İşte makaleye bir bağlantı.

https://www.msn.com/en-ca/news/canada/hundreds-of-bodies-found-in-unmarked-graves-at-former-saskatchewan-residential-school/ar-AALmHPS

Dün bir Kanadalı olan arkadaşımla konuşuyordum. Bu delilik, kimse bundan bahsetmiyor.

‘Çekintilerin’ yapıları tuhaftır ve onları çevreleyen hükümetin yasalarına ille de uymaz. 1965 yılına kadar, çocuklar basitçe Yerli Kanadalıların ailelerinden alınıyor, onları ‘Hıristiyanlığı öğreten’ bu okullara yerleştiriyor ve çevredeki hükümetten herhangi bir başvuru olmaksızın sık sık tecavüze/öldürülmeye maruz kalıyordu.

Şimdi cesetleri keşfediyorlar. Yaklaşık bin çocuk acı çekti ve nedense bunu duymuyoruz.

53 Comments

1. İzmir dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhabalar sayfa cidden iyi, facebookta paylaştım , banu – 4

2. Kilis merkezden ben ali. Selam sayfan cidden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-07-2021 12:46:20

3. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, sağolun , banu – 115

4. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi yeminle dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 364

5. Bitlis merkezden ben Aylin. Merhaba sayfanız cidden hayran edici, twitter da paylaştım 02-07-2021 13:19:21

6. Gürbüz Reply

Muğla dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . selam arkadaşlar paylaşımın cidden hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 487

7. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selamlar sayfa vallaha dikkat çekici, saolun , Aylin – 349

8. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhabalar web siteniz cidden hayran edici, şukuladım , ahmet – 232

9. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Slm siteniz vallaha billaha çok iyi, sağolun , – 141

10. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki çok iyi, saolun , elif yılmaz – 100

11. selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler

12. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selamlar paylaşım gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 166

13. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhaba herkese siten cidden dikkat çekici, tebrikler , mehmet – 61

14. Gürbüz Reply

Artvin dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhabalar paylaşım ciddiyim hayran edici, şukuladım , Gürbüz – 253

15. Selamlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun

16. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Mrb siteniz cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , emin – 355

17. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selam web siteniz inanki çok güzel, şukuladım , Hasan – 153

18. Balıkesir dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhaba sayfanız yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , Aylin – 326

19. Karaman merkezden ben Emine. Mrb siteniz inanki dikkat çekici, sağolun 06-07-2021 13:39:30

20. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım yeminle dikkat çekici, tebrikler , Hasan – 110

21. elif yılmaz Reply

Erzurum dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Selam sayfanız süper ötesi iyi, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 269

22. İzmir merkezden ben Emine. Selamlar web siteniz süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 08-07-2021 13:12:13

23. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım , ali – 241

24. Afyon dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhabalar siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , banu – 301

25. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Selamlar sayfa harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım , ziya – 278

26. Batman merkezden ben . Mrb siten ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 17-07-2021 20:42:24

27. Selamın aleyküm sayfa valla iyi, twitter da paylaştım

28. Osmaniye dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhaba herkese paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , mehmet – 188

29. Bilecik dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . selam arkadaşlar sayfan vallaha iyi, sağolun , Emine – 423

30. Niğde dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Mrb web sitesi cidden dikkatimi çekti, teşekkürler , Emine – 268

31. Uşak merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 24-07-2021 14:46:25

32. Karabük merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfanız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 24-07-2021 20:04:11

33. Uşak dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Mrb web siten inanki dikkatimi çekti, saolun , – 442

34. İzmir merkezden ben mehmet. Slm sayfa valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 27-07-2021 04:18:41

35. Selam siteniz inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

36. Kocaeli dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhaba herkese siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 27

37. Mardin merkezden ben memo. Merhabalar paylaşımınız gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım 01-08-2021 19:42:05

38. Merhabalar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler

39. Selam web sitesi harbiden çok güzel, facebookta paylaştım

40. Tekirdağ dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhabalar siten inanki güzel, teşekkürler , banu – 139

41. Mersin merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siteniz cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 22-08-2021 17:18:39

42. Erzincan merkezden ben hatice. Selam herkese paylaşımın inan ki hayran edici, sağolun 24-08-2021 02:43:14

43. Kütahya merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siten yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım 24-08-2021 09:58:31

44. Edirne dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Merhaba herkese sayfa inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 300

45. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Slm sayfanız süper ötesi güzel, twitter da paylaştım , gaye – 267

46. Osmaniye merkezden ben banu. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler 01-09-2021 21:59:56

47. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhaba sayfa vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 59

48. Rize dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . selamun aleyküm sayfanız süper ötesi hayran edici, saolun , banu – 141

49. Hakkari merkezden ben emin. Slm sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 10-09-2021 17:22:30

50. Bu konu : ” Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 324

51. Antalya dan kimler var. Yüzlerce Kızılderili çocuğun cesetleri yakın zamanda arkalarında isimsiz mezarlarda bulundu. . Selam herkese web siten yeminle güzel, linkedinde paylaştım , ahmet – 131

52. Mrb web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

Write A Comment