Eğer youtube’un deneyimlemenizi istediklerini deneyimlemek zorunda kalmadan kullanabileceğiniz bazı yolları paylaşırsam gerçeğin topluluğuna yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Tabii ki iyi bilinen AdBlocks vardır.

Bununla birlikte, belirli video önerilerini ortadan kaldırmanın yolları da vardır.

Aşağıdaki bilgiler çoğunlukla Firefox kullanıcıları içindir. Ancak, kromunuz varsa bu uzantı söz konusu tarayıcı için de kullanılabilir.

İlk tarayıcı eklentisi denir [Remove YouTube Recommended Videos, Comments] (https://addons.mozilla.org/en-CA/firefox/addon/youtube-recommended-videos/)

Farklı youtube özelliklerini filtrelemek için birçok seçeneğe sahiptir.

Bu eklenti nedeniyle, youtube’un ön sayfası olan görsel ishali görmem gerekmiyor.

Ne yazık ki bu eklenti yalnızca kenar çubuğunda önerilen tüm videoları filtreleyebilir. Önerilen bazı kenar çubuğu videolarını görmek istediğim için şu adda bir eklenti kullanıyorum: [Unrecommender] (https://addons.mozilla.org/en-CA/firefox/addon/unrecommender/?src=search).

İzlediğiniz videonun kanalından önerilen kenar çubuğu videolarını saklamanızı sağlar. Maalesef, youtube, önerilen kenar çubuğu videolarını tercih etmedikleri kanallardan neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor, bu nedenle her kanaldan çok sayıda video göstermesini beklemeyin.

Örneğin, Linus Teknik İpuçları gibi bir kanal, youtube onu değiştirmeye çalışmadığı için o kanaldan çok sayıda önerilen video görüntüler. Öte yandan Corbett Report, varsa daha az önerilen videoya sahip olacaktır, çünkü eklenti yalnızca youtube’un önerilen kenar çubuğu çubuğunda izin verdiği videoları görüntüleyebilir.

Her durumda, bu eklentiler birlikte veya ayrı ayrı kullanılabilir. Birini ön sayfayı filtrelemek için, diğerini önerileri filtrelemek için kullandım. Bunlardan başka uygulayabileceğiniz birçok filtre var, bunları test etmekten çekinmeyin.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, youtube ön sayfasını filtrelemek için aslında bir eklentiye ihtiyacınız olmamasıdır. Tamamen atlanabilir. Hem Firefox hem de chrome’da, adres çubuğunu belirli web sitelerinde arama yapmak için kısayol olarak kullanabilirsiniz.

Firefox ile sadece youtube’a (veya arama çubuğuna sahip hemen hemen her siteye) gidersiniz. Ardından arama çubuğunu sağ tıklayın ve “Bu Arama için Anahtar Kelime Ekle” yi tıklayın.

Daha sonra bir anahtar kelime seçer ve youtube’da veya başka bir sitede arama yapmak için adres çubuğunda bu anahtar kelimeyi kullanırsınız.

İşte daha ayrıntılı bir öğretici:

Adres çubuğundan IMDB, Wikipedia ve daha fazlasını arama | Firefox Yardımı

Anahtar kelimeniz “yout” ise. Tek yapmanız gereken adres çubuğuna “yout” yazıp aramak istediğiniz şeyi yazın.

Eğer “ortam müziği” aramak istiyorsanız, adres çubuğuna “yout ortam müziği” yazın ve bir arama sonucu olarak youtube sizi götürecektir.

Bu kromda da mümkün olmalıdır: Chrome adres çubuğundan YouTube’da video arama [Tip] | dotTech

Linux’ta youtube web sitesine hiç gitmeden youtube videolarını izlemenizi sağlayacak programlar da var.

Orada MPV medya oynatıcı. Videoları izlemek için bağlantıları sürükleyebilir veya terminalden kullanabilirsiniz.

Sözde youtube gibi akarsu olabilir gibi başka programlar var SMplayer ve [VLCMediaPlayer] (https://www.videolan.org/vlc/), başarılı bir şekilde çalışmamam da mümkün.

Videoların bağlantılarını bulmaya ne dersiniz? Bağlantıyı bulmak için youtube’a gitmeniz gerekiyorsa neden sadece orada videoları izlemiyorsunuz?

Peki bir program var SMTube temelde videoları aramanızı sağlayan bir internet tarayıcısıdır, ancak MPV oynatıcısında (veya tercihlerden seçtiğiniz oynatıcıda) yükledikleri videoları tıkladığınızda sizi youtube web sitesine götürmezler.

Youtube web sitesine gitmek olsa da bazı avantajları olabilir. Biri reddit youtube uzantısıdır: Youtube’da Reddit. Bu, youtube yorumlarını filtrelemenize ve bunları çeşitli alt indirimlerdeki reddit yayınlarıyla değiştirmenize olanak tanır. Bu yolla birçok ilginç alt ve konu buldum.

Bir krom uzantısı olarak da mevcut olmalıdır.

Şimdilik bu kadar.

İnsanların bildiği başka harika ipuçları ve püf noktaları da olduğundan eminim. Öyleyse, bunları bu konuya gönderebilirsiniz.

Author

85 Comments

1. Artvin merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz yeminle hayran edici, twitter da paylaştım 01-07-2020 09:43:48

2. Batman merkezden ben gaye. Selam paylaşım gerçekten hoşuma gitti, şukuladım 01-07-2020 13:10:53

3. Edirne merkezden ben ahmet. Selam sayfan süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 03-07-2020 09:11:45

4. Mrb sayfan süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım

5. Kırşehir merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 23-07-2020 22:59:29

6. Selam web siteniz süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım

7. selamun aleyküm web siten vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler

8. Gürbüz Reply

Gaziantep merkezden ben Gürbüz. Selam web siten gerçekten dikkat çekici, sağolun 06-08-2020 17:13:26

9. Ardahan merkezden ben ali. Selam herkese sayfa valla dikkat çekici, şukuladım 06-08-2020 21:42:02

10. Aydın merkezden ben banu. Selam siteniz inanılmaz iyi, facebookta paylaştım 11-08-2020 14:02:53

11. Çanakkale merkezden ben Aylin. Selam herkese siteniz inanki hayran edici, tebrikler 12-08-2020 04:46:42

12. Slm sayfa inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

13. Tunceli merkezden ben doruk. Mrb paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 19-08-2020 18:51:08

14. Tekirdağ merkezden ben ziya. Slm web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım 28-08-2020 08:35:26

15. Karaman merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan cidden çok güzel, saolun 04-09-2020 21:05:26

16. Selam herkese sayfa harbiden iyi, linkedinde paylaştım

17. Kırklareli merkezden ben gaye. Selamlar web siten ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım 26-09-2020 17:11:10

18. Afyon merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:25:52

19. elif yılmaz Reply

Karabük merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm bu web sitesi inanki mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 11:46:27

20. Slm web siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım

21. Samsun dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , banu – 384

22. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam paylaşım inan ki güzel, şukuladım , emin – 128

23. Merhaba herkese sayfa harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

24. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam sayfa harbiden dikkat çekici, sağolun , memo – 52

25. Çorum merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 23-10-2020 13:12:23

26. Merhaba herkese web sitesi gerçekten güzel, teraziye tıkladım

27. Batman dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selamun aleyküm paylaşımınız inan ki mükemmel, sağolun , memo – 126

28. Kahramanmaraş dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Mrb paylaşım inanki hayran edici, teşekkürler , ahmet – 491

29. Diyarbakır dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Merhaba siten yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım , hatice – 372

30. elif yılmaz Reply

Trabzon dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Merhaba paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 196

31. Karabük merkezden ben . Selamın aleyküm bu web sitesi valla iyi, teraziye tıkladım 04-11-2020 01:07:24

32. Mersin merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web siten inanki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 04-11-2020 01:08:09

33. Giresun dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selamun aleyküm paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 434

34. Slm paylaşımınız inanılmaz hayran edici, teşekkürler

35. Balıkesir dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Selam herkese web sitesi ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım , – 278

36. Aydın merkezden ben ahmet. Merhabalar siten yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 13-11-2020 12:24:37

37. İzmir dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Merhabalar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 376

38. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selamlar siten cidden iyi, face de paylaştım , mehmet – 129

39. Gürbüz Reply

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımın cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 30-11-2020 13:34:32

40. Slm web siten inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

41. Ankara dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Selam paylaşım harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 466

42. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım valla çok iyi, teraziye tıkladım , memo – 155

43. Kırşehir merkezden ben gaye. Selam herkese sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 08-12-2020 12:11:49

44. elif yılmaz Reply

Osmaniye dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Merhabalar paylaşımınız inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 228

45. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Slm sayfa yeminle hayran edici, şukuladım , banu – 155

46. Denizli merkezden ben gaye. Selam sayfa gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 13-12-2020 03:08:58

47. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım inanki güzel, teşekkürler , Aylin – 477

48. Bilecik merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle iyi, twitter da paylaştım 16-12-2020 22:29:15

49. Bolu merkezden ben memo. Selamın aleyküm web siten harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 22-12-2020 18:21:02

50. Merhabalar sayfa inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım

51. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler , hatice – 68

52. Bayburt merkezden ben ahmet. Merhaba siten süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım 28-12-2020 06:18:44

53. Sinop dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha mükemmel, facebookta paylaştım , Aylin – 97

54. Malatya merkezden ben Aylin. Merhaba siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun 07-01-2021 09:16:26

55. Osmaniye merkezden ben doruk. Merhaba bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım 11-01-2021 19:44:15

56. Eskişehir merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-01-2021 00:31:51

57. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam sayfan inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 381

58. İstanbul merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfan yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-01-2021 09:55:30

59. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Slm web sitesi valla çok güzel, teraziye tıkladım , Gürbüz – 238

60. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim mükemmel, face de paylaştım

61. Balıkesir dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Selamlar sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler , – 353

62. selam arkadaşlar web siteniz harbiden hoşuma gitti, facebookta paylaştım

63. Zonguldak merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, şukuladım 21-01-2021 01:21:38

64. İzmir dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Merhaba web sitesi cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 92

65. selamun aleyküm sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

66. Merhabalar web siten inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım

67. Denizli dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selamun aleyküm web siten yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler , ahmet – 100

68. Selamın aleyküm siteniz inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

69. Adana dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Slm paylaşımın inanılmaz iyi, şukuladım , – 118

70. Ordu dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selamun aleyküm paylaşım cidden hayran edici, sağolun , gaye – 117

71. Slm siteniz inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım

72. Bursa dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Selamlar siten vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım , Hasan – 140

73. elif yılmaz Reply

Hatay merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siteniz ciddiyim dikkat çekici, saolun 25-03-2021 05:14:12

74. Elazığ dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Selam herkese sayfa ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler , Hasan – 380

75. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Merhabalar sayfa gerçekten güzel, şukuladım , – 254

76. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , Gürbüz – 314

77. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 300

78. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa harbiden hoşuma gitti, sağolun , – 280

79. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 85

80. Mersin merkezden ben memo. selamun aleyküm web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-05-2021 13:59:53

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link