hayran edici, teşekkürler , Hasan – 293

24. Uşak merkezden ben Emine. Mrb web siteniz inanılmaz mükemmel, face de paylaştım 01-09-2021 21:56:12

25. Bu konu : ” Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa harbiden çok hoşuma gitti, sağolun , Gürbüz – 404

26. Niğde dan kimler var. Yolsuzluğu teşvik etmek için İngiltere ağı . Mrb sayfanız harbiden güzel, şukuladım , ali – 165

Write A Comment