Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar

Buna harika bir örnek Mathes and Guest (1976) tarafından yapılan ve katılımcılara üniversite yemekhanesinin etrafında “mastürbasyon eğlencelidir” yazan bir tabela taşımaya ne kadar istekli olduklarını ve ne kadar ödeme yapmak zorunda kalacaklarını soran çalışmasından geliyor (bu 1976’da böyle bir şey yapmak utanç verici sayılırdı; bugünlerde muhtemelen size ders kredisi kazandıracak!). Sonuçlar, insanların maske taktıklarında işareti taşıma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve bunu yapmak için daha az paraya ihtiyaç duyduklarını gösterdi (ortalama olarak 48 dolara kıyasla 30 dolar).

Bu arada, Miller ve Rowold (1979), Cadılar Bayramı şekerlemelerine bir kase çikolata hediye ettiler ve her birine yalnızca iki tane almalarına izin verildiğini söylediler. Çocuklar izlenmediklerini düşündüklerinde kendilerine yardım ettiler. Maskesiz çocuklar kuralı çiğnedi ve maskeli çocuklar için bu oran% 62 iken, zamanın% 37’si daha fazla çikolata içiyor. Yazarlar, maskelerin “davranış üzerinde daha düşük kısıtlamalara yol açtığı” sonucuna varmışlardır.

Etki benzer şekilde çevrimiçi olarak da bulunmuştur: çevrimiçi disinhibisyon etkisi, insanların çevrimiçi ortamda anonim olduklarında anti sosyal olarak hareket etme eğilimini ifade eder (Suler, 2004). Kendisine Anonim diyen ve sembolü olarak bir maske kullanan kötü şöhretli bir trol hareketi bile var.

Maske takmanın engelleyici etkileri, psikologlar tarafından, süperegonun kontrol mekanizmalarının askıya alınması ve bilinçaltı dürtülerin devreye girmesine izin verilmesi şeklinde tanımlanır. Saigre (1989), bilinçli savunma sistemlerini ‘kısa yollu’ maskelediğini ve daha ilkel bir duruma ‘kitlesel gerilemeyi’ teşvik ettiğini yazdı; Castle (1986), on sekizinci yüzyıl maskeli balolarının, maske takanların bastırılmış hazcı ve cinsel dürtülerini serbest bırakmalarına izin verdiğini yazdı; ve Caillois (1962) benzer şekilde, “ahlaksızlıklar, itişip kakışmalar, kışkırtıcı kahkahalar, çıplak göğüsler, soytarıları taklit etme, isyan, ziyafet ve aşırı konuşma, gürültü ve hareket için kalıcı bir kışkırtma” dahil libidinal faaliyetleri içeren Avrupa maskeli karnavalları hakkında yazdı. 12. yüzyılda, Papa III. Innocent, ahlaksızlığa karşı verdiği mücadelenin bir parçası olarak maskeleri yasakladı; ve 1845’te, çiftçiler ev sahiplerine saldırmak için maske taktıktan sonra, New York Eyaleti ikiden fazla kişinin halka açık yerlerde maske takmasını yasadışı hale getirdi.

https://thecritic.co.uk/face-masks-make-you-stupid/

“Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar” üzerine 58 yorum

1. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Merhaba web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 19-09-2020 03:20:16

2. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler 19-09-2020 05:50:14

3. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha billaha mükemmel, şukuladım , gaye – 444

4. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Hasan – 153

5. Trabzon dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selamın aleyküm siteniz valla dikkat çekici, teraziye tıkladım , mehmet – 103

6. Düzce merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-11-2020 23:11:59

7. Ankara merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar siten inan ki ilgi uyandırıcı, saolun 16-11-2020 09:18:25

8. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden çok güzel, tebrikler , ahmet – 362

9. Aydın dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba web sitesi vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 436

10. Bayburt dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam paylaşımınız süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım , gaye – 131

11. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki güzel, linkedinde paylaştım , banu – 221

12. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz çok iyi, tebrikler , emin – 301

13. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm web sitesi inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım , ziya – 265

14. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha hayran edici, teşekkürler , Aylin – 222

15. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba herkese web siten süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 25

16. Kahramanmaraş dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Slm sayfanız inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 245

17. Bayburt dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam herkese paylaşımınız valla mükemmel, sağolun , banu – 72

18. Karaman dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, saolun , doruk – 75

19. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhabalar web sitesi valla güzel, face de paylaştım , memo – 263

20. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 120

21. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 55

22. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Slm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , gaye – 395

23. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhabalar sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Hasan – 179

24. Bolu dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 208

25. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb paylaşım cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 216

26. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inanki hayran edici, şukuladım , Gürbüz – 154

27. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inanki iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 139

28. Rize dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Mrb web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ahmet – 226

29. Düzce merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siten vallaha billaha hayran edici, tebrikler 29-01-2021 10:38:13

30. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Mrb web siten inanki güzel, face de paylaştım , doruk – 497

31. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 490

32. Konya merkezden ben gaye. Slm paylaşım vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım 31-01-2021 18:45:38

33. Burdur merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşımın inanki mükemmel, face de paylaştım 01-02-2021 17:28:24

34. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam herkese siten cidden hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 79

35. Kayseri dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Merhaba herkese paylaşımın inan ki güzel, tebrikler , ahmet – 39

36. Edirne dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Selam herkese paylaşımın yeminle çok iyi, şukuladım , gaye – 294

37. Mersin dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . Mrb siteniz valla çok iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 366

38. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 237

39. Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfa gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-02-2021 14:58:42

40. Bu konu : ” Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın yeminle mükemmel, tebrikler , Emine – 474

41. Osmaniye dan kimler var. Yüz Maskeleri Seni Aptal Yapar . selam arkadaşlar paylaşımınız valla çok iyi, tebrikler , gaye – 81

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link