Resim gönder

Peter Joseph’in ‘Zeitgeist Addendum’ adlı video-belgesi, küresel ekonomik sistemin hileli ve yıkıcı doğasını parlak ve takip etmesi kolay ayrıntılarla açıklıyor. Ne yazık ki 2 saat sürüyor, bu başta itici geliyor, ancak henüz izlemediyseniz, izlemek için zaman bulmanızı rica ediyorum, çünkü duruma kapsamlı bir genel bakış ve kafa kafaya hitap eden zorlayıcı bir argüman sunuyor. Hepimizin içine düştüğü küresel krizin kalbinde ve özünde yatan meseleler hakkında. 2 saatin tamamını bulamazsanız, en azından Krishnamurti’nin videoya 1:58’de gelen kısa tanıtım konuşmasını izlemenizi tavsiye ederim, çünkü bu krizi özetliyor.

Temel olarak Krishnamurti, yaptığımızı düşündüğümüz tüm medeni ilerlemelere rağmen, insanlığın hala evrimsel gelişimin ilkel, vahşi bir aşamasında olduğunu ve otomatik olarak vahşi doğasına karşılık gelen bir toplum biçimi yarattığını söylüyor. Bu görüşün, esasen zengin ve güçlünün zayıf ve fakir üzerinde kurumsallaşmış bir yırtıcılık ve asalaklık sistemi gibi görünen küresel ekonomik sistemin doğası tarafından onaylandığını görüyorum. Bana göre bu ölümcül, patolojik ekonomik sistem gerçek kapitalizm değil, onun yerine, ev sahibini tükettiği için küresel bir kanser gibi davranan mutasyona uğramış bir biçimidir (“banksterizm” olarak adlandırılır). Bu kapitalizm ters gitti ve bildiğim kadarıyla bu ölümcül ekonomik hastalık için güvenilir bir tedavi önerilmiş değil. Bu durumda, dünya ekonomisi için öngörü iyi olamaz ve her zamanki gibi iş seçeneği güvenilir bir çözüm sunmaz.

Eğer küresel ekonomi çökerse, ki bana er ya da geç çökecek gibi görünüyor, o zaman toz çöktüğünde, dünyadaki insan yaşamının genel durumu, sanayi devriminden bir süre önce olduğu seviyede istikrar kazanacak. Nüfus büyük ölçüde azalacak, büyük yüksek teknoloji endüstrisi ortadan kalkacak ve dünya, şu anda doğal olarak kabul ettiğimiz ana elektrik ve elektromanyetik iletişim araçları olmadan yaşıyor olacaktı. Bu iletişim sistemleri bir gecede birdenbire kaybolmayabilir ve muhtemelen nesiller boyunca kademeli olarak gerçekleşecektir, ancak bunlar kademeli olarak kayboldukça insanlığın mevcut birikmiş bilgi birikimi, kullanım dışı kalması ve bunun sonucu olarak aşamalı olarak unutulma eğiliminde olacaktır. bu, Rönesans öncesi zihniyete ve dünya görüşüne bir dönüş olacaktır. Kültürel anlamda dünyanın karanlık çağlara döndüğünü söyleyebiliriz.

O zaman bana göre zorluk, bizi, zaten kaçınılmaz sonucu olarak gördüğüm Çöküş’ten bir şekilde kurtaracak mevcut küresel krize bir çözüm bulmak değil. Bana göre zorluk, Kaza meydana geldikten sonra, hayatta kalanların azaltılmış dış koşullarına rağmen, çok fazla edinilmiş kültürel ve teknik bilgiyi kaybetmekten kaçınabilmeleri ve hızlı bir şekilde geri dönebilmeleri için iyileşmeye hazırlanmaktır. Bu projeyle ilgili tüm yaratıcı öneriler minnetle alınacak ve dikkate alınacaktır.

Videoya bağlantı: https://www.youtube.com/watch?v=GKaIhPtdeuE

49 Comments

1. Kars dan kimler var. Zeitgeist Eki . merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz güzel, sağolun , emin – 284

2. Kocaeli dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhabalar web sitesi vallaha güzel, tebrikler , Hasan – 215

3. Gürbüz Reply

Selamlar web siteniz inanki çok güzel, face de paylaştım

4. selamun aleyküm paylaşım yeminle hayran bıraktı, şukuladım

5. Merhaba herkese siten inanki dikkatimi çekti, saolun

6. Tekirdağ dan kimler var. Zeitgeist Eki . selamun aleyküm paylaşımın inan ki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , banu – 361

7. Merhaba herkese sayfanız inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

8. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 404

9. Selam siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

10. Çanakkale merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım 03-07-2021 23:14:30

11. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhabalar siten vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 486

12. Diyarbakır merkezden ben Hasan. Merhaba herkese paylaşım inanki çok iyi, linkedinde paylaştım 04-07-2021 13:48:08

13. Artvin dan kimler var. Zeitgeist Eki . selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran edici, saolun , Emine – 260

14. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , memo – 418

15. Nevşehir merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-07-2021 14:13:51

16. Uşak merkezden ben ziya. Merhaba herkese siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım 06-07-2021 14:14:33

17. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Selamlar web siteniz ciddiyim hayran edici, şukuladım , elif yılmaz – 330

18. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , doruk – 69

19. Karabük dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim iyi, teşekkürler , Hasan – 4

20. Selam herkese web sitesi vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

21. merhaba arkadaşlar sayfan valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

22. Selamın aleyküm siteniz inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım

23. İzmir dan kimler var. Zeitgeist Eki . Selamın aleyküm sayfanız gerçekten çok güzel, teşekkürler , Aylin – 457

24. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın vallaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ziya – 226

25. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha iyi, face de paylaştım , mehmet – 234

26. Malatya merkezden ben ziya. Mrb siten ciddiyim mükemmel, sağolun 21-07-2021 00:09:05

27. Karabük dan kimler var. Zeitgeist Eki . selam arkadaşlar sayfanız inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 382

28. Siirt dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhabalar siten valla hoşuma gitti, saolun , Aylin – 299

29. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , – 431

30. Şanlıurfa dan kimler var. Zeitgeist Eki . Selamlar web siteniz cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 205

31. Ağrı merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 24-07-2021 14:12:41

32. Erzurum merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar siteniz gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler 24-07-2021 21:14:39

33. Sinop dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhabalar sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 365

34. Muğla dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhabalar siten valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , hatice – 256

35. Selamın aleyküm web sitesi yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım

36. Batman dan kimler var. Zeitgeist Eki . Selamın aleyküm siten vallaha dikkat çekici, şukuladım , hatice – 453

37. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Hasan – 422

38. Çankırı dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhaba sayfanız cidden hayran edici, teraziye tıkladım , – 451

39. Diyarbakır merkezden ben banu. Selam herkese sayfa vallaha billaha mükemmel, sağolun 02-08-2021 22:01:22

40. İzmir dan kimler var. Zeitgeist Eki . Merhaba bu web sitesi süper ötesi çok iyi, şukuladım , Aylin – 436

41. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , hatice – 436

42. Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi gerçekten çok iyi, face de paylaştım , doruk – 260

43. Sakarya merkezden ben . Merhabalar sayfa yeminle dikkat çekici, sağolun 01-09-2021 00:26:50

44. Giresun dan kimler var. Zeitgeist Eki . Selam herkese web siten yeminle güzel, face de paylaştım , ahmet – 11

45. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Zeitgeist Eki ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, sağolun , elif yılmaz – 214

46. Kars dan kimler var. Zeitgeist Eki . selam arkadaşlar web siteniz yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , emin – 381

Write A Comment