Youtube nasıl kullanılır

Eğer youtube’un deneyimlemenizi istediklerini deneyimlemek zorunda kalmadan kullanabileceğiniz bazı yolları paylaşırsam gerçeğin topluluğuna yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Tabii ki iyi bilinen AdBlocks vardır.

Bununla birlikte, belirli video önerilerini ortadan kaldırmanın yolları da vardır.

Aşağıdaki bilgiler çoğunlukla Firefox kullanıcıları içindir. Ancak, kromunuz varsa bu uzantı söz konusu tarayıcı için de kullanılabilir.

İlk tarayıcı eklentisi denir [Remove YouTube Recommended Videos, Comments] (https://addons.mozilla.org/en-CA/firefox/addon/youtube-recommended-videos/)

Farklı youtube özelliklerini filtrelemek için birçok seçeneğe sahiptir.

Bu eklenti nedeniyle, youtube’un ön sayfası olan görsel ishali görmem gerekmiyor.

Ne yazık ki bu eklenti yalnızca kenar çubuğunda önerilen tüm videoları filtreleyebilir. Önerilen bazı kenar çubuğu videolarını görmek istediğim için şu adda bir eklenti kullanıyorum: [Unrecommender] (https://addons.mozilla.org/en-CA/firefox/addon/unrecommender/?src=search).

İzlediğiniz videonun kanalından önerilen kenar çubuğu videolarını saklamanızı sağlar. Maalesef, youtube, önerilen kenar çubuğu videolarını tercih etmedikleri kanallardan neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor, bu nedenle her kanaldan çok sayıda video göstermesini beklemeyin.

Örneğin, Linus Teknik İpuçları gibi bir kanal, youtube onu değiştirmeye çalışmadığı için o kanaldan çok sayıda önerilen video görüntüler. Öte yandan Corbett Report, varsa daha az önerilen videoya sahip olacaktır, çünkü eklenti yalnızca youtube’un önerilen kenar çubuğu çubuğunda izin verdiği videoları görüntüleyebilir.

Her durumda, bu eklentiler birlikte veya ayrı ayrı kullanılabilir. Birini ön sayfayı filtrelemek için, diğerini önerileri filtrelemek için kullandım. Bunlardan başka uygulayabileceğiniz birçok filtre var, bunları test etmekten çekinmeyin.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, youtube ön sayfasını filtrelemek için aslında bir eklentiye ihtiyacınız olmamasıdır. Tamamen atlanabilir. Hem Firefox hem de chrome’da, adres çubuğunu belirli web sitelerinde arama yapmak için kısayol olarak kullanabilirsiniz.

Firefox ile sadece youtube’a (veya arama çubuğuna sahip hemen hemen her siteye) gidersiniz. Ardından arama çubuğunu sağ tıklayın ve “Bu Arama için Anahtar Kelime Ekle” yi tıklayın.

Daha sonra bir anahtar kelime seçer ve youtube’da veya başka bir sitede arama yapmak için adres çubuğunda bu anahtar kelimeyi kullanırsınız.

İşte daha ayrıntılı bir öğretici:

Adres çubuğundan IMDB, Wikipedia ve daha fazlasını arama | Firefox Yardımı

Anahtar kelimeniz “yout” ise. Tek yapmanız gereken adres çubuğuna “yout” yazıp aramak istediğiniz şeyi yazın.

Eğer “ortam müziği” aramak istiyorsanız, adres çubuğuna “yout ortam müziği” yazın ve bir arama sonucu olarak youtube sizi götürecektir.

Bu kromda da mümkün olmalıdır: Chrome adres çubuğundan YouTube’da video arama [Tip] | dotTech

Linux’ta youtube web sitesine hiç gitmeden youtube videolarını izlemenizi sağlayacak programlar da var.

Orada MPV medya oynatıcı. Videoları izlemek için bağlantıları sürükleyebilir veya terminalden kullanabilirsiniz.

Sözde youtube gibi akarsu olabilir gibi başka programlar var SMplayer ve [VLCMediaPlayer] (https://www.videolan.org/vlc/), başarılı bir şekilde çalışmamam da mümkün.

Videoların bağlantılarını bulmaya ne dersiniz? Bağlantıyı bulmak için youtube’a gitmeniz gerekiyorsa neden sadece orada videoları izlemiyorsunuz?

Peki bir program var SMTube temelde videoları aramanızı sağlayan bir internet tarayıcısıdır, ancak MPV oynatıcısında (veya tercihlerden seçtiğiniz oynatıcıda) yükledikleri videoları tıkladığınızda sizi youtube web sitesine götürmezler.

Youtube web sitesine gitmek olsa da bazı avantajları olabilir. Biri reddit youtube uzantısıdır: Youtube’da Reddit. Bu, youtube yorumlarını filtrelemenize ve bunları çeşitli alt indirimlerdeki reddit yayınlarıyla değiştirmenize olanak tanır. Bu yolla birçok ilginç alt ve konu buldum.

Bir krom uzantısı olarak da mevcut olmalıdır.

Şimdilik bu kadar.

İnsanların bildiği başka harika ipuçları ve püf noktaları da olduğundan eminim. Öyleyse, bunları bu konuya gönderebilirsiniz.

“Youtube nasıl kullanılır” üzerine 31 yorum

1. Artvin merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz yeminle hayran edici, twitter da paylaştım 01-07-2020 09:43:48

2. Edirne merkezden ben ahmet. Selam sayfan süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 03-07-2020 09:11:45

3. Kırşehir merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 23-07-2020 22:59:29

4. Afyon merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:25:52

5. Karabük merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm bu web sitesi inanki mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 11:46:27

6. Samsun dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , banu – 384

7. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam paylaşım inan ki güzel, şukuladım , emin – 128

8. Bu konu : ” Youtube nasıl kullanılır ” çok güzel. Selam sayfa harbiden dikkat çekici, sağolun , memo – 52

9. Çorum merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 23-10-2020 13:12:23

10. Batman dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . selamun aleyküm paylaşımınız inan ki mükemmel, sağolun , memo – 126

11. Kahramanmaraş dan kimler var. Youtube nasıl kullanılır . Mrb paylaşım inanki hayran edici, teşekkürler , ahmet – 491

Yorum yapın