Buna harika bir örnek Mathes and Guest (1976) tarafından yapılan ve katılımcılara üniversite yemekhanesinin etrafında “mastürbasyon eğlencelidir” yazan bir tabela taşımaya ne kadar istekli olduklarını ve ne kadar ödeme yapmak zorunda kalacaklarını soran çalışmasından geliyor (bu 1976’da böyle bir şey yapmak utanç verici sayılırdı; bugünlerde muhtemelen size ders kredisi kazandıracak!). Sonuçlar, insanların maske taktıklarında işareti taşıma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve bunu yapmak için daha az paraya ihtiyaç duyduklarını gösterdi (ortalama olarak 48 dolara kıyasla 30 dolar).

Bu arada, Miller ve Rowold (1979), Cadılar Bayramı şekerlemelerine bir kase çikolata hediye ettiler ve her birine yalnızca iki tane almalarına izin verildiğini söylediler. Çocuklar izlenmediklerini düşündüklerinde kendilerine yardım ettiler. Maskesiz çocuklar kuralı çiğnedi ve maskeli çocuklar için bu oran% 62 iken, zamanın% 37’si daha fazla çikolata içiyor. Yazarlar, maskelerin “davranış üzerinde daha düşük kısıtlamalara yol açtığı” sonucuna varmışlardır.

Etki benzer şekilde çevrimiçi olarak da bulunmuştur: çevrimiçi disinhibisyon etkisi, insanların çevrimiçi ortamda anonim olduklarında anti sosyal olarak hareket etme eğilimini ifade eder (Suler, 2004). Kendisine Anonim diyen ve sembolü olarak bir maske kullanan kötü şöhretli bir trol hareketi bile var.

Maske takmanın engelleyici etkileri, psikologlar tarafından, süperegonun kontrol mekanizmalarının askıya alınması ve bilinçaltı dürtülerin devreye girmesine izin verilmesi şeklinde tanımlanır. Saigre (1989), bilinçli savunma sistemlerini ‘kısa yollu’ maskelediğini ve daha ilkel bir duruma ‘kitlesel gerilemeyi’ teşvik ettiğini yazdı; Castle (1986), on sekizinci yüzyıl maskeli balolarının, maske takanların bastırılmış hazcı ve cinsel dürtülerini serbest bırakmalarına izin verdiğini yazdı; ve Caillois (1962) benzer şekilde, “ahlaksızlıklar, itişip kakışmalar, kışkırtıcı kahkahalar, çıplak göğüsler, soytarıları taklit etme, isyan, ziyafet ve aşırı konuşma, gürültü ve hareket için kalıcı bir kışkırtma” dahil libidinal faaliyetleri içeren Avrupa maskeli karnavalları hakkında yazdı. 12. yüzyılda, Papa III. Innocent, ahlaksızlığa karşı verdiği mücadelenin bir parçası olarak maskeleri yasakladı; ve 1845’te, çiftçiler ev sahiplerine saldırmak için maske taktıktan sonra, New York Eyaleti ikiden fazla kişinin halka açık yerlerde maske takmasını yasadışı hale getirdi.

https://thecritic.co.uk/face-masks-make-you-stupid/

Author

96 Comments

1. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Merhaba web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 19-09-2020 03:20:16

2. Trabzon merkezden ben gaye. Merhaba siteniz inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım 19-09-2020 05:09:30

3. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler 19-09-2020 05:50:14

4. Merhabalar web siten inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım

5. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm paylaşımın yeminle hayran edici, şukuladım

6. Afyon merkezden ben Emine. Selamlar sayfa valla güzel, sağolun 02-10-2020 11:19:07

7. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha billaha mükemmel, şukuladım , gaye – 444

8. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Hasan – 153

9. Trabzon dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selamın aleyküm siteniz valla dikkat çekici, teraziye tıkladım , mehmet – 103

10. Düzce merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-11-2020 23:11:59

11. Mrb web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

12. Ankara merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar siten inan ki ilgi uyandırıcı, saolun 16-11-2020 09:18:25

13. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden çok güzel, tebrikler , ahmet – 362

14. Selam herkese web siteniz harbiden hayran edici, face de paylaştım

15. Bitlis merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz gerçekten dikkat çekici, tebrikler 24-11-2020 00:51:00

16. elif yılmaz Reply

Aydın dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba web sitesi vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 436

17. Bayburt dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam paylaşımınız süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım , gaye – 131

18. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki güzel, linkedinde paylaştım , banu – 221

19. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz çok iyi, tebrikler , emin – 301

20. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm web sitesi inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım , ziya – 265

21. Selam herkese paylaşım süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha hayran edici, teşekkürler , Aylin – 222

23. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese web siten süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 25

24. Kahramanmaraş dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Slm sayfanız inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 245

25. Bayburt dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam herkese paylaşımınız valla mükemmel, sağolun , banu – 72

26. Merhaba siteniz vallaha dikkatimi çekti, şukuladım

27. Karaman dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, saolun , doruk – 75

28. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhabalar web sitesi valla güzel, face de paylaştım , memo – 263

29. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 120

30. selamun aleyküm bu web sitesi cidden hoşuma gitti, tebrikler

31. Merhabalar paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teşekkürler

32. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 55

33. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , gaye – 395

34. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhabalar sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Hasan – 179

35. Bolu dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 208

36. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb paylaşım cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 216

37. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inanki hayran edici, şukuladım , Gürbüz – 154

38. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inanki iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 139

39. Rize dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Mrb web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ahmet – 226

40. Düzce merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siten vallaha billaha hayran edici, tebrikler 29-01-2021 10:38:13

41. Şırnak merkezden ben doruk. Selam siteniz yeminle hayran edici, şukuladım 30-01-2021 09:55:14

42. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb web siten inanki güzel, face de paylaştım , doruk – 497

43. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 490

44. Konya merkezden ben gaye. Slm paylaşım vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım 31-01-2021 18:45:38

45. Burdur merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşımın inanki mükemmel, face de paylaştım 01-02-2021 17:28:24

46. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam herkese siten cidden hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 79

47. Kayseri dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba herkese paylaşımın inan ki güzel, tebrikler , ahmet – 39

48. elif yılmaz Reply

Merhabalar web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

49. Edirne dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam herkese paylaşımın yeminle çok iyi, şukuladım , gaye – 294

50. Mersin dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Mrb siteniz valla çok iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 366

51. Selamın aleyküm siteniz harbiden hayran edici, şukuladım

52. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 237

53. Gürbüz Reply

Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfa gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-02-2021 14:58:42

54. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın yeminle mükemmel, tebrikler , Emine – 474

55. Osmaniye dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selam arkadaşlar paylaşımınız valla çok iyi, tebrikler , gaye – 81

56. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım

57. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 335

58. Selamlar web siteniz inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım

59. Çorum dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 269

60. Konya merkezden ben Hasan. Slm sayfan süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım 15-03-2021 17:08:07

61. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 480

62. Merhabalar web siteniz inanki iyi, face de paylaştım

63. Iğdır dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, sağolun , doruk – 404

64. Ankara merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 06-04-2021 16:44:24

65. Merhaba paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler

66. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm siten valla hayran bıraktı, saolun , memo – 68

67. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , ahmet – 434

68. Niğde dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selam arkadaşlar web siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Emine – 404

69. Kocaeli dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba herkese siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler , mehmet – 237

70. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb paylaşımınız yeminle çok iyi, twitter da paylaştım , memo – 217

71. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb web siten inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 360

72. Gürbüz Reply

Tokat dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Slm web siteniz inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 34

73. Ardahan merkezden ben Hasan. Mrb web siteniz vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 08-05-2021 09:25:09

74. Giresun dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba herkese sayfa vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Aylin – 394

75. Merhaba herkese siteniz ciddiyim güzel, facebookta paylaştım

76. Bingöl dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım , gaye – 411

77. Çankırı merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz güzel, sağolun 10-06-2021 07:46:13

78. Uşak dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhabalar web siten ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , ali – 353

79. Diyarbakır dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran edici, sağolun , hatice – 174

80. Artvin dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selamun aleyküm sayfan süper ötesi güzel, facebookta paylaştım , ziya – 347

81. Bilecik merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, saolun 06-07-2021 23:24:44

82. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım , ziya – 256

83. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun , banu – 252

84. Malatya dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Slm paylaşım cidden çok güzel, teraziye tıkladım , ali – 456

85. Yalova dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 232

86. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 49

87. Manisa merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten vallaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 12-07-2021 15:25:05

88. Selam herkese paylaşımın inanki çok iyi, teraziye tıkladım

89. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım

90. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. selam arkadaşlar siten inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 4

91. Erzurum dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selamun aleyküm sayfanız harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , gaye – 431

92. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz ciddiyim çok iyi, tebrikler , Emine – 369

93. Selam paylaşımınız süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım

94. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhabalar web siten inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 137

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link